Wyciskarka Sana 727 Supreme. Najnowsza ale czy najlepsza? Test
Co kilka lat na rynek wchodzi wyciskarka, która wprowadza duże zamieszanie wśród konkurencji. Tak jak Kuvings kilka lat temu, który wprowadził jako pierwszy szeroki wlot. Czy wyciskarka Sana 727 Supreme wyznaczy nowe trendy?
Wyciskarka Sana Supreme to najnowszy i zarazem najwyższy model bardzo znanej i docenianej koreańskiej marki. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwą innowacją. Supreme to wyciskarka inna niż wszystkie, które miałam do tej pory (a trochę ich było).
Ale czy jest najlepsza?
Sprawdziłam co potrafi i porównałam z innymi wyciskarkami do soków, które miałam lub nadal mam.
Dodatkowo udostępniam dla moich Czytelników kod rabatowy na Sana Supreme :)
Dlaczego wyciskarka Sana ?
Często dostaję od Was pytania:
- jaką wyciskarkę do soków wybrać?,
- jaka wyciskarka wolnoobrotowa jest najlepsza do selera naciowego?,
- jaka wyciskarka do owoców będzie najlepsza?,
- a jaka do warzyw i zielonych soków?
- czy im mniej obrotów ma wyciskarka tym lepiej?
- czy duża moc silnika jest niezbędna, by wyciskarka pracowała efektywnie?
Dużą porcję wiedzy na ten temat znajdziecie w moim rankingu wyciskarek wolnoobrotowych. W dzisiejszym poście znajdziecie również kilka wskazówek, ale przede wszystkim recenzję najnowszej wyciskarki wolnoobrotowej Sana Supreme 727.
Dlaczego wybrałam Sanę?
Od lat wyciskam soki i miałam okazję korzystać z wielu wyciskarek. Różnych marek. I chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na ten temat.
Od lat regularnie wyciskam soki w wyciskarce Angel 8500s i wyciskarce Kuvings (obecnie Kuvings Evo820 Plus). Wyciskałam soki również w polecanej do terapii Gersona prasie Norwalk, a także wyciskarkach Hurom, Tribest (Greenstar), Muke, Philips, Bosch. Do kompletu brakowało mi Sany (znanej w USA bardziej pond nazwa Omega, a w Europie jako Omega Sana). I to właśnie o wyciskarki marki Sana pytacie mnie ostatnio najczęściej.
Postanowiłam więc sprawdzić czy warto postawić na wyciskarki Sana i kupiłam poziomą wyciskarkę jednoślimakową Sana Supreme 727.
Dlaczego wybrałam model Sana 727 Supreme?
Postawiłam na całkowitą nowość. Producent połączył najlepsze rozwiązania z wyciskarki pionowej i poziomej, dlatego musiałam sprawdzić co z tego wyszło.
Sana Supreme to nie tylko najnowszy, ale też jednocześnie najwyższy model Sana.
Zdaniem producenta Sana 727 Supreme to najbardziej zaawansowana wyciskarka do soków na rynku.
Ile w tym prawdy, a ile obietnic?
Sprawdźmy czy Supreme jest naprawdę taka super.
Co obiecuje producent wyciskarki Sana ?
W przeciwieństwie do starszych modeli jak Sana Omega 707 czy 606, najnowszy model Sana 727 został dodatkowo wyróżniony i nazwany przez producenta Supreme.
Zdaniem producenta nie bez powodu, bo ten model zostawia poprzednie modele Sana oraz konkurencję daleko w tyle jeśli chodzi o poziom zaawansowania.
Oto kilka argumentów producenta Sana:
1. Wyciskanie soku bez żadnego limitu czasu
Jedyna wyciskarka wolnoobrotowa do domowego użytku z silnikiem, który może pracować non-stop. W Sana 727 można wyciskać sok bez przerwy. Bez żadnych ograniczeń czasowych. Najlepsze, konkurencyjne wyciskarki premium mają limit 30 minut. A to wszystko dzięki zastosowaniu w Sana Supreme bardzo zaawansowanego silnika. Bardzo dobre rozwiązanie, bo przy większej ilości soków (duża rodzina, wizyta znajomych) nie trzeba robić przerw i chłodzić wyciskarki.
Takiego rozwiązania nie zaoferował do tej pory żaden z producentów wyciskarek wolnoobrotowych do użytku domowego.
W większości wyciskarek maksymalny czas pracy ciągłej to 15 – 30 minut. Potem trzeba zrobić przerwę, by silnik mógł odpocząć :) A więc wyciskanie soku w wyciskarce do użytku domowego dłużej niż 1/2 godziny nie było do tej pory możliwe.
Duży plus dla Sana Supreme!
2. Zaawansowany silnik z autoreversem, którego mogą pozazdrościć inne wyciskarki
Brak limitu pracy to nie koniec. Zdaniem producenta wyprodukowanie tak zaawansowanego silnika, jaki posiada Sana 727 kosztuje znacznie więcej w porównaniu z silnikami innych wyciskarek dostępnych na rynku. Sana zastosowała w swojej najnowszej wyciskarce bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC).
Czym się wyróżnia ten zaawansowany silnik?
Silnik Sana 727 jest lżejszy, bardziej trwały, może pracować non stop, charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą i ma możliwość regulacji prędkości.
Skoro to tak zaawansowany silnik pomyślałam, że pewnie będzie miał też wyjątkowo dużą moc.
Nic bardziej mylnego.
Byłam bardzo zaskoczona, gdy okazało się że moc silnika to 150 Watt. Dla porównania wyciskarka Kuvings EVO to – 240 Watt, Angel 8500s – 180 Watt, a 4Swiss nawet 400 Watt.
Czy 150 Watt to wystarczająca moc do wyciskania twardych marchewek, włóknistych buraków czy selera naciowego?
Jeszcze do niedawna byłam przekonana, że moc silnika jest bardzo istotnym elementem dobrej wyciskarki. I pewnie coś w tym jest, ale nie tutaj.
Wysoka moc silnika jest ważna i potrzebna, ale głównie do rozwijania wysokiej prędkości. A więc w przypadku takich urządzeń jak sokowirówki czy wysokoobrotowe blendery wysoka moc silnika jest kluczowa, ponieważ zapewnia bardzo dużą prędkość/ wysokie obroty. To dlatego silnik sokowirówki czy blendera wysokoobrotowego ma często moc 1000 W, a nawet 2000 W.
Wolnoobrotowa wyciskarka, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie wyposażone w bardzo niskie obroty, a więc wysoka moc silnika nie odgrywa w tym przypadku tak ważnej roli. Ważny jednak jest wysoki moment obrotowy silnika.
Co to takiego ? To nic innego jak siła jaką możemy uzyskać z silnika.
Moc silnika a wysoki moment obrotowy
Jeśli nie jesteś fanem motoryzacji to różnica między tymi pojęciami może okazać się czarną magią. Nic dziwnego, dla mnie do niedawna też :) By w prosty sposób wytłumaczyć różnicę między mocą silnika, a momentem obrotowym silnika posłużę się przykładem Krzysztofa Hołowczyca z wiatrakami, który na przykładzie wiatraków pokazał zależność pomiędzy mocą silnika, a momentem obrotowym.
Wiatrak dużej elektrowni wiatrowej może być przykładem stosunkowo małej mocy silnika i wysokiego momentu obrotowego. Jego śmigło obraca się wolno, ale trzeba użyć naprawdę ogromnej siły, by zatrzymać jego wielkie śmigło. Tu potrzebna jest siła, czyli wysoki moment obrotowy.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku małego wiatraczka biurowego. Jego śmigło obraca się bardzo szybko, ale ruch śmigła bez problemu zatrzymamy jednym palcem. W tym przypadku potrzebna jest więc stosunkowo duża moc silnika, by śmigło mogło bardzo szybko obracać się. Ale wysoki moment obrotowy jest tu zbędny.
Wyciskarka podobnie jak duży wiatrak potrzebuje więc nie prędkości (wysokiej mocy), a siły (wysokiego momentu obrotowego), by przeciwstawić się oporom pojawiającym się podczas wyciskania twardych czy włóknistych składników.
Co sprawia że wyciskarka Sana Supreme ma tyle “siły”?
