Kuvings EVO820 Plus. Na pewno najlepsza wyciskarka? Testuję
Wyciskarka Kuvings EVO820 Plus był do tej pory najbardziej popularnym modelem koreańskiej marki Kuvings.
Wszedł na rynek w 2018r, a w 2020r producent dodał do nazwy tajemniczy “PLUS”. W rzeczywistości Kuvings EVO820 Plus oznacza, że do Kuvings EVO820 został dodany zestaw 2 sit: do lodów i koktajli. W 2022 r producent wprowadził jego następcę – Kuvings Revo830, który moim zdaniem jest najbardziej dopracowanym modelem Kuvings, ale droższym o ponad 400zł.
→ Sprawdź recenzję najnowszego modelu Kuvings Revo830
→ Najnowsza wyciskarka pionowa Sana 868, dla tych którzy szukają świetnej alternatywy do Kuvings EVO820 ale zależy im na szklanym pojemniku na sok i stalowym na pulpę zamiast plastikowych. Dodatkowo model 868 wyposażony jest w 4 sita, więc nic już nie musisz dokupować.
Czy producenci wyciskarek wolnoobrotowych są jeszcze w stanie zrewolucjonizować rynek i wprowadzić coś przełomowego? Czy może bardziej czeka nas ewolucja, w której wyciskarki do soków będą coraz bardziej dopracowane, wydajniejsze, lepsze?
Po wprowadzeniu na rynek wyciskarki Sana Supreme 727 mogę stwierdzić, że rewolucja jest możliwa. Nikt do tej pory nie zastosował w wyciskarce możliwości regulacji ilości obrotów, systemu dociskania pulpy, silnika bez limitu pracy. Zrobiła to marka Sana, ale o tym w recenzji Sana Supreme 727
Kuvings Evo820 to zdecydowanie ewolucja, nie rewolucja. Stąd nazwa Kuvings EVO820 (EVO czyli skrót od Evolution).
Dzisiaj chciałabym podzielić się opinią na temat wyciskarki Kuvings EVO820 Plus.
EVO820 czyli flagowy model firmy Kuvings
Kuvings EVO82 Plus to najczęściej wybierana wyciskarka koreańskiego producenta, a jednocześnie następca wyciskarek z szerokim wlotem – Kuvings C9500 i B6000. To flagowy model Kuvings’a do użytku domowego (podkreślam do użytku domowego, ponieważ w ofercie Kuvingsa jest również model CS600 CHEF dedykowany dla gastronomii).
Producent określa EVO820 jako najmocniejszą wyciskarkę do domowego użytku. Czy słusznie? Czy wyciskarka EVO rzeczywiście usprawnia, przyspiesza i ułatwia wyciskanie soku?
Wcześniej wyciskałam sok w poprzednich modelach Kuvings C9500 oraz B6000. A więc mam porównanie. Doskonale znam mocne i słabsze strony wyciskarek pionowych i łatwo jest mi porównać kolejne modele pod kątem wprowadzanych zmian.
W tym poście przyjrzę się najnowszej wyciskarce Kuvingsa, porównam ją z C9500 i spróbuję odpowiedzieć na pytanie czy warto wybrać EVO820?
Zupełnie nowy design Kuvings EVO820 PLUS
Zacznę od tego, że producent wyciskarek Kuvings wprowadził na rynek równolegle z EVO820 jeszcze jeden model – D9900. Wyciskarka Kuvings EVO820 Plus i D9900 różni przede wszystkim wygląd. Wyciskarka Kuvings D9900 nawiązuje do swojego poprzednika z 2016 roku czyli wyciskarki Kuvings C9500. Różnią się one grubością i konstrukcją „komina” (wlotu na produkty) i kolorami obudowy.
Natomiast EVO820 Plus to całkowicie na nowo zaprojektowana maszyna. Z zewnątrz mało przypomina wcześniejsze modele. EVO820 ma bardziej owalny/okrągły kształt, jest trochę większa, ale przez to bardziej stabilna podczas wyciskania soku.
Kuvings C9500 (po lewej) Kuvings Evolution (po prawej)
Kuvings EVO820 to również nowa kolorystyka. Korpus modelu EVO820 wykonany jest w całości z ciemnego tworzywa. Front wyciskarki zdobi tworzywo o strukturze przypominającej „skórę” w kolorze białym, grafitowym, czerwonym lub szampańskim.
