Reader Interactions

Komentarze

 1. Jola

  Chciałabym leczyć się terapią Gersona ale mam kłopoty z układem pokarmowym. Po surowych sokach boli żołądek. Podobno pomaga czy wręcz leczy wyciskany sok z surowej kapusty, wyciskałam 3 miesiące ale mnie nie pomógł, jest wręcz gorzej. Co robić? Tracę wiarę, tak liczyłam na tę terapię i soki i co teraz ?? pomóżcie.

  • Krzysztof

   Spróbuj u Dąbrowskiej.

 2. Karolinaa

  4 razy do roku robię lewatywę z naparu konopnego, miałam problem ze stanem zapalnym w jelicie cienkim i przez to zbierały się gazy i pojawiały się wzdęcia. Od takich stanów zapalnych,krótka droga do nowotworów. Taka lewatywa z suszu konopnego ( na wwwkonopiafarmacjapl są różne do wyboru ja kupuje finole 5% ) działa regenerująco i przeciwzapalnie na jelita. Pierwszy raz robiłam je 2 razy w tygodniu przez 1 miesiac i udało mi się złagodzić stan zapalny do tego stopnia, że później nabłonek już sam się regenerował. Teraz te napary robię już profilaktycznie natomiast zastanawiam się nad wypróbowaniem tej diety owocowo-warzywnej.

 3. ewa

  Max Gerson, pod koniec życia okradany przez własną sekretarkę (wynosiła z biura dokumentacje medyczne z badań, które prowadził) został otruty arszenikiem – sam odkrył w podwójnych badaniach wzrastające stężenie tej trucizny we krwi, co znaczy tyle, że był raczej poddtruwany do skutku.
  Geniuszy w naszym świecie się się morduje przecież.

 4. Elza

  dlugość życia Gersona to tylko 78 lat, czemu tak malo?

  • Magdalena Olszewska

   Myślę, że na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi. Tak samo jak na pytanie ile wyniosłaby jego długość (a przede wszystkim jakość) życia gdyby jego styl życia i sposób odżywiania wyglądał inaczej:) Jego córka Charlotte zmarła w tym roku w wieku prawie 97 lat.

   • Mar

    Moja prababcia zmarła w wieku 91 lat i do końca życia smażyła sobie pączki na smalcu. Mój dziadek zmarł w wieku 88 lat, przez większość życia bardzo otyły, choleryk, odpalający papierosa od papierosa. :) To tak a propos jednostkowych fascynacji czyimś zdrowiem czy długością życia. Zresztą kiedyś z ciekawości czytałam „biografie” najdłużej żyjących osób. I nie było tam żadnego bardzo konkretnego powiązania w kwestii diety ani stylu życia. Bywali ludzie, którzy odżywiali się dość zdrowo (w rozumieniu jedzenia nieprzetworzonego, z dobrych źródeł itp.), a bywali tacy, którzy chwalili się tym, że sekret ich długowieczności to kilka kieliszków wina codziennie i czekolada w dużych ilościach. :) Do tego style życia/podejście też były różne – bywały osoba bardzo optymistyczne, ale i takie, których życie było bardzo ciężkie a oni dość nieszczęśliwi.

    • Magdalena Olszewska

     Moja babcia ma 95 lat i sekretem jej długowieczności była moim zdaniem jej pracowitość (zawsze w ruchu:)) i nie przejadanie się.. Każdy ma swój sposób. Nie ma idealnego przepisu na zdrowie, który będzie skuteczny w przypadku każdego z nas. Każdy z nas jest inny, żyję w innym środowisku, narażony jest na inne czynniki, co nie znaczy że nie warto dbać np. o zdrową dietę:)

 5. Eliza

  Byc moze ktos z Panstwa choruje na Lesniowskiego -Crohna I leczy sie metoda Garsona.Ostatnia diagnoza ze szpitala mowi o wysokim ryzyku raka,jelita sa w pokryte guzami,bardzo silny Stan zapalny I bol juz nie do opanowania,ataki coraz czestsze. Prosze o I nformacje.Pozdrawiam wszystkich I zycze zycia w zdrowiu.

  • Maria

   Mnie terapia Gersona pomogła na Lesniowskiego Crohna. Plus trochę innych suplementów. Teraz jestem dietetykem i też pomagam ludziom bo sama przeszłam te drogę. Q2 lat w bólu!!!

  • Mar

   Polecam kanał na YT i bloga – http://www.juliacaban.pl – autorka cierpi na Crohna, ale udało jej się dietą ustabilizować stan. :)

 6. Anna

  A co z tabletkami sproszkowanej wątroby dodawane do soku z marchwi jako główny w atakowaniu guzów? Gdzie je kupić???