Producent Sana wyposażył swój najwyższy model wyciskarki w bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLCD), które charakteryzują się znacznie większym momentem obrotowym w przeliczeniu na masę. To dzięki zastosowaniu takiego właśnie silnika Sana Supreme nie potrzebuje dużej mocy, by wyciskać sok z nawet najbardziej wymagających składników.
Nie jestem ekspertem od silników, ale mając za sobą kilka miesięcy wyciskania soków w Sana Supreme mogę rozwiać wątpliwości wszystkich osób, które obawiają się niskiej mocy silnika. Sana Supreme daje sobie znakomicie radę ze wszystkimi składnikami, super twardymi czy włóknistymi. I robi to bez najmniejszego problemu.
Silnik pracuje bardzo płynnie i cicho.
2. Wyjątkowo cicha i energooszczędna
Zdaniem producenta silnik Sana Supreme nie tylko może pracować non stop, ale też pracuje wyjątkowo cicho i pobiera znacznie mniej energii bo ok. 1/5 prądu w porównaniu z większością dostępnych na rynku wyciskarek wolnoobrotowych!
Nie sprawdzałam wprawdzie jak szybko obraca się licznik prądu podczas wyciskania soku, ale muszę przyznać, że praca silnika jest rzeczywiście bardzo cicha i przyjemna dla ucha.
To moja najcichsza wyciskarka.
3. Ilość obrotów dostosowana do różnych składników
Regulacja ilości obrotów to zupełna nowość. W żadnej innej wyciskarce nie widziałam takiego rozwiązania.
Dzięki regulacji obrotów mamy możliwość wyciskania zarówno na super wolnych obrotach – 40 obrotów na minutę, jak też znacznie szybszych – 120 obrotów na minutę. Sana jako jedyna rynku wyposażyła swój najwyższy model Supreme w 4 programy wyciskania, czyli 4 różne prędkości:
- Program #1 – 40 obrotów na minutę
- Program #2 – 65 obrotów na minutę
- Program #3 – 90 obrotów na minutę
- Program #4 – 120 obrotów na minutę
Zazwyczaj wyciskamy sok z kilku różnych składników, które wymagają nieco innej prędkości. Ta funkcja pozwala zdaniem producenta na wydobycie większej ilości soku.
Czy napewno? Sprawdziłam. O tym już za chwilę w moim teście.
5. Jeszcze więcej soku
Oprócz możliwości wyciskania na bardzo niskich obrotach ( program #1 ) Sana 727 została wyposażona w tzw. “system dociskania pulpy“. To kolejna innowacja, której nie ma żadna inna wyciskarka jaką widziałam.
Sana obiecuje, że Supreme 727 wyciska sok do ostatniej kropli. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej nakrętki, w której kryje się mały obracający się „nożyk”. Jego zadaniem jest dociskanie pulpy raz jeszcze zanim opuści wyciskarkę (dodatkowo rozdrabnia pulpę i zwiększa ciśnienie w komorze wyciskania).
Ile soku można wycisnąć w Sana Supreme? Test na ilość soku za chwilę.
3. Bogate wyposażenie i wysokiej jakości akcesoria
Sana 727 została wyposażona nie tylko w bardzo zaawansowany silnik, ale również wysokiej jakości akcesoria. Jakie?
Przykładem mogą być sita wykonane ze stali i ultemu, pojemnik na sok ze szkła kryształowego, pojemnik na pulpę ze stali czy małe sitko (również stalowe) nakładane bezpośrednio na szklankę.
Trzeba przyznać, że na rynku takie wyposażenie to rzadkość. Nawet do najdroższej wyciskarki Angel 8550s producent daje plastikowe pojemniki na sok i pulpę…
4. Wyciskarka Sana – połączenie tego co najlepsze z wyciskarki poziomej i pionowej
Sana 727 Supreme to wyciskarka pozioma. A co ma wspólnego z wyciskarka pionową?
Już na pierwszy rzut oka Supreme przypomina trochę wyciskarkę pionową. Jest wyższa i krótsza niż inne wyciskarki poziome na rynku. A to wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej przekładni, która umożliwiła usytuowanie silnika wyciskarki poziomej w pionie.
Ale nie o sam wygląd w tym wszystkim chodzi.
Sana obiecuje bardzo przede wszystkim wysoką wydajność wyciskarki, z czego słyną wyciskarki poziome. A przy tym Supreme ma być niezwykle łatwa w obsłudze, szybka w myciu i mieć kompaktowe rozmiary. Te cechy podobnie jak korek niekapek, który pojawił się w tym modelu są zarezerwowane dla wyciskarek pionowych.
Pora na mój test Sana Supreme 727.
Mój test wyciskarki Sana Supreme 727
No to kręcimy! 🙂
1. Kompaktowe wymiary
I tu widać już na pierwszy rzut oka, że to nie jest klasyczna wyciskarka pozioma.
Sana 727 jest zdecydowanie krótsza w porównaniu z takimi wyciskarkami jak (długość x szerokość x wysokość):
- Angel 8500s (49 cm x 19,4 cm x 26 cm),
- Greenstar Elite (46,4 cm x 17,5 cm x 31,7 cm)
- Omega Sana 606 (48 cm x 18,3 cm x 32 cm)
- Omega Sana 707 (42 cm x 32 cm x 18,7 cm)
- Sana Supreme 727 (38 cm x 20 cm x 39 cm)
Sana 727 Supreme jest najbardziej kompaktową wyciskarką spośród powyższych modeli. I prawdopodobnie najkrótszą wyciskarką poziomą na rynku. Jednym słowem to połączenie wyciskarki poziomej z pionową, które było możliwe poprzez zastosowanie specjalnej przekładni w silniku.
Ta wyciskarka nie skradnie zbyt wiele miejsca na blacie kuchennym. I prezentuje się naprawdę dobrze. Ja wybrałam czarny mat (jest też czerwony), który na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach.
2. Co można wyciskać w wyciskarce Sana?
Właściwie wszystko. A do zieleniny jest wręcz stworzona.
– sok z selera naciowego
Seler naciowy to wyjątkowo zdrowy, bardzo soczysty składniki dostępny cały rok. Świetna baza do mieszanych soków. Jednak to wyjątkowo włóknisty i wymagający składnik. Większość wyciskarek ma problem z selerem naciowym, gdyż zapycha on sito i całą wyciskarkę. Szczególnie w wyciskarkach pionowych.
Gdy zobaczyłam pierwszy raz jak malutkie w porównaniu z wyciskarkami pionowymi jest sito w Sana Supreme, byłam nieco przerażona… Czy tak małe sito da sobie radę z włóknistymi składnikami?
I tu naprawdę bardzo miłe zaskoczenie.
Codziennie rano wyciskam cały, duży pęczek selera naciowego i naprawdę to dla mnie czysta przyjemność. Zarówno w wyciskaniu jak i myciu.
A poza tym selera można wrzucać w całości (mimo, że producent zaleca krojenie na kawałki).
Sana 727 wciąga selera jak szalona :)
– sok z jarmużu, pietruszki, mniszka i innych zielonych liści
Bez względu na to, jakie liście wyciskane są w Sana, wyciskarka radzi sobie z nimi naprawdę wzorowo. Niezależnie od tego czy jest to szpinak czy jarmuż z grubymi włóknistymi łodygami, pokrzywa, mniszek czy mięta. Sana 727 z łatwością wyciska zielone soki, które są naprawdę klarowne.
To wyciskarka idealna dla wielbicieli zielonych soków. Ale nie tylko.
– sok z marchwi, buraka i innych twardych warzyw
Tu również nie mam żadnych uwag. Ze względu oczywiście na nieco węższy wlot w porównaniu z Kuvings EVO (8,2 cm) w wyciskarce Sana trzeba grubsze składniki pokroić na kawałki. Mniejsze, a nawet średnie marchewki wskakują w całości do wlotu, który ma wymiary 3,5 x 4,5 cm.
Sok z marchwi jest esencjonalny w smaku, gładki i klarowny.
– shot z imbiru, kurkumy
Kłącze imbiru i kurkumy jest zarówno twarde jak też bardzo włókniste, ale w Sana nie miałam żadnego problemu z wyciskaniem tych składników.