Uroku dodaje matowe wykończenie obudowy EVO820, które nadaje bardziej ekskluzywnego wyglądu. Nic dziwnego, że na model EVO820 jest określany jako seria „gold” czy „premium”.
To co widać na zewnątrz cieszy nie tylko oko. Ma również wymiar bardzo praktyczny.
Mój Kuvings C9500, z którego korzystałam zanim zostałam posiadaczką EVO jest w kolorze białym i niestety przy dużych ilościach wyciskanej kurkumy zdarzyło mi się, że trochę soku dostało się na korpus wyciskarki… pozostawiając żółte ślady bardzo trudne do wyczyszczenia. Każdy kto miał do czynienia ze świeżą kurkumą wie jak silne posiada barwniki i jak których trudno się ich pozbyć.
W Kuvings EVO820 ten problem został wyeliminowany na dwa sposoby. Po pierwsze poprzez zastosowanie ciemnego koloru obudowy całej maszyny, a po drugie poprzez zmianę konstrukcji dolnej misy, co zapobiega „przeciekom” soku na korpus wyciskarki. Dzięki tym dwóm zmianom ryzyko uporczywych plam spadło w najnowszym modelu EVO820 właściwie do zera.
Projektując wyciskarkę Kuvings EVO820 producent pomyślał o praktycznych uchwytach, których brakowało w wyciskarkach C9500 i B6000. Jeden uchwyt znajduje się z tyłu urządzenia, drugi z przodu. Mała rzecz, ale ułatwia życie. Szczególnie, jeśli wyciskarka nie ma swojego stałego miejsca na blacie kuchennym i musi być często przenoszona lub przestawiana.
To, co zwróciło jeszcze moją uwagę to większa ilość otworów wentylujących w obudowie wyciskarki EVO820, która ma pracować jeszcze szybciej (o tym mowa w dalszej części). To z pewnością pozytywnie wpłynie na pracę urządzenia.
Podwójny otwór na owoce i warzywa w rozmiarze XXL
Tak, jest jeszcze szerszy niż w poprzednim modelu!
Jego średnica to aż 82 mm, a więc spokojnie zmieści się w nim całe średniej wielkości jabłko czy pomarańcza bez konieczności krojenia czy popychania. Producent wyciskarek Kuvings jako pierwszy na świecie wprowadził na rynek takie rozwiązanie i pozostał mu wierny.
Kij ma jednak dwa końce :)
Szeroki wlot na składniki w Kuvings EVO820 zachęca do wrzucania dużych i składników o szerokiej średnicy. O ile jabłko czy pomarańcza nie jest żadnym wyzwaniem dla wyciskarki, to wrzucenie dużego i włóknistego buraka czy bardzo grubej i twardej marchwi może być problematyczne. Tego typu składniki trzeba przekroić chociaż na pół, o czym wspomina producent w instrukcji obsługi. Ale i z tym sobie poradzono.
W wyciskarce EVO820 producent rozwiązał to w optymalny sposób. Wlot w EVO820 jest podwójny, wyposażony w ruchomą klapkę. Bez problemu można wrzucać duże jabłka, cytryny, pomarańcze do szerokiego otworu z ruchomą klapką. Wyciskarka “wciąga” składniki bardzo sprawnie i szybko.
Po zamknięciu klapki pozostaje drugi, węższy otwór do wyciskania bardzo twardych, włóknistych i długich produktów jak marchew, burak czy seler naciowy.
82 mm wlot na całe jabłka czy pomarańcze[/caption]
Jeśli więc chcesz wrzucić grubszy /owalny składnik jak jabłko czy pomarańcza uchylasz klapkę i już. Jeśli wkładasz wąskie i dłuższe składniki możesz to zrobić bez uchylania klapki przez wąski otwór w klapce.
Ten podwójny otwór na składniki pełni podwójną funkcję – zapobiega zbyt szybkiemu wkładaniu składników do wyciskarki przez co uzyskuje się optymalny rezultat wyciskania soku. Stanowi również dodatkowe zabezpieczenie w przypadku najmłodszych użytkowników.
Podwójnie wzmocniona konstrukcja
Oprócz zupełnie nowego wyglądu tej wyciskarki wolnoobrotowej to kolejna zmiana, która rzuca się w oczy. Wyciskarka do soków Kuvings EVO820 została wzmocniona podwójnie.
