2 Najlepsze Wyciskarki Wolnoobrotowe: Sana 929 i Angel 8500s
Często otrzymuję to pytanie: “jaka jest najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa” ?
Moja odpowiedź: “to co dla mnie jest najlepszą wyciskarką, dla Ciebie najlepszą nie koniecznie będzie.”
Dlaczego? Bo każdy ma nieco inne potrzeby, wyciska sok z innych składników, zwraca uwagę na inne detale.
Są jednak wyciskarki, o których z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że są najlepsze jakie pieniądze mogą kupić. I dzisiaj o nich opowiem.
Wyciskarek wolnoobrotowych używam od 2005 roku. To już prawie 20 lat! :) Kiedy wyciskałam pierwszy sok nie było jeszcze na rynku większości marek, które dzisiaj produkują wyciskarki do soków :)
Przez te wszystkie lata miałam okazję poznać od podszewki większość wyciskarek – ich budowę, jakość, wydajność, plusy i minusy.
W tym artykule poznasz moją opinię na temat 2 najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych na rynku. Najlepszych pod wieloma względami, chociaż nie idealnych. Bo ideałów nie ma (chyba, że u sprzedawców tychże urządzeń :)
Zrobiłam też testy wydajności i porównałam czas mycia obydwu urządzeń.
Wyciskarka Angel 8500s to kultowa wyciskarka pozioma dwuślimakowa. Od ponad 9 lat wyciskam w niej soki i służy mi do zadań specjalnych.
Często o niej wspominam na blogu, ale nigdy nie było okazji by porównać ją do innej wyciskarki wolnoobrotowej. Przyczyna? Bo nie było do czego (no może Sana Supreme 727)
W lutym 2024 r. na rynku pojawiła się nowa wyciskarka wyciskarka do warzyw i owoców marki Sana – model Sana Ultimate 929. Godny przeciwnik Angel’a. I to pod wieloma względami!
Sana Ultimate 929 to wyciskarka wolnoobrotowa pozioma. Podobnie jak Angel 8500s. Cechuje ją bardzo wysoka jakość wykonania (części są kute i w całości wykonane ze 100% stali nierdzewnej). Obie wyciskarki są wykonane ze stali nierdzewnej, obie bardzo dokładnie wyciskają sok i obie są bardzo drogie. No ale coś za coś.
To moim zdaniem 2 najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do soku!
Dzisiaj porównanie dwóch topowych wyciskarek wolnoobrotowych. Najbardziej wydajnych. Najlepiej wydobywających składniki odżywcze. I dodatku wykonanych z niezniszczalnej stali.
Czy jednoślimakowa Sana Ultimate 929 jest w stanie dorównać dwuślimakowej wyciskarce Angel 8500s?
Czy najlepsza wyciskarka do soków musi być droga?
Wyciskarka Sana Ultimate 929 czy Angel 8500s, którą wybrać?
➞ Sprawdź też Surojadkowy ranking wyciskarek wolnoobrotowych.
NAJLEPSZA WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA – A CO TO W OGÓLE ZNACZY?
Jaka jest najlepsza wyciskarka do soków?
Pewnie każdy z nas odpowiedziałby zupełnie inaczej na to pytanie.
Od 2 dekad wyciskam soki. Testuję różnego rodzaju wyciskarki wolnoobrotowe i śledzę rynek pod kątem nowych urządzeń.
Dla mnie najlepsza wyciskarka z całą pewnością nie musi być designerska. Chociaż wiem, że dla wielu osób wygląd, rozmiar czy odpowiedni kolor wyciskarki jest kluczowy. Moim zdaniem najlepsza wyciskarka to:
- wyciskarka niezawodna, na długie lata. Idealnie, gdy dodatkowo jest objęta długą gwarancją;
- wyciskarka wydajna, która wykorzystuje składniki maksymalnie;
- wyciskarka przyjemna w obsłudze, czyli taka w której chętnie będziesz wyciskać sok. Krótkie, proste mycie i montaż wyciskarki to ważny element. To zwiększa szanse, że wyciskarka nie będzie się kurzyła schowana głęboko w szafce kuchennej.