Szybko i bez zapychania.
– soki owocowe
Do moich soków najczęściej trafiają owoce cytrusowe. Dla wyciskarek pionowych jak Kuvings EVO to pestka, ale dla poziomych wyciskarek jak Angel 8500s to nie lada wyzwanie…. Sana 727 to wyciskarka pozioma, ale muszę przyznać, że świetnie radzi sobie z cytrusami.
A inne owoce? Wyciskałam też sok z jabłek (takich prosto z drzewa, twardych i soczystych) i maszyna dawała sobie z nimi super radę.
Po kilku miesiącach użytkowania mogę bez wahania powiedzieć, że Sana 727 Supreme to wyciskarka stworzona do wyciskania selera naciowego, zielonych liści, chwastów i świeżych przypraw. Wyciskarka z łatwością wyciska nawet najbardziej włókniste składniki jak grube łodygi jarmużu, selera czy chwasty. Nic się nie zapycha w przeciwieństwie do wyciskarek pionowych, pulpa jest sucha i płynnie wychodzi z wyciskarki. Wyciskarka Sana radzi sobie świetnie z twardymi warzywami korzeniowymi jak burak i marchew. Cytrusy czy twarde jabłka też nie będą stanowiły żadnego problemu.
3. Jakość i wydajność wyciskarki Sana Supreme
Na jakość soku i wydajność wyciskarki do soków ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest liczba obrotów.
Każda z moich testowanych do tej pory wyciskarek miała określoną, stałą ilość obrotów. W zależności od tego czy była to pionowa wyciskarka czy pozioma, jedno- czy dwu ślimakowa miała mniej lub więcej obrotów.
Ile obrotów powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa?
Wyciskarki wolnoobrotowe, w zależności od rodzaju i modelu, pracują zazwyczaj z prędkością od 40 do maksymalnie 120 obrotów na minutę.
Przykład? Pionowa wyciskarka Kuvings EVO to 50 obrotów na minutę, ale pozioma dwuślimakowa wyciskarka Angel 8500s to 120 obrotów na minutę.
Różnica spora. Ale nie ma to większego znaczenia. Są to nadal bardzo niskie obroty, które nie pozwalają na utlenianie / nagrzewania składników i umożliwiają uzyskanie pełnowartościowego soku.
W Sana 727 to użytkownik decyduje o prędkości wyciskania w zależności od wyciskanych składników. I mi się to podoba.
Który program wybrać ?
W Sana Supreme do wyboru mamy 4 programy ( prędkości), dzięki temu można łatwo dostosować szybkość wyciskania do każdego składnika.
Program #1 i #2 – idealny do zielonych liści, ziół, chwastów, selera naciowego
Producent zarezerwował najwolniejsze programy #1 i #2 dla miękkich owoców jak owoce jagodowe czy miękkie jabłka. Ja wykorzystuję wolne obroty do większości składników, ale przede wszystkim do zielonych liści, chwastów, ziół czy selera. Moim zdaniem to właśnie te najmniej soczyste składniki warto wyciskać na niższych obrotach, by uzyskać jeszcze więcej, pełnowartościowego soku.
Niskie obroty pozwalają na dokładniejsze wyciskanie, co powoduje że soku jest więcej i ma nieco bardziej intensywny kolor .
Cierpliwość w tym przypadku naprawdę się opłaca :)
Program #3 i #4 – do cytrusów, warzyw korzeniowych i gdy czas nas goni :)
Cytrusy czyli składniki soczyste o małej ilości błonnika spokojnie można wyciskać na najszybszych obrotach (program #4). Wtedy ślimak wyciskarki szybko się obraca, a pulpa (w tych składnikach jest jej mało) płynnie opuszcza wyciskarkę.
Program #3 sprawdzi się w przypadku warzyw korzeniowych jak marchew czy burak. Oczywiście można je wyciskać również na niższych programach.
Czy prędkość wyciskania ma wpływ na ilość soku?
Postanowiłam to sprawdzić na marchewce i selerze naciowym.
W obu przypadkach wycisnęłam po 1/2 kg selera naciowego oraz 1/2 kg marchewki korzystając z programu #1 a następnie #4.
Jaki był efekt eksperymentu z selerem?
Wyciskając z prędkością 40 obrotów na minutę uzyskałam 380 ml soku selerowego, natomiast przyspieszając do 120 obrotów na minutę nieco mniej bo 360 ml. Różnica w wydajności między najwolniejszym programem (# 1) a najszybszym (# 4) to około 20 ml.
A jak wypadła marchewka?
Z 500g marchewki wycisnęłam w programie #1 ok. 250 ml soku marchewkowego, natomiast w programie #4 nieco mniej, bo 240 ml.
Wniosek?
Mimo, że różnica w ilości soku jest niewielka, to ten mały eksperyment potwierdza, że ilość obrotów przekłada się na wydajność wyciskarki Sana Supreme. Im niższe obroty tym większa wydajność i dokładniejsze wyciskanie soku z komórek roślinnych.
Czy to znaczy, że każda wyciskarka, która pracuje na tak niskich obrotach (40-50 obrotów na minutę) będzie tak samo wydajna jak Sana 727?
Niestety nie.
Na wydajność wyciskarki wpływa nie tylko ilość obrotów, ale konstrukcja całej wyciskarki, kształt ślimaka, rodzaj sita i oczywiście zastosowane technologie.
Wspomniałam wcześniej, że w najnowszej wyciskarce Sana 727 został zastosowany tzw. system dociskania pulpy, dzięki któremu pulpa wychodząca z wyciskarki Sana jest naprawdę drobna i solidnie wyciśnięta.
4. Ile soku wyciska Sana Supreme 727 ?
Za chwilę kilka przykładów. Warto pamiętać, że za każdym razem ilość wyciśniętego soku może być nieco inna. Wszystko zależy od rodzaju składnika i jego świeżości. A nawet od tego jak np. grube były łodygi selera, czy miały dużo liści, a nawet to czy składnik jest eko czy nie.
Ale do rzeczy. Oto kilka moich przykładowych pomiarów wydajności Sana:
- z 1 kg jabłek – 800 ml soku
- z 1 kg marchwi – 520 ml soku
- z 1 pęczka selera naciowego eko – (500g) – 380 ml soku
- z 1 pęczka natki pietruszki (100g) – 60 ml soku
- z 3 liści jarmużu (100g) – 70 ml soku
- z kawałka imbiru (100g) – 70 ml soku
Czy to dużo?
Gdybym miała porównywać wydajność Sana 727 z innymi moimi wyciskarkami to Sana znalazłaby się między Kuvings EVO, a najdroższą wyciskarką na rynku – Angel 8500s. Ale żeby nie być gołosłownym mały test na soku z selera.
Ile soku z selera wyciśnie Sana 727, Kuvings EVO oraz Angel 8500s ?
W każdej z 3 wyciskarek wycisnęłam po 1/2 kg selera naciowego. Jak wypadła wyciskarka Sana 727?
W Sana Supreme wycisnęłam 380 ml soku selerowego, w Kuvings EVO 330 ml, a w Angel 8500s – 420 ml. Warto wrócić uwagę na kolor soku, który w Sana i Angel jest bardziej zielony. Może to świadczyć o dokładniejszym wyciśnięciu selera.
Pod względem wydajności Sana 727 ustępuje tylko kultowej wyciskarce dedykowanej m.in. do terapii leczniczych – Angel 8500s.
5. Mycie wyciskarki Supreme 727
I tu dobra wiadomość dla wszystkich, którzy robią wszystko, by nie musieć myć wyciskarki :)
Mi mycie wszystkich elementów wyciskarki Sana zajmuje około 1 minuty. Nawet po wyciskaniu selera, jarmużu czy imbiru. Większość elementów wystarczy przepłukać tak naprawdę wodą (no chyba, że wyciskamy kurkumę :) Do czyszczenia szczoteczką jest tak naprawdę jedynie malutkie sitko.