Dolna misa na sok oraz pokrywa górna stały się grubsze i bardziej masywne. Zwiększyła się też ilość zaczepów łączących misę z pokrywą do 4 (we wcześniejszych modelach były 3 zaczepy).
Moim zdaniem te dwie zmiany są podczas wyciskania soków najbardziej odczuwalne i dodatkowo wpływają na czas wyciskania soku.
Biorąc do ręki pokrywę czy misę czuć od razu różnicę. Te elementy są grubsze i bardziej masywne w porównaniu do modelu C9500.
Dzięki większej ilości zaczepów łączących dolną misę z pokrywą, wyciskarka EVO820 pracuje bardzo stabilnie, nawet gdy wrzucam gruby kawałek twardej marchewki.
Poprzedni model C9500 również bez problemu radził sobie z takimi składnikami jednak z całą pewnością nie tak gładko jak wyciskarka Kuvings EVO820. Po wrzuceniu twardej grubej marchewki dolna misa w C9500 poruszała się, jakby lekko falowała. W EVO820 nie ma o tym mowy.
Sprawniejsze pozbywanie się pulpy w EVO820
Kolejną ważną zmianą w EVO820 jest modyfikacja otworu, z którego wychodzi pulpa podczas wyciskania soku.
Otwór do wyrzucania pulpy jest większy, a jego górna część posiada „wycięcie” i jest od góry bardziej otwarta. Ta zmiana ucieszy szczególnie osoby, które często wyciskają włókniste produkty jak zielone liście czy seler naciowy.
We wcześniejszym modelu zdarzyło mi się, że sucha i zwarta pulpa z zielonych składników gromadziła się w tym otworze lekko go przytykając. Wyciskałam w EVO820 szpinak, jarmuż i seler naciowy i muszę przyznać że pulpa wychodziła gładko.
To ważna zmiana, która nie tylko jest zauważalna podczas wyciskania ale też przy myciu sprzętu. Dzięki wycięciu znacznie łatwiej umyć otwór odprowadzający pulpę.
Warto dodać, że większy otwór pojawił się również w samym sicie wyciskarki, co dodatkowo przyczynia się do sprawniejszej i szybszej pracy urządzenia.
klarowny sok z Kuvings EVO820 Plus
Moim zdaniem już poprzedni model Kuvingsa C9500 znakomicie się sprawdzał pod kątem klarowności soku (w porównaniu do B6000 gdzie drobinki w soku były zauważalne).
Muszę przyznać, że EVO820 stanęło na wysokości zadania i wyciska bardzo klarowny sok.
Wydajność, czas wyciskania i kultura pracy – Porównanie Kuvings EVO820 i C9500
Kuvings C9500 vs Kuvings EVO820
Czy EVO820 różni się też pod względem wydajności? Czy wyciskarka Kuvings EVO820 wyciska więcej soku niż jego poprzednik C9500? Mam oba modele więc postanowiłam to sprawdzić na tych samych składnikach.
Do tego eksperymentu wykorzystałam w obu przypadkach dokładnie 1.5 kg składników (marchew, grejpfrut i burak). Żeby test był wiarygodny każdy składnik (a więc każdą marchewkę czy buraka) ważyłam i dodatkowo dzieliłam sprawiedliwie na pół, żeby nie było wątpliwości, że któryś ze składników był bardziej lub mniej soczysty. Kto wygrał pojedynek?
Wydajność i klarowność Soku w Kuvings
Ilość soku była minimalnie większa w Kuvings EVO820, ale to niewielka różnica. Soki przygotowane w obu wyciskarkach przelałam przez gęste sito, żeby ocenić ilość pulpy w soku. W obu przypadkach wyglądało to bardzo podobnie. Klarowny sok, praktycznie bez pulpy. EVO820 wyciska sok nieco szybciej. Jednak jest to zbyt mała próba, by to ocenić. Potrzebne są dodatkowe testy uwzględniające bardziej wymagające produkty jak zielone liście.
aktualizacja 2021.08.08. Po kilku miesiącach użytkowania EVO820 mogę stwierdzić, że EVO ogólnie lepiej radzi sobie z niektórymi składnikami niż C9500. O ile w przypadku soku z takich składników jak marchew, jabłko czy burak sok wygląda podobnie, to w przypadku zieleniny czuć już różnicę. EVO820 ma tutaj widoczną przewagę. Znacznie lepiej radzi sobie z włóknistymi liśćmi jak jarmuż czy natka pietruszki. Pulpa wychodzi z EVO820 znacznie sprawniej niż w przypadku C9500 przez co wyciskarka z większą łatwością wyciska sok.