A idealna wyciskarka to taka, która łączy wszystkie te cechy. No i oczywiście mieści się w naszym budżecie :)
Wyciskarka Sana Ultimate 929 i Angel 8500s to dwie najlepsze wyciskarki do soków jakie znam. Ale też jedne z najdroższych na rynku. Droższe są już tylko wyciskarki gastronomiczne i prasa hydrauliczna do soku Pure Juicer.
Czy najlepsza wyciskarka musi być droga?
Pewnie nie :) Jednak wykorzystanie stali (zamiast tworzywa używanego w większości wyciskarek na rynku) winduje cenę mocno w górę. I nic na to nie poradzimy.
Za to taka wyciskarka będzie służyć nam właściwie przez cały czas.
Przejdźmy do porównania i podsumowania najważniejszych zalet i wad wyciskarki Sana Ultimate 929 i Angel 8500s.
Angel 8500s – kultowa wyciskarka dwuślimakowa
Wyciskarka Angel 8500s to najwyższy model małego koreańskiego producenta firmy Angel. W przeciwieństwie do wielu producentów wyciskarek wolnoobrotowych, firma Angel nie zasypuje rynku nowymi modelami co 1-2 lata.
CO WYRÓŻNIA WYCISKARKĘ ANGEL 8500s?
Od wielu lat dostępne są praktycznie te same modele wyciskarek (nieco usprawnione). Moja wyciskarka Angel 8500s kupiona była 9 lat temu i działa do dzisiaj bez zarzutu. Dla mnie to już kultowy model.
Po ponad 9 latach korzystania z Angel 8500s doskonale znam jej zalety i wady. Tak, nawet najlepsza czy najdroższa wyciskarka do soków je posiada.
Oto najważniejsze zalety i wady dwuślimakowej wyciskarki poziomej Angel 8500s.
Plusy
+ Wysoka dokładność wyciskania soków
Gdyby ktoś mnie zapytał o najbardziej wydajną wyciskarkę, bez chwili wątpienia wymieniłabym Angel 8500s.
To wyciskarka wyposażona w dwa stalowe ślimaki, które w połączeniu z długim sitem wyjątkowo wydajnie rozprawiają się praktycznie z każdym składnikiem. No, może poza miękkimi owocami… z tym Angel sobie radzi trochę gorzej.
Pulpa, która wychodzi z wyciskarki Angel 8500s jest praktycznie sucha. Szczególnie widać to w przypadku zielonych liści czy ziół. To wyciskarka bezcenna w przypadku składników o małej zawartości soku i wszędzie tam gdzie liczy się każda kropla soku. I do takich właśnie zadań najczęściej wykorzystuję mojego Angel’a.
+ Bezawaryjność
Wszystkie części wyciskarki Angel wykonane są ze stali. Nie ma się tu więc za bardzo co psuć. Części są dosyć grube, odporne na uszkodzenia.
Uszkodzić może się co najwyżej podłoga lub blat, gdy ciężki ślimak nam się wyślizgnie z rąk… co mi się zdarzyło. Jedyny element , który się w przypadku Angel 8500s zużywa to uszczelki. To co jest bardzo ważne to dokładne mycie wyciskarki, by sito się z czasem nie zatkało…
Przejdźmy do wad wyciskarki Angel 8500s.
Minusy
– Czasochłonne mycie wyciskarki Angel
Wyciskarka pozioma Angel 8500s to wyciskarka wyposażona w dosyć długie sito (12 cm !), pełne mikrootworów i zakamarków.