Producent dodaje do wyciskarki 1 sprytną szczoteczkę (dwustronną), dzięki której dotrzesz w każdy zakamarek. Większość producentów dodaje 2-3 szczoteczki, które zajmują miejsce w kuchennej szafce lub się gubią :)
Sana postawiła na praktyczność. Bardzo szybkie mycie co przekłada się też na ilość zużytej wody, 30 sekundowe składanie / rozkładanie, łatwość obsługi oraz absolutny minimalizm. To lubię.
6. Jakość wykonania i wyposażenie
I tu również pozytywnie zaskakuje nowa Sana.
- Na pochwałę zasługuje duży pojemnik na pulpę wykonany ze stali i pojemnik na sok wykonany ze szkła kryształowego. Niby nic wielkiego, a jednak sok ze szkła smakuje lepiej. Części nieplastikowe są bardziej trwałe i myje się je zdecydowanie łatwiej. To zdecydowanie wyróżnia ten model na tle innych wyciskarek, które dodają na ogół plastikowe pojemniki.
- W zestawie z wyciskarką są łącznie 3 sita. Sito do soków klarownych, sito do gęstych soków (np. z miękkich owoców jak brzoskwinie czy jagody), a także pełne sito do sorbetów czy masła orzechowego. Niczego nie trzeba więc dokupować.
- Dobra wiadomość dla osób, które lubią super klarowne soki. W zestawie z wyciskarką znajdziecie dodatkowe sito (nakładane na szklankę do soku), które skutecznie ogranicza ilość piany w soku i sprawia że soki są wyjątkowo klarowne.
- Podwójny wlot na składniki ułatwia wyciskanie. Standardowy wąski otwór sprawdzi się w przypadku selera czy marchewki, natomiast szersza misa będzie jak znalazł do drobnych składników, takich jak winogrona czy aronia, ale też do niektóry zielonych liści. Garść zieleniny można śmiało wrzucić do szerszego otworu i jeśli to konieczne, lekko docisnąć popychaczem.
- Korek niekapek to w wyciskarkach pionowych standard. Jednak w przypadku wyciskarek poziomych takie rozwiązanie praktycznie nie występuje. Sana po raz pierwszy wprowadziła taki korek w najnowszym modelu Supreme 727. Jego zadaniem jest ułatwienie przenoszenie bębna wyciskarki do zlewu. To praktyczne rozwiązanie. Fajnie, że producent o tym pomyślał.
- Autorewers – to funkcja która przydaje się, gdy maszyna się zablokuje. A czasami to się zdarza, chociaż bardzo rzadko. Zazwyczaj wtedy kiedy wrzucimy zwiotczałą marchewkę lub zbyt dużą ilość składników na raz.
Wszystkie wyciskarki, z których korzystałam miały przycisk, który umożliwiał ręczne włączenie funkcji cofania. W wyciskarce Sana 727 ta funkcja włącza się sama i sama się wyłącza przechodząc płynnie do prędkości z którą był wyciskany sok. Miałam okazję raz przetestować tę funkcję i potwierdzam działa super. Wyciskarka sama wykrywa problem i przełącza tryb pracy na bieg wsteczny, co może uchronić części i silnik przed uszkodzeniem.
- Podoba mi się także dziecinnie prosty sposób mocowania bębna wyciskarki. Na obudowie urządzenia znajduje się jeden mały przycisk, który zatrzaskuje się automatycznie, gdy mocujemy bęben do wyciskarki. Gdy chcemy zdjąć bęben do mycia wystarczy nacisnąć ten sam przycisk, by móc swobodnie zdjąć cały bęben i przenieść go do zlewu.
Bez kombinowania, bezpieczne, szybko i prosto.
7. Gwarancja na wyciskarkę Sana Supreme
Gwarancja na całe urządzenie wynosi 10 lat (taki okres gwarancji oferuje Sanapolska.com). Jakości serwisu nie oceniam, bo nie był mi póki co potrzebny :)
Sana 727 Supreme a wyciskarka Angel 8500S – porównanie
Będzie krótko i na temat.
Porównując Sana Supreme 727 do Angel 8500s można powiedzieć, że Sana:
+ lepiej radzi sobie z wyciskaniem owoców
+ ma możliwość regulacji obrotów (Angel 8500s pracuje ze stałą prędkością 120 obr/min.)
+ nie ma limitu czasu pracy (wyciskarka Angel max. 30 minut pracy ciągłej)
+ zdecydowanie szybciej się ją myje
+ cichsza praca silnika
+ kosztuje 2x mniej
+ posiada dodatkowe 2 sita w zestawie (do Angel trzeba dokupić oddzielnie sita)
+ zajmuje mniej miejsca i jest lżejsza (długość Angel 8500s to 49cm/ 9,4 kg, Sana 727 – 37cm/ 5 kg)
+ posiada korek niekapek (Angel jak większość wyciskarek poziomych niestety nie)
+ ma bardziej nowoczesny design (chociaż to kwestia gustu)
ale jest…
– mniej odporna na uszkodzenia, bo wykonana co prawda z bardzo wysokiej jakości, ale jednak tworzywa, a nie ze stali chirurgicznej jak Angel 8500s
– mniej wydajna (wyciskarka Angel 8500s to najbardziej wydajna wyciskarka na rynku, dzięki m.in. 2 ślimakom)
Wyciskarka Angel 8500s to profesjonalna wyciskarka wykonana ze stali chirurgicznej, idealna do terapii sokowych. Zdecydowanie dla zaawansowanych użytkowników. Zajmie więcej miejsca w Twojej kuchni, a także zdecydowanie więcej czasu przy myciu. Niestety kiepsko sobie poradzi z owocami, nawet cytrusowymi. Sana Supreme to bardziej uniwersalna wyciskarka wolnoobrotowa. Idealna do zieleniny, selera, a także do owoców i twardych warzyw. I o połowę mniejszy wydatek.
Sana 727 Supreme vs. Kuvings Motiv1 / EVO820
Od 2 lat korzystam z wyciskarki Kuvings Evo820, ale nie powinnam tego modelu porównywać do Sany 727. Dlaczego? Kuvings EVO to model z 2018r (w wersji EVO820 Plus dostępny od 2020r) i znacznie tańszy od Sana 727.
Porównywalnym cenowo modelem najnowszej wyciskarki Sana będzie Kuvings Motiv1. To najnowszy model Kuvingsa, który miał swoją premierę w 2020 r, a jego cena (2890 zl) jest zbliżona do Sana Supreme. Porównanie tych modeli będzie bardziej fair. Pod względem jakości wyciskania Kuvings Motiv1 niczym nie różni się od Kuvings EVO.
Sana 727 Supreme w porównaniu z Kuvings Motiv1 jest:
+ bardziej wydajna (dzięki m.in. systemowi dociskania pulpy)
+ posiada regulację ilości obrotów, co również wpływa na większą wydajność
+ lepiej radzi sobie z wyciskaniem zieleniny i selera naciowego (nie zapycha się)
+ nie ma limitu pracy (w Kuvings limit czasu pracy ciągłej wynosi 30 minut)
+ szybsza w myciu (zdecydowanie mniejsze sito, a to jego mycie zajmuje najwięcej czasu)
+ łatwiejszy montaż i demontaż (w Sana wystarczy jeden przycisk by odpiąć komorę wyciskarki)
+ cichsza praca silnika
+ wysoka jakość dodatkowych akcesoriów (szkło, stal)
+ dodatkowe 2 sita w cenie wyciskarki (w Kuvings Motiv1 trzeba je dokupić)
+ dodatkowe sito nakładane na szklankę do super klarownych soków
+ znacznie mniej elementów
ale Sana…
– ma mniejszy wlot na składniki, a więc konieczne jest krojenie składników na kawałki, co wydłuża czas wyciskania
– zazwyczaj trzeba używać popychacza (tylko w wyciskarkach pionowych jak Kuvings Motiv1 składniki same wpadają do środka, bez używania popychacza)
– brak dedykowanej aplikacji na smartfona i sensora badającego zawartość wody/ tłuszczu w organizmie (takie funkcje ma tylko model Kuvings Motiv1)
– wolniej robi się soki z twardych warzyw korzeniowych jak marchew czy burak
Jeśli będziesz wyciskać soki głównie z zieleniny, selera naciowego, ziół czy chwastów to Sana 727 będzie idealnym urządzeniem. Wciąga takie składniki w całości, bez krojenia, zapychania się. Doskonale sobie też radzi z twardymi warzywami jak marchew czy burak, a także owocami, ale oczywiście trzeba użyć popychacza i kroić składniki na mniejsze kawałki.