Szybkość pracy i głośność wyciskarki Kuvings
Soki w obu wyciskarkach były przygotowywane równolegle, żeby ocenić również kulturę pracy obu urządzeń i czas wyciskania. Okazało się, że EVO820 uporał się z wyciśnięciem soku szybciej i pracował ciszej.
Patrząc na pracę obu wyciskarek można powiedzieć, że EVO820 z większą łatwością wyciska sok, urządzenie pracowało bardzo stabilnie, bez wysiłku. W C9500 można było zauważyć jak dolna misa „pracuje” podczas wyciskania grubszego kawałka marchewek czy buraka.
To co mnie bardzo zaskoczyło podczas mycia obu wyciskarek to fakt, że w ślimaku EVO nie było pulpy. To potwierdza skuteczność wprowadzonych ulepszeń przez producenta, dzięki którym najnowsza wyciskarka z większą łatwością pozbywa się pulpy na zewnątrz.
Ten mój mały eksperyment mogłabym podsumować krótko.
Wyciskarka Kuvings EVO820 w porównaniu z C9500 jest nieco szybsza, cichsza, a co najważniejsze zdecydowanie łatwiej radzi sobie z twardymi i włóknistymi składnikami.
Czyszczenie wyciskarki Kuvings EVO820
Umycie wszystkich elementów wyciskarki EVO820 zajmuje podobną ilość czasu jak w przypadku wcześniejszego modelu C9500. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, ale mam dużą wprawę i wypracowane sposoby na szybkie mycie. Wystarczy kilka minut.
Dla osób mniej wyprawionych EVO820 powinno być nieco łatwiejsze w myciu ze względu na lepiej zaprojektowany wylot na pulpę. Z pewnością ułatwia czyszczenie nowa szczotka, która pozwala na łatwiejsze dotarcie do środka odpływu na sok.
W modelu Kuvings EVO820 producent dodał możliwość odkręcenia dolnej części w misie, co pozwala na dokładniejsze czyszczenie i suszenie (takiej możliwości nie było w starszych wyciskarkach Kuvings). Nie korzystałam jeszcze z tej opcji, nie wydaje mi się na razie potrzebna.
Dodatkowe akcesoria w Kuvings EVO820 Plus
W komplecie z wyciskarką EVO820 Plus znajdują się 3 sita (do soków, lodów i koktajli), pojemniki na sok i pulpę oraz 3 szczotki (do wcześniejszych modeli dołączane były tylko 2). Nowa szczotka przypomina szczotkę do butelek. Przydaje się do czyszczenia odpływu w dolnej misie, z której wypływa sok. To zdecydowania ułatwia dokładne mycie.
Nowym narzędziem jest również klucz, który został dołączony by ułatwić otwieranie pokrywy górnej. Ja osobiście go nie używam, bo pokrywa odkręca się bardzo łatwo, ale dla osób zaczynających przygodę z wyciskarką z szerokim wlotem może być na początku ułatwieniem.
Mocny silnik 240W
Tu producent nie wprowadził zmian. Silnik wyciskarki EVO820 jest jednym z najmocniejszych na rynku, a po latach używania mogę śmiało stwierdzić, że jest bezawaryjny. Firma Kuvings produkuje silniki oraz części do swoich wyciskarek we własnych fabrykach w Korei Południowej. Najczęściej firmy pozlecają produkcję urządzeń / części. Tu Kuvings ma więc dużą przewagę.
Większość wyciskarek oferowanych na rynku „składana” jest z części wyprodukowanych w Chinach, często w różnych fabrykach. Być może dlatego Kuvings oferuje aż 10 lat gwarancji na całe urządzenie (ważne! 10 letnia gwarancja z serwisem w Polsce obowiązuje tylko u oficjalnych polskich dystrybutorów).
Minusy?
Jest ich naprawdę niewiele. Polityka Kuvings polega na ciągłym ulepszaniu kolejnych modeli wyciskarek. Im nowszy model, tym bardziej udoskonalony.
Na początku przygody z EVO820 minusem wydawał mi się zmieniony wlot na składniki z podwójnym otworem. Byłam przyzwyczajona do wrzucania wszystkich składników do tego samego otworu. W EVO820 wkładanie składników do dwóch różnych otworów wymaga przestawienia się, ale nie jest to problem.