Mycie, szczególnie właśnie sita, bywa dosyć czasochłonne. A jeśli sito nie będzie dokładnie myte z biegiem czasu otwory w sicie się zapchają, a to może powodować zapychanie się wyciskarki podczas wyciskania soku już po włożeniu kilku składników…
– Wyciskanie soku zawsze z popychaczem
Obsługa wyciskarki jest prosta, podobnie jak składanie. Ale nie da się wyciskać soku bez użycia popychacza i to zazwyczaj z delikatnym użyciem siły… (np. w przypadku marchwi czy buraka).
Wyjątkiem są warzywa liściaste czy seler naciowy, które wciągane są przez dwa ślimaki już bez użycia popychacza. Krótko mówiąc nie da się przygotować składników na sok i wyciskać z nich sok jednocześnie. Wszystkie składniki trzeba najpierw pokroić na kawałki, a potem cierpliwie przyciskać drewnianym popychaczem w kierunku obracających się stalowych ślimaków.
MOJA OPINIA NA TEMAT WOLNOOBROTOWEJ WYCISKARKI DWUŚLIMAKOWEJ ANGEL 8500s
Angel 8500s to ultrawydajna wyciskarka dwuślimakowa dla wymagających i zaawansowanych sokomaniaków.
Czy Angel 8500s to wyciskarka ideał?
Nie, ale śmiało mogę powiedzieć, że trudno o lepszą wyciskarkę wolnoobrotową do terapii sokowych czy terapii leczniczych (np. terapia Gersona).
Czy wyciskarka Angel nadaje się do codziennego użytku?
Nie dla każdego. Jej mycie, montaż i konieczność używania popychacza nie każdemu się spodoba. Tutaj potrzebna jest cierpliwość, która wynagradzana jest jakością soku.
Czy dwuślimakowa wyciskarka Angel 8500s wyciśnie sok z każdego składnika?
Teoretycznie tak, chociaż z owocami radzi sobie różnie. W tym przypadku trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jeśli szukasz wyciskarki głównie do owoców to wybierz inną wyciskarkę do soku, najlepiej pionową, np. Sana 868 czy Kuvings Revo830.
Z jakimi składnikami Angel 8500s radzi sobie lepiej niż inne wyciskarki wolnoobrotowe?
Angel 8500s to z całą pewnością bardzo dobra wyciskarka do pokrzyw i innych chwastów i ziół. Rewelacyjnie wyciska zielone liście, selera naciowego i bardzo włókniste kłącza jak imbir czy kurkuma. Będzie też dobrym wyborem do wyciskania soku z warzyw korzeniowych jak marchew czy burak, ale zawsze z użyciem popychacza.
Podsumowanie
Angel 85000s to wyciskarka idealna do terapii sokowych, ze względu na wysoką wydajność i dokładność wyciskania. Jej minusem jest dosyć czasochłonne mycie, dlatego nie jest to moim zdaniem wyciskarka dla każdego, do codziennego wyciskania soków.
Pora na wyciskarkę Sana.
Sana Ultimate 929 – najnowsza wyciskarka Sana ze stali
To pierwsza wyciskarka jednoślimakowa ze stali! Zupełna nowość na rynku.
Miałam okazję (a może bardziej przyjemność) testować prototyp stalowej wyciskarki Sana Ultimate 929. Ten model powstał na bazie wyciskarki Sana Supreme 727, z pewnymi ulepszeniami i wykonaniem ze stali nierdzewnej.
Testuję Sana Ultimate od lutego 2024 (i dzisiaj już wiem, że zostanie ze mną na dłużej :)) Wycisnęłam w niej kilkanaście litrów soku z różnych składników. Jaka jest moja opinia na temat wyciskarki Sana Ultimate 929?
Oto lista najważniejszych zalet i wad najnowszego modelu poziomej, jednoślimakowej Sana 929 Ultimate.
Plusy
+ ogromna łatwość i szybkość mycia
Nie znam szybszej w myciu wyciskarki! Naprawdę.
Sana Ultimate przebiła pod tym kątem nawet Sana 727 Supreme (wcześniejszy model). W wyciskarce Sana Ultimate 929 producent zastosował inną końcówkę w tubie wyciskającej (wyciskanie ciśnieniowe). To jeszcze bardziej ułatwiło jej mycie.