Jeśli jednak wyciskasz głównie owoce i twarde warzywa to spodoba Ci się Kuvings, który ma szeroki wlot i pomarańczę czy jabłko „połknie” w całości (cytrusy bez skóry). A więc nie trzeba kroić składników na mniejsze kawałki. Kuvings zajmie też mniej miejsca na blacie kuchennym, wyciskanie będzie nieco szybsze i wygodniejsze, ale za to soku wyciśnie nieco mniej.
Coś za coś :)
Czy Super Sana ma jakieś wady?
Nie ma idealnych ludzi, wyciskarek też nie :) A tak już całkiem poważnie. Minusem (oprócz ceny) może być:
- Konieczność używania popychacza podczas wyciskania soku (w przypadku długich, zielonych i włóknistych składników jak natka pietruszki czy jarmuż nie ma takiej potrzeby). Jednak taka zasada obowiązuje w przypadku wszystkich wyciskarek poziomych. W wyciskarkach pionowych jak Kuvings EVO składniki same wpadają do środka, bez popychania (za wyjątkiem zieleniny, którą trzeba kroić). Korzystanie z popychacza to oczywiście kwestia przyzwyczajenia. Mi to nie przeszkadza, jestem przyzwyczajona do wyciskarki Angel, w której bez popychacza nie da się nic wycisnąć oprócz zieleniny czy selera.
- Korek niekapek to rozwiązanie stosowane do tej pory tylko w wyciskarkach pionowych. Fajnie, że producent pomyślał o takim korku w Sana 727. To ułatwia przenoszenie wyciskarki, mimo, że nie jest w 100% szczelny (stąd mały minus :))
- Uważam, że szklany pojemnik na sok to strzał w dziesiątkę. Jednak w tym przypadku jest to tak naprawdę duża szklanka (600-700 ml), która może być mało wygodna do przelewania soku. Jeśli jednak pijesz soki zaraz po wyciśnięciu to pomysł ze szklanką przypadnie Ci do gustu :) Można też użyć własnej szklanki czy innego pojemnika, który zmieści się pod wylotem soku.
Podsumowanie: czy warto kupić wyciskarkę Sana 727 Supreme?
Moje wrażenie dotyczące Supreme jest bardzo pozytywne. Sana dołączyła do grona moich ulubionych wyciskarek. To szczególnie bardzo dobry wybór dla osób, które jak ja piją dużo zielonych soków, cenią sobie wydajność i szybki czas mycia wyciskarki.
Rzadko zdarza się, żeby producent wprowadził praktycznie nową maszynę tak jak ma to miejsce w przypadku modelu Sana Supreme 727. Producenci zazwyczaj zmieniają kosmetycznie wygląd, rozmiar wlotu na składniki czy rodzaj materiału, z którego produkowane są sita.
Sana postawiła na innowacje i wysoką jakość, zdecydowanie wyprzedzając konkurencję. Jest cicha, bardzo wydajna, z wysokiej jakości akcesoriami. Wyposażona w zaawansowane funkcje, których nie ma żadna inna wyciskarka wolnoobrotowa na rynku.
Podobnie jak w przypadku Kuvings’a poprosiłam dystrybutora Sanapolska.com, aby udostępnił kod rabatowy dla moich Czytelników i udało się :)
Oto on.
Jeśli zdecydujesz się na zakup wyciskarki Sana Supreme 727 na stronie Sana Polska wpisz: kod rabatowy: SUROJADEK
Jeśli masz już wyciskarkę Sana 727 podziel się swoją opinią z innymi.
Dzień dobry, jeszcze się waham, którą wyciskarkę kupić (czy poziomą Sanę Supreme czy Sanę pionową). Zieleniny typu pokrzywa raczej wyciskać nie będę, ale selera naciowego, kurkumę i imbir już tak. Bardzo mi zależy na wysiskaniu pomidorów, tak żeby tylko skórki i pestki były odrzucone – która z nich będzie więc lepsza?
Pani Beato do pomidorów lepiej sprawdzi się pionowa Sana 868 – ma dużą misę na sok + sito przecierowe w zestawie z wyciskarką. Z imbirem czy selerem też sobie powinna jak najbardziej dać radę. pozdrawiam!
Dziękuję, a co z kurmumą i natką? Pionową też da radę? Rozumiem że poziomą Supreme nie ma sita przecierowego?
Jeśli kurkuma czy natka będzie dodatkiem do soku to bez problemu powinna sobie poradzić :) Pozioma wyciskarka Sana 727 posiada w zestawie jego sito do soków klarownych oraz do gęstszych soków, natomiast pozioma Sana 606 zamiast dodatkowego sita ma wbudowaną regulację gęstości soku.
Robienie soków z jabłek,marchwi ,buraków, totalna porażka, bardzo słabe pobieranie
składników .ciągła praca popychaczem słabo dopasowanym w porównaniu do Hurom
Przy odpowiednio pokrojonych marchewek czy buraka w moim przypadku wyciskarka daje sobie radę z ich wciąganiem bez użycia popychacza. A jeśli chodzi o wyciskanie i wciąganie zielonych składników czy selera naciowego to dla mnie czysta przyjemność :)
Dzień dobry,
czy ta wyciskarka (Sana 727 Supreme) nadaje się do malin, aronii, pomidorów, porzeczek. Chcemy wyciskać sok głównie z tych owoców. Czy lepsza będzie Kuvings? A jeśli tak, to czy wystarczy D9900?
Witam, do owoców drobnopestkowych (szczególnie do aronii) polecam Sana 727, ten model wyposażony jest w mały nożyk, który dodatkowo rozdrabnia drobne pestki owoców a tym samym ułatwia wyciskanie soku. Kuvings Revo830 czy EVO820 również sobie dadzą radę z takimi składnikami, ale trzeba dokupić specjalne sito do soków przecierowych, żeby uniknąć szybkiego zapychania się sita. Można też rozważyć pionową wyciskarkę Sana 868 (https://sanapolska.com/produkt/wyciskarka-sana-868/), który posiada już w zestawie sito przecierowe. pozdrawiam
Dobry wieczór, na 90% jestem przekonana do Sany, do setki brakuje mi jeszcze informacji jak Sana radzi sobie z pomidorami. W sezonie przerabiam ich dziesiątki kilogramów, głównie ręczną wyciskarką, co trwa i trwa (na plus – odpady, czyli skórki i pestki są praktycznie suche). Jak wyglądałoby to z Suprême?
Witam, pomidory to dosyć soczysty składnik ale posiada małe pesteczki, które potrafią szybko zapychać sito… W przypadku pomidorów wzięłabym pod uwagę Sana 868, to pionowa wyciskarka która posiada większą misę (w której może się spokojnie gromadzić duża ilość soku) a także posiada w zestawie sito do soków przecierowych.
Pani blog jest wspaniały. Wyciskarki genialnie opisane a mimo to nie mogę zdecydować która evo830 czy sana 727.Na pewno mniej zielonych będę wyciskać. Czy sana 727 radzi sobie równie dobrze z jabłko marchwec burak gruszka jak revo830.? Czy trzeba dużo popychać? Dziękuję
Dziękuje za miłe słowa ;) Pani Ewo jeśli zielenina będzie dodatkiem to myśle że wygodniej będzie Pani wyciskać soki w REVO830, tym bardziej że w grę wchodzą owoce, które można wrzucać w całości , podobnie jak warzywa korzeniowe ;) Ja wyciskam soki w Sana głównie z selera, zieleniny i cytrusów, te składniki rzadko wymagają popychania.
Dziękuję bardzo. Bardzo Pani pomogła. Pozdrawiam
Proszę mi jeszcze powiedzieć jakiej wielkości otwór na owoce typu marchew, burak ma sana727? Nie znałam nigdzie. Dziękuję
Witam, wymiar wlotu na składniki to 3,5x 4,5 cm .
