Reader Interactions

Komentarze

 1. Jan

  05/03/2016 at 3:14 pm

  Pani Magdo! Ostatnio dotarł do mojej świadomości fakt, że kwaśna cytryna odkwasza organizm. Mógłbym się delektować tą wiadomością, ale … coś mnie podkusiło i zacząłem tak myśleć: skoro sok z połowy kwaśnej cytryny odkwasza organizm (bowiem – jak Pani pisze – „jest to spowodowane sposobem w jaki nasz organizm trawi cytrynę” ), to co z sokiem z całej cytryny? Pewnie też alkalizuje. Pisze Pani dalej: „profesor Tombak zaleca picie soku z cytryny w bardzo dużych ilościach (do 25 wyciskanych cytryn dziennie bez rozcieńczania w wodzie)”. W tym momencie zaczynam wątpić czy to organizm strawi. Jeśli nie strawi, to do naszego ciepłego ciałka wleje się kwasek… i będzie bolało… Buuuu. Co Pani na to?

  • Magdalena Olszewska

   05/03/2016 at 6:58 pm

   Witam:) Osobiście nie przetestowałam na sobie kuracji prof.Tombaka i nie wiem czy taka kuracja jest wskazana dla wszystkich osób. W mojej rodzinie mam bliską osobę, która przeprowadziła leczniczą kurację cytrynową na sobie i dzięki temu zdecydowanie lepiej się czuje (ta osoba miała problemy z dną moczanową) i nie skarżyła się na żadne dolegliwości. Kuracja cytrynowa to zupełnie inny temat, warto o tym poczytać zanim rozpocznie się kurację:)

  • Arths

   27/02/2017 at 3:01 pm

   >>> „Jak ze wszystkim umiar i równowaga jest najlepsza. To samo dotyczy poziomu PH w naszym organizmie. Niestety coraz więcej ludzi ma mocno zakwaszony organizm”

   Nie istnieje coś takiego jak „zakwaszenie organizmu”. Dla państwa wiadomości, komórki ludzkiego organizmu potrzebują środowiska lekko kwaśnego do prawidłowego funkcjonowania. W środowisku zasadowym obumierają. Jeśli chodzi o ph krwi, jest ono regulowane niezależnie od tego co spożywamy. Gdyby dało się łatwo „zakwasić” krew, to 3/4 polaków leżałoby na salach szpitalnych, bo skutki kwasicy (termin medyczny) zagrażają bezpośrednio życiu człowieka, a na pewno taki człowiek nie chodzi sobie normalnie, raczej jest duże ryzyko że zapada w śpiączkę.

   • Magdalena Olszewska

    27/02/2017 at 5:22 pm

    Jedzenie produktów zakwaszających (do której należy głownie bardzo przetworzona, żywność, tłuszcze trans, mięso, mleko, cukier) nie jest w stanie zmienić pH krwi ale jest w stanie zmienić pH moczu. Zbyt duże i długotrwałe zakwaszenie moczu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym problemów z funkcjonowaniem jednego z ważniejszych filtrów w naszym organizmie – nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend

może zainteresuje Cię artykuł: Woda z cytryną. 8 powodów by zacząć od niej dzień z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/woda-z-cytryna-z-rana/