Tak naprawdę w myciu wyciskarki najważniejsze i najbardziej czasochłonne jest sito. W przypadku wyciskarki Sana trzeba wyszczotkować bardzo małe sito ( 6x mniejsze niż w Angel). Sito w wyciskarce Sana ma zaledwie 2 cm długości, a w Angel 8500s 12 cm długości.
Pozostałe części Ultimate wystarczy przepłukać pod kranem.
Mycie Sana Ultimate zajmuje mi około 1 minutę lub nieco dłużej przy bardziej zapychających sito składnikach. Nawet po soku z kurkumy mycie wyciskarki Sana jest przyjemnością, a na ślimaku nie ma (póki co) śladów!
+ bardzo wysoka wydajność
Wyciskarka Sana Ultimate 929 posiada w nakrętce 3 stopniową regulację dociskania pulpy. Muszę przyznać, że przy najwyższym stopniu dociskania (3) wychodzi naprawdę solidnie wyciśnięta pulpa.
Porównując model Sana Ultimate 929 do Angel 8500s mogę powiedzieć śmiało, że jej prawie dorównuje pod kątem wydajności. Mimo, że ma o jeden ślimak mniej :)
Konkrety w postaci wyników testów sokowych już za chwilę (test wydajności Sana Ultimate i Angel 8500s).
Minusy
– małe sito do soków
Takie małe sito sokowe może być zarówno wadą jak i zaletą. Dzięki małym rozmiarom sito czyści się błyskawicznie. Ale mała powierzchnia pozwala jednocześnie na wyciśnięcie mniejszej ilości składników na raz.
Jeśli planujesz wycisnąć na raz dużo więcej niż np. 2-3 kg marchewki, warto w wyciskarce Sana w międzyczasie przeczyścić na szybko sitko. Na szczęście zajmuje to kilkanaście sekund.
MOJA OPINIA NA TEMAT WOLNOOBROTOWEJ WYCISKARKI JEDNOŚLIMAKOWEJ SANA ULTIMATE 929
Sana Ultimate 929 to najbardziej wydajna wyciskarka jednoślimakowa, jaką do tej pory testowałam. Żadna inna (pionowa czy pozioma) wyciskarka z jednym ślimakiem nie wyciska tak dokładnie składników. Gdybym miała wskazać “rywala” to byłaby to Sana Supreme 727.
Ultimate jest idealna do codziennego wyciskania soków. Polecam każdemu, kto nie znosi “odgłosów” i “pisków” uwalniających się z wielu wyciskarek wykonanych z tworzywa :)
Czy Ultimate 929 to wyciskarka ideał?
Nie ma ideałów :) Ale moim zdaniem ta wyciskarka to idealne połączenie wydajności z komfortem użytkowania i trwałością.
Czy wyciskarka Sana Ultimate 929 nadaje się do codziennego użytku?
Zdecydowanie TAK! Składniki wciąga w większości przypadków bez użycia popychacza, a jej mycie i składanie to poezja! Osobiście używam Ultimate codziennie, a nawet 2 razy dziennie. Jest to moja główna wyciskarka.
Czy jednoślimakowa wyciskarka Sana Ultimate 929 wyciśnie sok z każdego składnika?
W moich testach nie było takiego składnika, z którym by sobie nie poradziła. Tak jak wcześniej wspomniałam ze względu na mała powierzchnię sita, przy większych ilościach trzeba przepłukać sito.
Z jakimi składnikami wyciskarka Sana radzi sobie lepiej niż inne wyciskarki wolnoobrotowe?