Zauważyłam też, że przy zamykaniu górnej pokrywy trzeba użyć nieco więcej siły niż w starszym modelu C9500, żeby ją zamknąć. Być może wynika to z zastosowania przez producenta bardziej masywnych części. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie wynikające z przyzwyczajenia do wcześniejszego modelu :) Jeśli nie korzystałeś wcześniej z Kuvingsa prawdopodobnie tej zmiany nie odczujesz.
Składanie wyciskarki Kuvings EVO820 zajmuje zaledwie 20 sekund, o czym możesz się przekonać na filmie.
Jest to już piąta generacja wyciskarek Kuvings i trudno doszukać się większych minusów, a mam porównanie z wieloma innymi wyciskarkami, o czym możesz przeczytać w moim rankingu wyciskarek wolnoobrotowych
Czy warto kupić wyciskarkę Kuvings Evo820 Plus?
Po wyciśnięciu setek litrów soków w wyciskarce EVO820 mogę podsumować ten post krótko. EVO820 jest znacznie mocniejszy, szybszy, wydajniejszy i cichszy od swoich poprzedników. Ale też od większości wyciskarek wolnoobrotowych na rynku. Zupełnie nowy wygląd wyciskarki Kuvings EVO jest również dużym plusem.
Czy te zmiany są rewolucyjne?
To z pewnością nie rewolucja, a ewolucja, jak sama nazwa modelu na to wskazuje. Kuvings EVO820 to z całą pewnością mocno udoskonalona wersja wcześniejszych modeli i najchętniej (póki co) wybierana wyciskarka Kuvings.
Czy Kuvings EVO820 Plus to najlepsza wyciskarka marki Kuvings?
Tak jak wcześniej wspomniałam, polityka Kuvings polega na udoskonalaniu każdego wprowadzanego na rynek nowego modelu. Wyciskarka EVO820 Plus ma już swojego następcę od połowy 2022r, który może pochwalić się kolejnymi innowacjami.
A więc jeśli budżet Ci na to pozwala warto rozważyć zakup najnowszej i jeszcze bardziej udoskonalonej wyciskarki Kuvings REVO830.
Dla kogo jest Kuvings EVO820 Plus?
Jeśli chcesz regularnie i szybko wyciskać zdrowe soki w domu dla siebie lub całej rodziny i zależy Ci na wysokiej jakości soku model EVO820 Plus jest bardzo dobrą inwestycją. Jest to moim zdaniem bardzo wygodna, mocna wyciskarka wolnoobrotowa z szerokim wlotem na całe składniki. Bez problemu możesz wyciskać w niej sok zarówno z bardzo twardych jak też miękkich składników. Idealna szczególnie do owoców i warzyw korzeniowych.
To co wyróżnia Kuvings EVO820 na tle większości wyciskarek to szybkość w przygotowywaniu soku, wygoda wyciskania i sprawne mycie. A to gwarancja, że będziesz chętnie i często korzystać z wyciskarki.
Cena regularna wyciskarki Kuvings EVO820 Plus to 2290 zł, mi udało się na ten model uzyskać dodatkowy kod rabatowy dla Czytelników Surojadka.
Jak skorzystać z rabatu?
Wystarczy na stronie sklepu oficjalnego dystrybutora Kuvings w Polsce – Vimedlux.pl wpisać kod: Surojadek, by otrzymać dodatkowo 100 zł rabatu na Kuvings EVO820 Plus. A dodatkowo w ofercie promocyjnej dystrybutor dodaje pojemnik próżniowy do przechowywania soków w prezencie.
Kod rabatowy czy dodatkowy prezent to oczywiście miły dodatek, ale niższa cena to nie wszystko. Liczy się serwis, fachowa wiedza i super szybki kontakt (pokrywę do wyciskarki wysłali mi w 24h, bez zbędnych pytań). Dlatego właśnie polecam sklep Vimedlux. Dzisiaj takie podejście do Klienta to już niestety rzadkość…
Szukasz dobrego blendera do koktajli? Na zakup blendera próżniowego Kuvings Vacuum obowiązuje ten kod rabatowy: Surojadek
Dowiedz się więcej Cena wyciskarek do soków: co na nią wpływa i czy warto zapłacić więcej? »
Hej, używam Kuvingsa intensywnie od 4 miesięcy i zauważyłam ostatnio, że sok staje się coraz bardziej mętny, wręcz wyczuwa się w nim miąż. Wcześniej zupełnie nie było tego problemu. Czy możliwe, że któryś element wymaga wymiany?