 7. Konrad

  A czy mozna znalezc gdzies badania kliniczne potwierdzajace jej skutecznosc? Czy tylko mam wierzyc w to co jest napisane w ksiazce a mozna tam napisac wszystko lub w to co ktos tu pisze, ze znajomy mojego znajomego szlyszal… itd, itd
  Pozdrawiam

  • Krzysztof

   Badania kliniczne to frazes powtarzany jak mantra przez lekarzy i pseudonaukowców zarabiających na syntetycznych truciznach udających leki. Zabawne jest twierdzenie, że każdy lek w nadmiarze jest trucizną. Tak te sztuczne farmaceutyki z pewnością są trucizną, ale nie witaminy i minerały. Co do samych badań, to nigdy nie powstaną, a powodem tego jest tylko to, że żaden cwaniak nie będzie mógł opatentować warzyw, witamin i minerałów. Mądry będzie słuchał żyjących ludzi, uzdrowionych terapią Gersona. Głupi będzie czekał na badania z podwójnie ślepą próbą, które nigdy nie nastąpią. Wybierz sam czytelniku kim jesteś.

   • Marzena

    AMEN!

 8. Alice

  Od dwóch miesięcy stosuję Gersona. Chemioterapia jakby przestała działać. Odczekałam miesiąc czasu i stosuję teraz protokół dla pacjentów po chemioterapii. Powiem szczerze, terapia bardzo trudna i kosztowna, czasochłonna. Pomaga mi mama ( co drugi , trzeci dzień gotuje mi zupę Hipokratesa) oraz córka nastolatka przy sokach i myciu tej cholernej wyciskarki, Po prostu czasem mam dosyć, ale jeśli przerwę to co dalej…..Chcę żyć, bo mam dla kogo. Godzę to jeszcze z pracą zawodową 5 godz dziennie. Ostatnio robiłam markery. Zdziwiłam się, bo pomimo kilku miesięcy od chemii, nie urosły bardzo. A jestem z pewnością dopiero na etapie oczyszczania, a nie już uzdrawiania, gdyż pacjenci po chemioterapii mają bardziej zaśmieconą wątrobę. Wkrótce będę robiła następne badania…

  • Magdalena Olszewska

   Bardzo dziękuję za komentarz. Terapia Gersona jest wymagająca, to prawda, ale z pewnością warto spróbować.

  • Doma

   Była Pani w klinice czy stosuje Pani terapię w domu ??

  • Eva

   Nie musiałam wpisywać odpowiedzi, ale ona w jakimś tylko procencie pomoże lub przynajmniej skłoni do refleksji, mój czas nie będzie zmarnowany. Napisanie chemia już nie działa jest niewłaściwa, ponieważ chemia nie tylko nie pomaga, ale zabija organizm. Ostatnio w wywiadzie dla TVN (program chyba „Dzień dobry TVN), wiodący profesor onkolog się do tego przyznał. Nie można się wyleczyć używając argumentów „mam dla kogo żyć”. Życie jest darem, więc powinniśmy żyć dla siebie, odkryć radość życia i szczęście, dopiero wówczas możemy dać szczęście innym. Pisząc „cholerna wyciskarka” wytwarza się złe energie. Pomimo, że jestem zdrową osobą codziennie robię soki, a moja wyciskarka jest tak ważna, że codziennie okazuję jej wdzięczność, że tak cudownie dla mnie pracuje. Terapia Gersona jest wspaniała, ale pomija najważniejszą rzecz, jaką jest psychika. Ona może uleczyć lub zabić i żadna cudowna terapia nie pomoże. Trzeba nauczyć się żyć bez złości i nerwów, bo one nie pomogą w życiu. Czy nerwy rozwiązały kiedyś najmniejszy problem? Skoro nie to lepiej podchodzić do wszystkiego co nas spotyka ze spokojem, bo tylko on przynosi rozwiązania. Polecam wysłuchanie na YouTube 2 części wykładów dr Bruce Liptona „Nowa biologia”. Może w I części nie wszystko jest zrozumiałe, jeśli ktoś nie zna tematu, ale od połowy i w II części, wszystko się rozjaśnia. To bardzo ważne wykłady. Życzę powodzenia, zrozumienia, które jest kluczem do wszystkiego, spokoju i miłości.

   • Marzena

    Pełna zgoda z Evą, wszystko mamy w głowie, a najgorszym czynnikiem chorobowym są stres osłabiający układ immunologiczny i noszone w sobie przez lata złe emocje.
    Mniej więcej dwa lata temu trafiłam na artykuł w jakimś prestiżowym piśmie medycznym, że chemia jest odpowiedzialna za 50% śmierci nowotworowych. Jedna z wiodących klinik brytyjskich wysnuła wniosek, że należy wykazać więcej uważności przy kierowaniu pacjentów na chemioterapię. Nie zachowałam linku do artykułu, ale myślę, że jeśli komuś zależy, jest w stanie go odszukać.
    Na Netflixie jest w tej chwili dokument „Samoleczenie”, bardzo ciekawy i też dający pewne wskazówki dla tych, którzy poszukują. Polecam również kanał na YT „Odmładzanie na surowo”, bardzo dużo mówią o sokach, chorobach i tez polecają terapię Gersona.

 9. Natalia

  Dziekuje za przedstawienie terapii Gersona,jestem zafascynowana i na pewno z Niej skorzystam,wierze,ze Mi pomoże.

  • Magdalena Olszewska

   Trzymam kciuki i życzę dużo zdrowia.

  • Doma

   Czy z terpapii nie trzeba pierwsze skorzystać w klinice ?? Żeby wiedzieć jak to robić ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share via
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Terapia Gersona. Czy dieta Gersona naprawdę leczy? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/terapia-gersona/