Podobnie jak Angel 8500s, wyciskarka Sana Ultimate sprawdzi się świetnie do zielonych soków z chwastów, zielonych liści, selera naciowego. A także do soku z imbiru czy soku z kurkumy. Będzie też dobrym wyborem do wyciskania soku z owoców cytrusowych (cytryny wyciskam razem ze skórką), twardych sokowych jabłek czy warzyw korzeniowych. Nawet bez popychacza :)
Podsumowując stalowa wyciskarka Sana Ultimate to wyciskarka do codziennego wyciskania soków. Bardzo wydajna (niemal jak Angel 8500s ) i błyskawiczna w myciu. A w dodatku wykonana z solidnej stali.
Sana Ultimate 929 vs Angel 8500s – wyciskarki w testach sokowych
Zrobiłam 4 różnego rodzaju testy, na różnych składnikach. Żeby porównanie było jak najbardziej sprawiedliwe:
- Każdy składnik był przecinany wzdłuż na pół, bez względu na to czy to jabłko, pomarańcza, marchew czy seler naciowy. Taka taktyka pozwala na bardziej dokładne porównanie nie tylko ilości, ale też koloru czy smaku soku. W ten sposób każda wyciskarka wyciskała dokładnie ten sam składnik, tak samo soczysty, tak samo przechowany, tak samo świeży etc.
- Ilość soku mierzona była za pomocą wagi kuchennej, to pozwala na bardziej precyzyjne zmierzenie ilości soku (uwzględnienie np. piany). Kiedyś do pomiarów wykorzystywałam miarki szklane, ale moim zdaniem to nie jest najbardziej dokładny sposób mierzenia ilości soku.
TEST 1 – SOK Z JABŁEK (LIGOL)
Soki owocowe bywają wyzwaniem dla wyciskarek poziomych. Ze względu na swoją konstrukcję tuba wyciskarki poziomej szybko się zapełnia sokiem, gdy wyciskamy bardzo soczyste owoce.
Zupełnie inaczej jest w wyciskarkach pionowych jak Kuvings czy pionowe modele Sana, gdzie misa na sok jest bardzo pojemna. Dlatego też najlepsze wyciskarki do owoców to wyciskarki pionowe. Ale spokojnie, wyciskarki poziome też sobie świetnie dają radę z owocami. I to postanowiłam sprawdzić na jabłkach.
W pierwszym teście wyciskarka Sana i Angel miały za zadanie wyciśnięcie soku z 1 kg jabłek. Ligol to nie są moje ulubione jabłka, ale to najbardziej sokowa (soczysta i twarda) odmiana, którą łatwo można kupić.
Jaki był efekt tego testu?
Obie wyciskarki dały sobie radę z wyciśnięciem soku z jabłek. I to bez najmniejszego problemu.
Ilość soku: z 1 kg jabłek ligol Sana Ultimate wycisnęła 786 ml, a Angel 8500s – 819 ml. Można więc powiedzieć, że różnica jest niewielka (bo zaledwie 4% mniej soku wycisnęła jednoślimakowa Sana).
Komfort wyciskania: W Angel 8500s popychacza musiałam używać non stop. W przypadku Sana zaledwie 2 razy.
Jakość soku: W obu przypadkach bardzo klarowny, aromatyczny.
Czas wyciskania: nie zmierzyłam, ale obie wyciskarki w podobnym czasie zakończyły wyciskanie soku.
Czas mycia: Sana 0:58s vs Angel 1:20
Podsumowanie
W przypadku soku owocowego z jabłek obie wyciskarki dobrze dały sobie radę z tym zadaniem, w podobnym czasie. Sok z jabłek był bardzo klarowny, zawierał minimalną ilość pulpy. Smak, kolor i konsystencja soku identyczna. Ilość soku w wyciskarce Sana była nieco niższa (4%), za to jej mycie zajęło mniej czasu.
TEST 2 – SOK Z MARCHWI
W drugim teście sokowym wyciskarka Sana i Angel wycisnęły po nieco ponad 1 kg solidnie wyszczotkowanej marchwi.
Jaki był efekt tego testu na soku z marchwi?
Obie wyciskarki dały sobie świetnie radę z sokiem z marchwi. Mimo, że marchew nie była najlepszej jakości. O tej porze roku (marzec) trudno o super soczystą i twardą marchew.