Dzień dobry , wciąż nie mogę się zdecydować która wyciskarkę wybrać revo830 czy sama 727 ? Która z nich na da się „do wszystkiego „ ? :) mysle ze głównie marchewka i burak , jabłko może pomarancz i cytryna . To takie chyba najbardziej główne składniki których będę używać . Proszę o radę :) dziękuje serdecznie i pozdrawiam
Witam, obie wyciskarki sobie świetnie poradzą z takimi składnikami. Do owoców wygodniejsze będzie REVO830 natomiast do zieleniny czy selera Sana 727. Sana będzie pracowała ciszej i w przypadku włóknistych składników będzie nieco wydajniejsza;)
Dziękuje , a co Pani by kupiła? Jakoś ta odpowiedz mi nie pomogła przy wyborze bo dalej nie wiem co kupić
Sana ogólnie droższa to znaczy ze lepsza ?
Ja postawiłabym na Supreme, to moja ulubiona wyciskarka :)
Dzięki serdeczne za info bardzo pomogło mi w wyborze sprzętu. Z kodu również skorzystałam.
Dzień dobry, przekonała mnie Pani. Mam jednak jeszcze pytania:
1. Podobno w Sana 727 Supreme można robić lody i sorbety. Gdzie można znaleźć opis ich przyrządzania?
2. Czy kod rabatowy jest jeszcze aktualny, a jeśli tak, to jaka jest wysokość rabatu?
Dzień Dobry, tak w wyciskarce Sana 727 podobnie jak w wielu innych wyciskarkach można dodatkowo robić sorbety. Ich przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy mrożone owoce przepuścić przez wyciskarkę, korzystając przy tym z odpowiedniego sita (pełne sito, bez otworów). Najlepiej sprawdzają się owoce kremowe jak mango czy banan, ale można wykorzystać wiele innych owoców/ lub ich mix (świetnym dodatkiem są owoce jagodowe). Ważne by nie wkładać mrożonych owoców prosto z zamrażarki, dać im chwilę by nie były twarde jak kamień (jeśli owoc da się przekroić nożem to znak że można go wrzucić do wyciskarki). Kod rabatowy jest aktualny i obniża cenę wyciskarki o 100 zł . Pozdrawiam
Czytając komentarze trochę się pogubiłam… chciałabym kupić wyciskarkę uniwersalną z opcją wyciskania nasion i orzechów oraz taką, którą szybko się myje… Sana spełnia te parametry? ;) No i zamierzam pić sok z selera i nie tylko.
Dzięki. Pozdrawiam!
Cześć Gabi, każda wyciskarka wyciśnie sok z praktycznie każdego warzywa i owocu, nie mnie jednak każda będzie się w czymś bardziej specjalizowała :) I tak Sana wzorowo sobie poradzi z zielonymi liśćmi, selerem naciowym (bez zapychania, a wiele maszyn ma z tym właśnie problem), ale świetnie poradzi sobie z marchewką, burakiem czy cytrusami. No i mycie.. naprawdę ekspresowe! Dotyczy to zarówno modelu Sana 606 jak też Sana 727. Prasy do oleju nie mam i nie testowałam tej przystawki.
Cześć,
bardzo dziękuję za ten artykuł. Nigdy nie miałam wyciskarki, a brdzo chciałam ją mieć. Postanowiłam sprawić sobie taki prezent na urodziny i od trzech dni jestem szczęśliwą posiadaczką pięknej czarnej Sany Supreme 727. Soki wychodzą pyszne. Wyciskarka jest rewelacyjna, ale już znalazłam kilka drobnych detali, które wg mnie mogli by poprawić. Po pierwsze szklanka z nałożonym sitkiem ledwo mieści się pod wylotem soku, a czasem uchwyty od sitka przeszkadzają w wyjęciu szklanki. Szklanka mogłaby być ciut niższa albo wylot umieszczony 1cm wyżej. Sana mogłaby mieć w sprzedaży dodatkowe szklankę i szczoteczkę. Sitko na szklankę często się zapycha i trzeba je myć przynajmniej raz w czasie wyciskania 1 szklanki soku. Spod uszczelki potrafi trochę cieknąć, a podłożenie pojemnika na pulpę tak, aby łapał uszczelkę jest ciężkie. Pozioma część wyciskarki mogła by być tak ze 2cm dłuższa, żeby nie było z tym problemu. Ale mimo wszystko to rewelacyjna wyciskarka, szklanka i stalowy pojemnik są niezastąpione. Myje się dość szybko choć 1min to za mało jednak :) Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Dobrze wydane pieniążki. Na rynku chyba nie ma lepszej wyciskarki, która spełniłaby moje oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie!
A i jeszcze jedno. Sok, który wraca po dociśnięciu pulpy zostaje w poziomej części wyciskarki. Ja na koniec przechylam całą wyciskarkę, aby wylać tą resztkę do szlanki. Mogli by pomyśleć o spadkach do wylotu soku.
Dziękuje za kod ! :)
Pani dokładny opis i porównania, skusiły mnie do zakupu Sany-727. Kod rabatowy zadziałał :) Czekam na dostawę.
Proszę o kod rabatowy
Kod rabatowy na Sana Supremeto: surojadek
Przepraszam. Działa
Witam. Kod rabatowy nie działa. Czy jest możliwość aktywowania?
Powinien działać, sprawdzałam :)
Dzień dobry, bardzo ciekawa i rzeczowa recenzja, stówę się to czytało, ale przejdźmy do rzeczy. Czy u Pani też soki na małym sitku są mało klarowne? Wydaje mi się że to sitko jest za małe i się szybko zapycha, przez co pulpa wychodzi za mokra. Robię sok z selera naciowego, marchewka, jabłko i pomarańcz, przelewam do innego pojemnika, wymieszam i sok się rozwarstwia, te same składniki w evo820+, którą też posiadam wychodzą bardziej klarowne i nie mają tendencji do rozwarstwiania. Używam tylko drobnego sita, może powinienem to zrobić na grubym?
Pozdrawiam
Cześć, moim zdaniem soki są bardzo klarowne. Kwestia rozwarstwiania dotyczy wszystkich wyciskarek, w zależności od składników, ich świeżości rozwarstwiania się mniej lub bardziej, ale to normalny proces. Sito w Supreme jest rzeczywiście bardzo małe, ale to zupełnie inna konstrukcja wyciskarki niż kuvings evo. Ma to swoje zalety, Sana Supreme szybko się myje i demontuje. Przy większych ilościach warto co jakiś czas przemyć sito i wyciskać dalej ;)
Jak Kuvings Evo 820 Plus i Omega Sana 727 Supreme radzą sobie z ananasem i winogronami?
Moim zdaniem Sana Supreme daje sobie radę z takimi składnikami jak ananas bardzo dobrze. Winogron jeszcze nie wyciskałam ;) U mnie zdecydowanie przewagę stanowią zielone liście
Witam Pani Magdo potrzebuje wyciskarki do owoców takich jak maliny, porzeczka, agrest czy aronia i nie wiem którą wybrać. Czy może mi Pani jakoś pomóc?
Pani Krystyno, myśle że z takim zadaniem dobrze sobie poradzi wyciskarka Kuvings Evo820. Trzeba tylko dokupić sito przecierowe, które ma większe oczka i jest dedykowane do takich drobnopestkowych składników ;) pozdrawiam
Czy trzeba drobno trzeba kroić wyciskane rzeczy?
Nie, całkiem spore kawałki wpadają do wlotu. Dla mnie to żaden problem :)
Magdo, którego sitka używasz do selera naciowego? Ze względu na włókna zalecają sitko grubsze ale żeby był klarowny to raczej drobniejsze chyba – i nie wiem. Bo lubię klarowniejszy. Właśnie przyjechała do mnie nowiutka supreme i nie chcę jej od razu zamęczyć.
Bardzo cieszę się, że trafiłam na ten artykuł. Do tej pory miałam wyciskarkę silvercrest, pionową, ale ją zajechałam i pora była na nowy, poważniejszy sprzęt.
Cześć Ewa, do wyciskania soku w wyciskarce Sana Supreme 727 używam sita do soków klarownych. Też lubię klarowne soki. Wrzucam całe “pałki” selera naciowego i wyciskarka dobrze daje sobie z nimi radę.