Hej to może mieć związek z samymi składnikami, ich gatunkiem czy okresem przechowywania. Warto spróbować na kilku różnych produktach, by się upewnić co powoduje “mętność” soku:)
Witam,
Czy w wyciskarce Kuvings Evo 820 można zrobić gęste smoothie (trochę podobne do koktajli z blendera)?
Pozdrawiam
Witam, sito do koktajli służy do rozdrabniania miękkich owoców, a więc co do zasady podobnie jak w blenderze owoce pozostaną w całości (z miąższem i skórką, bo to sito nie ma oporu na odprowadzanie pulpy), oczywiście w postaci rozdrobnionej. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to tak gładka konsystencja koktajlu jak w blenderze. Blender dysponuje ostrzami i wysokimi obrotami, dzięki czemu bardzo dokładnie i szybko zamienia składniki w gładki mus. I co ważne dają sobie radę również z twardymi czy włóknistymi składnikami (czego nie zrobimy za pomocą sita koktajlowego w wyciskarce, tu można rozdrobnić jedynie miękkie owoce). pozdrawiam
Witaj.
Zastanawia mnie brak biegu wstecznego, czy zdarzyło Ci się, że ślimak się zatrzymał? Wiem, że moc wyciskarki jest ok, kolejność wyciskania owoców czy warzyw też może pomóc. Bieg wsteczny ma model Kuvings B6000 Plus, tylko mimo nazwy plus nie wiem czy posiada dodatkowe sita do koktajli i sorbetów.
I jak z tym czyszczeniem, różne są opinie użytkowników? Niektórzy piszą, że na 2 szklanki soku nie ma co go używać, bo potem więcej mycia niż korzyści.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Cześć Piotr, każdy model Kuvings ma bieg wsteczny, a wiec nie ma problemu:) Dodatkowe sita w zestawie są w najnowszych wyciskarkach Kuvings a wiec w modelu evo820 oraz REVO830. Jeśli szukasz szybkiej w myciu wyciskarki polecam Sana np model Sana 606 https://sanapolska.com/produkt/wyciskarka-wolnoobrotowa-sana-606/ Pozdrawiam ;)
Dziękuję! Sana 606 to jest chyba to, czego szukam :-)
Witaj
Korzystając z Twojego opisu (i linka oczywiście;)) kupiłem wyciskarkę. Od tamtego czasu robimy z żoną prawie codziennie soki. Zauważyliśmy jednak, że coraz częściej podczas demontażu elementów do mycia, mamy problem z wyciągnięciem ślimaka a co za tym idzie również sitka itd. Tak jakby go coś trzymało. Nie mam tam żadnych elementów, które pomagają rozmontować urządzenie (np. uchwytów). Czasami przez dłuższą chwilę “walczymy” z urządzeniem, kręcimy ślimakiem aż w końcu puści. Czy miałaś podobny problem?
pozdrawiam
Witaj Piotrze, z tego co mi wiadomo trzeba przesmarować śrubę, która znajduje się pod misą ( chyba nawet w instrukcji jest o tym mowa) i to powinno rozwiązać problem ;)
Korzystam od kilku dni z kuvings evo820, wyciskarka soki robi ok ale np. przy robieniu ok 400ml soku z buraka wszystko się zapycha( wylot miazgi, ślimak). Przecież to nie powinno tak działać. Zastanawiam się szczerze mówiąc nad zwrotem bo to krótko mówiąc lekka przesada aby produkt za taką cenę miał wady modeli za 500zl.
Może ktoś znalazł rozwiązanie na te problemy ? Może za duże kawałki wkładam( ale np. marchewke w calosci polyka i nie ma problemu ale np. przy buraku jest spory) ?
Może za szybko i za dużo wrzucasz do podajnika.
Surojadku, a jak ma się Kenwood pure juice pro jmp800si w stosunku do Evo?