Ilość soku: z 1,1 kg marchwi Sana Ultimate wycisnęła 660 ml, a Angel 8500s – 757 ml. A więc Sana wycisnęła ok. 12 % mniej soku.
Komfort wyciskania: Zdecydowanie bardziej komfortowo wyciska się sok w wyciskarce Sana. Praktycznie bez popychacza.
Jakość soku: W obu przypadkach bardzo klarowny (ilość pulpy ok. 50g), aromatyczny, pełny w smaku.
Czas wyciskania: 8 minut w obu wyciskarkach
Czas mycia: 1:50 min Sana vs 2:55 min Angel
Podsumowanie
Zarówno Sana jak i Angel wycisnęły sok z marchwi w podobnym czasie. W Sana Ultimate było to znacznie przyjemniejsze, bo marchewki wskakiwały pod wir ślimaka same, bez używania popychacza. Przy soku z marchwi lepiej wypadła wyciskarka Angel, która wycisnęła ok. 12% soku więcej. W tym przypadku dwa ślimaki okazały się zauważalnie skuteczniejsze niż jeden. Za to mycie wyciskarki Angel okazało się znacznie dłuższe w porównaniu z wyciskarką Sana. Moje wrażenia jeśli chodzi o aromat, smak i klarowność (ilość pulpy w soku) były takie same – najwyższej jakości sok jaki można uzyskać.
TEST 3 – SOK Z SELERA NACIOWEGO
W trzecim teście sprawdziłam jak moim zdaniem dwie najlepsze wyciskarki poradziły sobie z sokiem z selera naciowego.
Jaki był efekt selerowego testu?
Dla obu wyciskarek sok z selera naciowego to pestka. Jeśli jesteś fanem soku z selera oba modele pokochasz.
Ilość soku: z 600g (1 duży pęczek) selera naciowego Sana Ultimate wycisnęła 454 ml vs 461 ml wyciskarka Angel 8500s. A więc różnica jest prawie żadna (2% mniej soku w Sana)
Komfort wyciskania: Obie wyciskarki wciągają łodygi selera szybko i sprawnie. Sama przyjemność.
Jakość soku: W obu przypadkach bardzo klarowny, aromatyczny, podobnie zielony.
Czas wyciskania: 3:50 Sana vs 2:53 Angel
Czas mycia: 1:20 min Sana vs 1:50 min Angel
Podsumowanie
Wyciskarki poziome Sana Ultimate jak i Angel 8500s są stworzone do takich składników jak seler naciowy ( i zielenina). Wciągają je szybko i dokładnie wyciskają z nich sok. Obie wyciskarki wolnoobrotowe wykonały to zadanie wzorowo.
Wydajność soku była na zbliżonym poziomie, na delikatną korzyść Angel 8500s (2% więcej). Mycie, już tradycyjnie, przyjemniejsze okazało się w wyciskarce Sana.
Kolor soku z selera, aromat i klarowność bardzo zbliżona w przypadku obu modeli wyciskarek.
Test 4 – Sok z kurkumy, imbiru i cytrusów
Obie wyciskarki wolnoobrotowe miały za zadanie wycisnąć sok z następujących składników:
- 100 g kurkumy
Ilość soku: 488 ml Sana Ultimate vs 483 ml Angel. Różnica minimalna (1%), ale na korzyść wyciskarki Sana.
Komfort wyciskania: Obie wyciskarki płynnie wycisnęły sok. Chociaż w Angel 8500s zawsze z użyciem popychacza :)
Jakość soku: W obu przypadkach bardzo klarowny, super aromatyczny i pełen smaku.
Czas wyciskania: 3:50 Sana vs 2:53 Angel
Czas mycia: 1:50 min Sana vs 2:40 min Angel
Wynik ostatniego testu był dla mnie małym zaskoczeniem. Nie sądziłam, że wyciskarka Sana Ultimate wyposażona w jeden ślimak może okazać się wydajniejsza (minimalnie) od dwuślimakowej wyciskarki Angel 8500s.
