open menu
open search bar

Reader Interactions

Komentarze

 1. Teresa

  Moja siostra przetestowała na sobie kurację prof Tombaka z tą dużą ilością cytryn ponieważ miała bardzo wysoki cholesteroli jakieś plamy na płucach.Było ciężko ale wytrzymała i efekt był zaskakująco pozytywny .Lekarz byl bardzo zdziwiony poprawą wyników w tak krótkim czasie .No i samopoczucie i zdrowie lepsze.Ja też skorzystałam z kilku porad prof np,sokoterapii i kuracji liściem laurowym .Polecam

  • Magdalena Olszewska

   Oj tak, ja też znam osoby które podobnie jak Pani miały bardzo dobre efekty po kuracji cytrynowej dr. Tombaka. pozdrawiam

 2. Jan

  Pani Magdo! Ostatnio dotarł do mojej świadomości fakt, że kwaśna cytryna odkwasza organizm. Mógłbym się delektować tą wiadomością, ale … coś mnie podkusiło i zacząłem tak myśleć: skoro sok z połowy kwaśnej cytryny odkwasza organizm (bowiem – jak Pani pisze – „jest to spowodowane sposobem w jaki nasz organizm trawi cytrynę” ), to co z sokiem z całej cytryny? Pewnie też alkalizuje. Pisze Pani dalej: „profesor Tombak zaleca picie soku z cytryny w bardzo dużych ilościach (do 25 wyciskanych cytryn dziennie bez rozcieńczania w wodzie)”. W tym momencie zaczynam wątpić czy to organizm strawi. Jeśli nie strawi, to do naszego ciepłego ciałka wleje się kwasek… i będzie bolało… Buuuu. Co Pani na to?

  • Magdalena Olszewska

   Witam:) Osobiście nie przetestowałam na sobie kuracji prof.Tombaka i nie wiem czy taka kuracja jest wskazana dla wszystkich osób. W mojej rodzinie mam bliską osobę, która przeprowadziła leczniczą kurację cytrynową na sobie i dzięki temu zdecydowanie lepiej się czuje (ta osoba miała problemy z dną moczanową) i nie skarżyła się na żadne dolegliwości. Kuracja cytrynowa to zupełnie inny temat, warto o tym poczytać zanim rozpocznie się kurację:)

  • Arths

   >>> „Jak ze wszystkim umiar i równowaga jest najlepsza. To samo dotyczy poziomu PH w naszym organizmie. Niestety coraz więcej ludzi ma mocno zakwaszony organizm”

   Nie istnieje coś takiego jak „zakwaszenie organizmu”. Dla państwa wiadomości, komórki ludzkiego organizmu potrzebują środowiska lekko kwaśnego do prawidłowego funkcjonowania. W środowisku zasadowym obumierają. Jeśli chodzi o ph krwi, jest ono regulowane niezależnie od tego co spożywamy. Gdyby dało się łatwo „zakwasić” krew, to 3/4 polaków leżałoby na salach szpitalnych, bo skutki kwasicy (termin medyczny) zagrażają bezpośrednio życiu człowieka, a na pewno taki człowiek nie chodzi sobie normalnie, raczej jest duże ryzyko że zapada w śpiączkę.

   • Magdalena Olszewska

    Jedzenie produktów zakwaszających (do której należy głownie bardzo przetworzona, żywność, tłuszcze trans, mięso, mleko, cukier) nie jest w stanie zmienić pH krwi ale jest w stanie zmienić pH moczu. Zbyt duże i długotrwałe zakwaszenie moczu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym problemów z funkcjonowaniem jednego z ważniejszych filtrów w naszym organizmie – nerek.

   • Paweł

    To zależy co rozumiemy pod pojęciem zakwaszenie organizmu. Organizm ma zdolność do tzw. homeostazy, czyli utrzymywania równowagi. Jak stwierdził to już ok. 100 lat temu dr Otto Warburg pH krwi jest cały czas utrzymywane w granicach 7,35-7,45, a więc lekko zasadowe. Jeżeli jednak jemy dużo pokarmów zakwaszających (np. mięso, cukier, pieczywo czy napoje typu Coca Cola) to dostarczamy organizmowi dużo kwasów, a za mało zasad. Równowaga ulega zaburzeniu. Żeby temu przeciwdziałać i utrzymać pH krwi w ww. granicach organizm do neutralizacji nadmiaru kwasów zużywa zapasy zasadowe jakie ma. I np. może sobie wziąć w tym celu metal alkaliczny jakim jest wapń z kości czy zębów (i potem zdziwienia że mamy osteoporozę gdy to się dzieje przez wiele lat). Dopiero w skrajnych przypadkach gdy organizm wyczerpuje zupełnie swoje rezerwy zasadowe dochodzi do kwasicy i stanu zagrożenia życia. Tak rozumiane zakwaszenie organizmu można łatwo sprawdzić badając pH moczu. Jeśli na czczo jest ono ok. 6,5-7 jest ok. Jeśli jest 6 to już jest zakwaszenie, a jeśli jest 5 to już jest duże zakwaszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
„Kuvings
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Woda z cytryną. 8 powodów by zacząć od niej dzień z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/woda-z-cytryna-z-rana/