Witam, Nie testowałam tego urządzenia, więc trudno mi ocenić jak sprawdza się w praktyce. Samo porównanie parametrów technicznych (jak moc silnika czy prędkość obrotowa) to trochę za mało. Na pracę urządzenia składa się cała konstrukcja, spasowanie elementów, jakość wykonania, grubość/wytrzymałość części etc. To co różni ba urządzenia to z całą pewnością okres gwarancji (w Kuvings 10 lat vs 2 lata Kenwood) i kraj produkcji (Kenwood w Chinach, Kuvings w Korei Południowej). pozdrawiam Magda
Ja się zastanawiam pomiędzy Kuvings Evo 820 a Hurom H200 All in One. Jakaś rada ?
Cześć Michał, jakiś czas temu pisałam o różnicach między wyciskarką Hurom one Stop (podobny model do tego o który pytasz) a Kuvings EVO, podsyłam link, może będzie jakąś podpowiedzią :) https://surojadek.com/wyciskarka-hurom-one-stop/
Dzięki za linka. Właśnie mnie przekonuje już dobrze rozwiązany szeroki wlot w huromie. Fajnie tez ze pojemnik jest schowany ale skoro lubi się pulpa przesypywac to nie ciekawie. Obecnie obie firmy wymagają rejestracji produktów by gwarancja była na 10 lat. Aspekt 12m gwarancji na wymienioną cześć nie jest zachęcający do zakupu.
Warto pamiętać, że w tym szerokim wlocie w Huromie znajduje się mały nożyk, na którym mogą “zakleszczać się” składniki. Nie można więc wrzucić pomarańczy czy jabłka w całości, bo “nożyk” sobie z tym zadaniem nie poradzi. Moim zdaniem szeroki wlot w Huromie nie spełnia do końca swojego zadania. Jeśli zależy Ci na wrzucaniu składników w całości wyciskarka Kuvings lepiej się sprawdzi. Jeśli chodzi o gwarancję, to Kuvings nie wymaga żadnej rejestracji, wystarczy zachować dowód zakupu z kartą gwarancyjną.
Jeszcze jedna sprawa. Intryguje mnie filtr jaki Huron zastosował w All in One filtr plastikowy bez dziurkowanego fita. Widziałaś to może na żywo ? Pojemnik na pulpę jest już z tyłu a nie jak wcześniej z przodu może teraz będzie lepiej :).
Rozwiązanie w postaci plastikowych sit ma swoje dobre i słabe strony. Zaletą jest napewno to, że myje się je szybciej. Nie są jednak tak skuteczne jak sia metalowe (nie wycisną tak dokładnie soku), a sam sok nie będzie z całą pewnością tak klarowny. Nie wiem też jak wygląda sprawa trwałości plastikowych sit.
Dziękuje za pomoc już chyba wszystko wiem.
A u mnie w evo820 misa na sok się rusza, ma jakieś dziwne luzy
Nie wpływa to jednak na produkcję soku.
Witaj Leszku, luzy są i powinny być, to taki rodzaj “amortyzacji” w wyciskarce :)
Dzięki za kod! Pewnie win-win i tak ma być. Czekam na dostawe, zostałem zbałamucony przez lawine handlową ;)
Na walentynki kupie worek marchwi w zieleniaku :)
Surojadku, a powiedz proszę czy może miałaś kontakt z wyciskarką 4Swiss Swan BM105?
Pytam bo cena jest taka jak Kuvingsa Evo i waham się co do wyboru. Z jednej strony Kuvings jest na pewno bardziej renomowany, produkowany w całości w Korei. Trochę mnie zraża co do niego, że pomimo tylu pochwał to też można spotkać opinie, że zapycha się łatwo np. przy selerze naciowym nawet krojonym na kawałki.