Dlaczego Angel 8500s wycisnął minimalnie mniej soku?
Odpowiedź jest w miarę prosta. Pierwszy składnik jaki wrzuciłam do obu wyciskarek to owoc cytrusowy. W przypadku wyciskarki Angel pierwsze krople soku uciekły przez wylot na pulpę. Takiego efektu nie zauważyłam w Sana. Tu wyciskarka nie straciła ani jednej kropli soku. Stąd różnica kilku mililitrów. Gdyby nie to, prawdopodobnie ilość soku byłaby taka sama.
Podsumowanie testów sokowych
Oczywiście to tylko wyniki pojedynczych testów. Wiele zależy od samych składników i trzeba by było zrobić min. kilka testów, by potwierdzić te wyniki.
Analizując wyniki tych skromnych 4 testów jestem pod wrażeniem możliwości najnowszej Sana Ultimate. Mimo, że ma tylko jeden ślimak to różnice w ilości soku w porównaniu z Angel 8500s są naprawdę niewielkie. A jeśli chodzi o komfort wyciskania i czas mycia urządzenia nieporównywanie wygrywa w Sana.
WYCISKARKA SANA ULTIMATE vs ANGEL 8500s PORÓWNANIE
Sprawdziłam wydajność obu wyciskarek poziomych, komfort użytkowania, czas mycia etc. Pora na więcej szczegółów. Żeby nikogo nie zanudzać zebrałam je w tabelkę. Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych parametrów wyciskarki Sana Ultimate i Angel 8500s:
Parametr | Sana Ultimate 929 | Angel 8500s |
Rodzaj wyciskarki | jednoślimakowa pozioma | dwuślimakowa pozioma |
Moc silnika | 150W | 180W |
Wymiary wlotu na składniki | 4,6 x 3,7 cm | 4,3 cm |
Ilość obrotów/ minutę | od 40 do 120 | 82 |
Limit czasu pracy ciągłej | brak | 30 min. |
Materiał (obudowa/ części) | stal | stal |
Tamper | drewniany | drewniany |
Pojemnik na sok | szklany dzbanek + sitko | szklany dzbanek |
Pojemnik na pulpę | stalowy | z tworzywa |
Ilość sit w zestawie | 3 sita | 1 sito |
Regulacja docisku pulpy | tak, 3 stopniowa | brak |
Wymiary (cm) | 39 x 39 x 20 | 26,3 x 48,8 x 19,4 |
Waga (kg) | 7,8 | 9,4 |
Gwarancja | Dożywotnia | 5 lat silnik, 3 lata części) |
Kraj produkcji | Korea Południowa | Korea Południowa |
Podsumowując obie wyciskarki wolnoobrotowe wyprodukowane są ze stali, ale różnią się zdecydowanie już na pierwszy rzut oka wyglądem, wagą i rozmiarami.
Wyciskarka Sana Ultimate wyposażona jest w bardziej zaawansowany silnik, pozwalający na pracę bez limitu pracy ciągłej. W Angel limit wynosi max. 30 min. Ultimate pozwala też na regulację ilości obrotów (wyposażona jest w 4 programy umożliwiające pracę z prędkością od min. 40 do max. 120 obr/ min). A więc mniej soczyste składniki można wyciskać wolniej (dokładniej) a soczyste jak cytrusy na najwyższych obrotach.
Dodatkowo Sana wyposażona jest w 3-stopniowe dociskanie pulpy w nakrętce. I tak na 1-ce ciśnienie podczas wyciskania soku jest najniższe, a na 3-ce najwyższe.
Obie wyciskarki wyposażone są też w inne akcesoria.