Cieszę się, że mój artykuł był pomocny :)
Pozdrawiam
Bardzo dziękuję za ten test- wlanie takiego szukałam :)
Waham się pomiędzy Saną a Kuvings Evo Plus. Dętej pory przetestowałam Philips pionowy i kenwood pionowa wyciskarkę. Kenwood był pierwszy- irytował ,ni emalii wlot i dużo mycia. Philips duży wlot, mało mycia – pozioma beznadziejna, bo trzeszczy i nie radzi sobie z niczym prawie jeśli chodzi o liście.
Mam 4 sobota rodzine i potrzebuję wyciskarkę, która poradzi sobie ze wszystkim, zrobi mi mleko roślinne i czasem masło orzechowe. NO i nie będzie wymagała dużo szorowania, ale przygotowanie soku nie będzie czasochłonne. Kuvings- duży wlot, w zasadzie niewielka różnica jeśli chodzi o wydajność w porównaniu do Saną, ale przeraża mnie wizja mycia dużego sita.
Saną- superszybka jeśli o mycie chodzi, ale wymaga krojenia składników ….
Która wybrać?
Bardzo przepraszam za błędy, po opublikowaniu zobaczyłam, jak bardzo tonie jest po polsku…, generalnie chodzi mi ów wyciskarkę idealna :)
Oto jest pytanie Pani Agnieszko :) Trudno mi na nie odpowiedzieć, bo każda z tych wyciskarek odpowiada na nieco inne potrzeby. Pomijając kwestię samego mycia sprzętu i szybkości obsługi warto sobie zadać pytanie z jakich składników najczęściej będzie wyciskany sok. Jeśli będzie Pani korzystała z zieleniny, selera naciowego to każda wyciskarka pionowa będzie w tym przypadku słabszym rozwiązaniem (może się zapychać). A więc wyciskarka pionowa Kuvings EVO820 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla fanów soków owocowych czy soków z warzyw korzeniowych. Bardzo dobrze sobie radzi z tymi składnikami, będzie też wygodna w użytkowaniu. Sana Supreme natomiast będzie dokładniejsza w wyciskaniu, cichsza (nie ma też mowy o trzeszczeniu), a włókniste składniki nie będą stanowiły dla niej żadnego wyzwania. Wydajność, cicha praca i szybkie mycie kontra szybsze i bardziej wygodne wyciskanie. Którą wybrać? To pytanie pozostawiam Pani :) Ja ze względu na to, że wyciskam głównie zielone soki korzystam głównie z Sany. Pozdrawiam
Będzie to Sana. Wychodzi na to ze mimo wszystko jest bardziej uniwersalna . Bo i liście super wyciśnie i owoce i warzywa korzeniowe .
Cześć,
Po wielu recenzjach mój wybór to: SANA 727 Supreme lub Kuvings 820 EVO.
Nie miałem jeszcze żadnej wolnoobrotowej wyciskarki także na razie bez większego doświadczenia oprócz sokowirówki.
SANA przekonuje mnie łatwością i szybkością czyszczenia, mniejsze elementy wymagają mniej miejsca na ociekaczu. (no chyba że trzeba je od razu oszuszać) do tego nie blokuje się.
Nie wiem jak bedzie w porównaniu z Kuvingsem jeśli chodzi o ilość wyciśniętego soku z podstawowych wg mnie produktów typu, jabka, marchew, burak, czy tu Kuvings nie będzie miał przewagi.
Kuvings połyka większe kawałki cyrusów, jabłek i marchwi – tu plusuje. Poza tym chyba lepiej zrobi smoothie niż Sana (popraw mnie jeśli się mylę i czy Sana da radę zrobić smoothie owocowe w ogóle?)
Na dzień dziesiejszy nie mam doświadczenia z piciem soków z warzyw typu seler naciowy czy szpinak czy inne liściaste lub naciowe warzywa. Nie wiem też czy mi podejdą ale na pewno spróbuję.
Jeśłi chodzi o jakość soku która wg Ciebie na plus lub czy to kwestia gustu?
Po którą sięgasz ćżęściej i do jakich soków?
Która jest bardziej wszechstronna wg Ciebie? Mam na myśli soki, smoothie, sorbety, mleko migdałowe, masło oczechowe.. Oleju wyciskał nie będę :).
Z góry dzięki za odpowiedź
Cześć, na początek przygody z sokami (a także biorąc pod uwagę składniki, z których będziesz wyciskał soki) poleciłabym bardziej wyciskarkę Kuvings EVO820. Będzie to wyciskarka wygodniejsza i szybsza w obsłudze (bez krojenia na kawałki składników czy popychania). Kuvings EVO820 będzie wygodniejszy, ale Sana Supreme będzie dokładniej wyciskała soki, a więc ilość soku w Sana będzie nieco większa (nie są to jednak duże różnice). Ja akurat korzystam głównie z wyciskarki Sana Supreme ze względu na to, że wyciskam przede wszystkim soki z selera, zieleniny z dodatkiem cytryn czy innych cytrusów. Koktajli nigdy nie robiłam w żadnej wyciskarce. Warto jednak pamiętać, że takie sito do koktajli nigdy nie zastąpi blendera. Nawet jeśli wyciskarka rozdrobni składniki to koktajl, sorbet czy masło orzechowe nie będzie nigdy tak aksamitne w konsystencji/ smaku jak koktajl/ sorbet/ masło z blendera, który wyposażony jest w bardzo wysokie obroty. Pozdrawiam Magda
cześć,
kupiłem Sane 727 z prasą do oleju. Z orzechów włoskich i migdałów otrzymuje olej, natomiast przy użyciu pierścienia z jednym oczkiem czyli np do słonecznika, czarnuszki sezamu nic nie wyciska. Zastanawiam się czy czasem nie mam zbyt suchych nasion. Może macie jakieś rady gdzie zaopatrzacie się w świeże i oleiste nasiona? byłbym wdzięczny. Co do wyciskarki to wymiata :):)
Witaj Piotrze, nie mam wprawdzie przystawki do oleju ale z całą pewnością jakość nasion/ ziaren jest kluczowa. Cieszę się ,że wyciskarka “wymiata”:)
Hejka!
Bardzo dziękuję za rzetelny test wyciskarki wolnoobrotowej Sana 727 Supreme. Dziękuję również za ranking i dokładne porównanie innych wyciskarek wolnoobrotowych konkurencyjnych marek. Dzięki tym wszystkim informacjom mogłam dobrać do swoich potrzeb odpowiednią wyciskarkę. Od dnia dzisiejszego jestem szczęśliwą posiadaczką Sana 727 Supreme. Twoje wpisy są bezcenne, świetna robota, i rabat. Dziękuję i pozdrawiam!
Dzięki :)
Blog skradł moje serce. Na tyle, że czekam na piękną wyciskarkę, mimo że już miałam pozostać tylko przy koktailach z innego, bardzo popularnego urządzenia ;) Dzięki za kod, dokupiłam jeszcze prasę do oleju (nakładkę), drugi kod znalazłam w Internecie ;) Jak już zaszaleję z wyciskarką, dam znać jak się sprawuje…
Oj jak mi miło… Ja akurat korzystam tylko z wyciskarki i jestem z niej bardzo zadowolona, mam nadzieję że Ty również będziesz :) Wszystkiego dobrego! pozdrawiam
A można wiedzieć gdzie uzyskała Pani drugi kod, czyli na prasę do oleju. Będę bardzo rada :)
A jeśli waham się między Sana Supreme a Sana Omega to którą wybrać? :)
A o który model pytasz? Sana Omega ma kilka modeli :)
OMEGA Sana EUJ-707 :)
Nie testowałam jeszcze wyciskarki Sana EUJ-707, ale wyciskałam kilka razy sok w wyciskarce Sana EUJ-606, a to bardzo podobna wyciskarka.
Zarówno Sana 606 jak też Sana 727 Supreme są solidnie wykonane, szybkie w myciu, dobrze radzą sobie z zielonymi składnikami, warzywami korzeniowymi czy owocami cytrusowymi. To co jednak zdecydowanie przemawia za modelem Supreme 727 to bardzo stabilna praca wyciskarki, a to za sprawą zupełnie innej konstrukcji silnika w Supreme (wyciskarka jest bardziej kompaktowa, ma krótszy bęben wyciskający i dodatkowo zamontowany system dociskania pulpy czego nie ma żadna inna wyciskarka Omega Sana – i żadna inna wyciskarka).