W Angel w zestawie z wyciskarką znajduje się podstawowe sito sokowe. W Sana Ultimate są 3 sita (do soków klarownych, gęstych i sito homogenizujące). Pojemniki na sok są w obu wyciskarkach szklane (w Sana dodatkowo dołączone jest sitko nakładane na dzbanek). Pojemnik na pulpę w Angel jest z tworzywa, a w Sana ze stali.
Obie wyciskarki różni też również okres gwarancji i cena.
Angel objęty jest 5 letnią, Sana 10 letnią gwarancją. Cena regularna wyciskarki Sana Ultimate to 6950 (mini rabat z kodem: surojadek), natomiast cena wyciskarki Angel 8500s waha się w Polsce od ok. 8000- 9000 zł. Ceny się mocno zmieniają, ja swojego Angel’a kupiłam lata temu za 4000 zł… Najniższa cena Angel 8500s jaką znalazłam w sieci to 1400 euro w sklepie producenta, a więc taniej niż w Polsce…a w dodatku nie ma kosztów przesyłki (ani dodatkowych opłat celnych w przypadku osób z UK).
SANA ULTIMATE CZY ANGEL 8500s?
Jestem przekonana, że po takiej porcji informacji znasz już odpowiedź. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i oczekiwania.
Dla kogo jest Angel 8500s, a dla kogo Sana Ultimate 929?
Jeśli zależy Ci na najwyższej wydajności i wyciskasz duże ilości zieleniny, chwastów i włóknistych składników. Nie przeszkadza Ci to, że każdy składnik trzeba dociskać popychaczem. Nie boisz się nieco dłuższego mycia części śmiało postaw na wyciskarkę Angel 8500s. Będziesz w 100% zadowolony z wyboru. Najniższą cenę wyciskarki Angel 8500s znalazłam na stronie producenta (bezpłatna wysyłka).
Jeśli szukasz ultrawydajnej, solidnej, wyciskarki do wyciskania soków na długie lata . Cenisz sobie wygodę i nie masz czasu na czasochłonne mycie wyciskarki. Wyciskasz różne składniki (w tym bardzo włókniste) zakochasz się w Sana Ultimate (tak jak ja:) ). Idealna wyciskarka na codzień.
CZY WARTO WYDAĆ KILKA TYSIĘCY NA WYCISKARKĘ DO SOKÓW ?
Z doświadczenia wiem, że warto. Jakość soków, ilość składników odżywczych, które znajdą się w szklance, trwałość materiałów w dłuższym czasie przeważy cenę zakupu.
Wyciskam bardzo dużo soków. Bardzo dokładne wyciskanie pozwala mi na oszczędność na składnikach, które obecnie nie należą do najtańszych. Dlatego chcę wycisnąć z nich jak najwięcej. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa to gwarancja, że z wydanych na warzywa i owoce pieniędzy wyciśniesz ile się da.
Zarówno Angel 8500s jak i Sana Ultimate gwarantują, że otrzymasz maksymalną ilość soku, nieporównywalną z większością wyciskarek wolnoobrotowych na rynku. Nawet tych za 2-3 tysiące złotych.
Dzień dobry dziękuję za Pani recenzje i przepisy, są dla mnie ciekawe i inspirujące. A czy jest szansa, że wypowie się Pani o wyciskarce Pure Green rekomendowanej w terapii Gersona?
Dzień Dobry, nie znam takiej wyciskarki, poproszę o link do tego produktu. Z tego co mi wiadomo w terapii Gersona jedyną rekomendowaną wyciskarką w leczeniu raka jest prasa Norwalk/ Purejuicer.
Czy Sana ultimate 929 jest cicha w użyciu? Czy raczej to głośna wyciskarka?
Witam, Moim zdaniem bardzo cicho pracuje.
No i doczekałem się … dziękuję pięknie za recenzję, posiadam wyciskarkę sana 727 supreme , jest rewelacyjna. Sana 929 ultimate już znajduje się na mojej liście zakupów , uwielbiam to stalowe wykonanie.
Cieszę się że mój wpis się przydał :) Muszę przyznać, że Ultimate skradła moje serce…