Wyciskając sok z marchewki czy buraka (wymagające składniki) w Sana 606 miałam wrażenie, że bęben wyciskający lekko się porusza się (za sprawą dłuższego wylotu na pulpę, oczywiście nie jest to żadną wadą). W Supreme nic takiego się nie dzieje. Praca jest bardzo płynna i stabilna. W Supreme 727 podoba mi się regulacja ilości obrotów, dokładność wyciskania soku i wyjątkowo cicha kultura pracy wyciskarki (jest naprawdę cicha, najcichsza wyciskarka jaką miałam). Moim zdaniem najnowszy model Sana jest naprawdę wart uwagi, jeśli oczywiście budżet na to pozwala, bo tania nie jest :)
Super materiał .., znajoma namawiała mnie na Sana 606 , ale po Twoim opisie zdecydowałem się na 727 hehe jutro powinna być no i kolor zdecydowanie czerwień pozdrawiam serdecznie .., do dokupienia zostanie nakładka do wyciskania oleju
Czy czarny mat jest łatwy w utrzymaniu, nie widać na nim plam i palców?
Witam, moim zdaniem jest łatwa w utrzymaniu. Obudowa jest matowa a więc jeśli palce będą zabrudzone czymś tłustym to ślad zostanie. Widziałam ” na żywo” oba kolory i w moim przypadku tylko czarny wchodził w grę, bardzo lubię matowe obudowy :)
Kupiłem tą wyciskarkę jako pierwszą w życiu. Długo wybierałem model, a Twój artykuł tylko potwierdził wybór modelu Sana Supreme 727. Oczywiście dziękuję bardzo za możliwość skorzystania z kodu rabatowego. To na prawdę miłe. Pozdrawiam serdecznie
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony :)
Witam,
czy jest jeszcze możliwość zakupienia wyciskarki Sana z rabatem?
pozdrawiam
Grazyna
Witam, tak rabat na wyciskarkę Sana Supreme 727 jest aktywny.
Pozdrawiam,
Magda
Czy dostępny może będzie dzbanek z dziubkiem jak w sana 707? Pojemnik na sok w postaci szklanki jest ładny, ale brak dziubka i rączki w nim trochę mnie zasmuca i to taki duży minus dla mnie jak do wyciskarki za 3000 zł. Może możesz pokleić jakiś inny dzbanek szklany, który będzie pasował do sana 727? Może coś z jakiejś sieciówki? Byłabym bardzo wdzięczna. Ta szklanka i to że pewnie mi się wyślizgnie przy przelewaniu soku lub go rozleję trochę mnie wstrzymuje przed zakupem
Cześć Aga,
nie wiem czy producent planuje wprowadzić inny dzbanek niż ten, który jest obecnie. Ja używam szklanki i jest OK. Można oczywiście dokupić szklane naczynie z dziubkiem i rączką np. marki Pyrex, które się również świetnie sprawdzają. W przypadku Sana 727 ważne, aby wysokość pojemnika nie przekraczała 12 cm, a szerokość 14 cm. Wówczas pojemnik będzie idealnie pasować. Tutaj przykładowy Pyrex – https://bit.ly/3nBOTgx
szklanka na sok to jakaś porażka. wyciskarka może działać bez limitu czasu , a nie ma do czego wyciskać soku , a jeżeli już robisz większą ilość to tak się trzeba babrać z tym. dlaczego nie chcą wykonać innych pojemników na sok nawet na odpady jest zbyt mały szybko się zapełnia. Zastanawiam się czy można użyć pojemnika 12 wysokość a szerokość 17cm czy ktoś ma wiedze na ten temat bo trzeba kombinować. Za taką kasę firma powinna dbać o klientów i mając w bazie danych kto zakupił te wyciskarki wysłać odpowiednie pojemniki najlepiej dzbanek chociaz litrowy z rączką
Panie Mariuszu, ja akurat lubię tę szklankę na sok, korzystam z niej już od ponad 2 lat :) Ale oczywiście można dokupić inny pojemnik na sok. Jeśli woli Pan pojemnik z uchwytem to super alternatywą jest szklana miarka Muji, pasuje idealnie (https://sklep.muji.com.pl/kuchnia/1003007-naczynie-zaroodporne-z-miarka-500ml-4547315129706.html). Inną alternatywą jest dzbanek Pyrex 0,5 litra (ten dzbanek jest nieco szerszy niż podstawa wyciskarki, ale w niczym to moim zdaniem nie przeszkadza).
A do kiedy ważne są kody rabatowe? :)
Mam nadzieję, że długo :)
Bardzo fajna wyciskarka
Chciałam się jednak odnieść do informacji, że nie istnieje na rynku druga wyciskarka do domowego użytku, która pracuje bez przerwy ponad pół godziny. Otóż istnieje i od blisko roku jestem jej szczęśliwą i usatysfakcjonowaną posiadaczką
To JR Ultra 8000S2. Może pracować bez przerwy 2 godz co uważam za bardzo dobry timing jak na domowy użytek, w dodatku produkcji europejskiej, Wielka Brytania. 3 sita w komplecie plus czwarte przelewowe. Czy miałaś Surojadku do czynienia z tą wyciskarką?
Witam, zupełnie nie znam tej marki. Jeśli chodzi o limit czasu pracy to zazwyczaj jest to 20-30 minut i tu się nie pomyliłam :) Sana Supreme nie ma limitu ani 30 minut ani 2h. Zerknęłam na kilka filmów z JR Ultra 8000S2 w roli głównej i bardziej przypomina mi wyciskarkę Kuvings niż Sana Supreme. Sana Supreme to wyciskarka pozioma, o zupełnie innej konstrukcji i możliwościach. Myślę że trudno byłoby te modele do siebie porównywać. Na stronie producenta nie znalazłam informacji o kraju produkcji, więc nie mam pewności że została wyprodukowana w Europie. Wiele firm zarejestrowanych w Polsce/ Europie sprowadza wyciskarki z Chin…i mimo, że często sama nazwa marki do złudzenia przypomina produkcję japońską, polską czy szwajcarską to urządzenia w rzeczywistości są produkowane w Chinach. Oczywiście nic w tym złego, ale warto być transparentnym i podawać takie informacje :) pozdrawiam
A jak z myciem JR Ultra 8000S2 ?
Zakochałam się w tej wyciskarce ale wciąż się waham i zastanawiam czy taki sprzęt jest mi rzeczywiście potrzebny. Chcę wyciskać soki z marchewki i jabłek to taka podstawa, może z buraków, mam też jarmuż, szpinak, natkę pietruszki i ich też na pewno będę używać. Spróbuję też seler naciowy wysiać i wtedy z niego też bym wyciskała. Waham się między Saną 727 a Kuvings Evo i wiem, że nic nie wiem. :)
Cześć Ana, wyciskam soki z podobnych składników :) Jeśli zależy i na tym by wyciskarka była wydajna, cicha i szybka w myciu to zakochasz się w Sana Supreme. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę, że składniki trzeba będzie kroić na kawałki i używać popychacza… jeśli to dla Ciebie nie problem postawiłabym na Sana.
Osobiście używam Sana 727 ale konstrukcyjnie podobna wyciskarka (identyczny zestaw elementów do wyciskania soku oraz silnik , różnica w sterowaniu silnikiem/obrotami) to Hurom Chef DU i kosztuje o połowę mniej
Witam, na rynku jest wiele urządzeń „podobnych” do siebie, nie tylko w przypadku wyciskarek. Jednak na jakość, wydajność wyciskarki, a przede wszystkim komfort użytkowania składa się wiele elementów, których często nawet nie widać ;)
Po wnikliwym zapoznaniu się z wszystkimi opiniami na temat wyciskarki przedstawionymi przez Panią zdecydowałem się na sana 727, choć koszt nie jest mały ale powinna pochodzić ładnych parę lat .Dziekuje za kod zadziałał teraz tylko czekam na jej przybycie i biorę się za testy
Owocnego wyciskania !