A z drugiej strony 4Swiss Swan ma silnik większej mocy (aż 400 W), podobno trochę wydajniej wyciska (widziałem taki test na YT gdzie ktoś wyciskał taką samą ilość warzyw i owoców na obu i trochę więcej wyszło z 4Swiss) i też ma bardzo niskie obroty, bo tylko 32 obr/min, a być może to wpływa w jakiś nieznaczny sposób na jakość soku względem wyciskarki 50 obr/min. Podobno sitko jest wytwarzane bardzo precyzyjnie techniką laserową, dzięki czemu nie zapycha się (o ile to nie jest tylko tekst marketingowy). Niby jest składana w Chinach, choć może niekoniecznie wszystko co składane w Chinach to jest gorsze…
Darku, nie miałam okazji testować jeszcze tej wyciskarki. Ale porównując samą ilość obrotów 32 vs 50 można powiedzieć, że nie to ma większego znaczenia. Mam Angel 8500s, który ma 120 obrotów na minutę i jest to z pewnością najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa na rynku, a jakość soku jest nieporównywalna do wyciskarek pionowych. Podobnie rzecz ma się z mocą silnika. Do pewnego momentu nie ma to już większego znaczenia. Silnik 150 Wat, 200 czy 400 będzie sobie radził podobnie nawet z najtrudniejszymi składnikami. Różnica tkwi w zastosowanej technologii, konstrukcji, budowie ślimaka oraz innych elementów które w połączeniu z odpowiednią mocą/ ilością obrotów mają kluczowy wpływ na jakość, wydajność soku i komfort użytkowania. Do selera naciowego i zieleniny zdecydowanie poleciłabym wyciskarkę poziomą Angel lub Sana Supreme. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie danej firmy (ile lat jest na rynku), okres gwarancji (nie tylko na silnik:)) i oczywiście zweryfikowane opinie użytkowników. Pozdrawiam
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) Angel lub Sana Supreme to już za wysoka półka cenowa dla mnie, maksymalnie mogę wydać 2000 zł.
Od 10 lat używam niedrogą (800 zł) wyciskarkę poziomą Matstone 6in1 i akurat w przypadku zieleniny takiej jak seler naciowy albo nać pietruszki lub pokrzywa to radzi sobie dobrze, ale niestety jakość wykonania jest delikatna i już zmęczyło mnie dokupywanie co jakiś czas części bo albo sitko pęknie albo nakrętka. I też mam wrażenie że nie wyciska zbyt dobrze, wióry są zdecydowanie wilgotne i trzeba sporo wycisnąć np. marchwi żeby wycisnąć sensowną ilość/. Piłem kiedyś sok z Angel i to była przepaść, ten z Angel był taki jedwabisty a też widać było że wyciska znacznie wydajniej bo kolega raptem wrzucił kilka marchewek i wyszły z tego 3 szklanki co ja bym musiał na to 2 kg marchwi przerobić.
Teraz zastawiam się nad pionową ze względu żeby ułatwić sobie wyciskanie, bo wiadomo że idzie to sprawniej, można wrzucać duże kawałki i generalnie nie trzeba nawet używać popychacza, więc co za tym idzie chce się zapewne wyciskać częściej i więcej. Mam tylko obawę czy taki np. Kuvings Evo będzie sobie radził z zieleniną przynajmniej na takim poziomie jak mój stary Matstone, żebym nie miał poczucia że wydałem dużo pieniędzy a w zasadzie zamieniłem siekierkę na kijek :)
Darku, tak jak wspominałam nie znam wyciskarki Matstone 6in1 i trudno mi porównać ją z EVO. Zdecydowanie jednak do zielonych składników (a Ty, z tego co piszesz wyciskasz je w dużych ilościach ) polecam wyciskarki poziome, które lepiej sobie radzą z takimi składnikami. Pozdrawiam
Bardzo dziękujemy za pomoc przy wyborze wyciskarki. Po tym co tutaj wyczytaliśmy, wybrany został Kuvings Evo.
Bardzo dobry, rzetelny opis i porównanie z innymi.
Ps. Dzięki za kod rabatowy .
Cieszę się, że mogłam pomóc :)pozdrawiam
Witaj, od wczoraj przeczytałam chyba wszystkie Twoje wpisy, zestawienia, porównania i właśnie zamówiłam Kuvings EVO820 :)
Pięknie dziękuję za gros cennych informacji oraz rabacik, taki słodki dodatek, będę zaglądać na pewno do Ciebie bo fajnie piszesz, pozdrawiam serdecznie, dobrego dnia Anna
Aniu, serdecznie zapraszam :)
Super recenzja, długo szukałam tak szczegolowej i rzetelnej oceny. Już wcześniej zastanawiałem się nad zakupem tego modelu a teraz jestem już prawie pewna żeby go kupić ale mam jedno pytanie czy można w nim robić mleka roślinne?
Pozdrawiam
Cześć Ewa, jak najbardziej w Kuvings EVO820 można robić mleko roślinne. Ja akurat mleko roślinne przygotowuję w blenderze :)
To świetna wiadomość bo nie ukrywam to też jeden z elementów na który zwracałam uwagę szukając wyciskarka:-)
Czy opcjonalne Sito przecierowe do wyciskarek Kuvings za ok 220 pln jest potrzebne do robienia przecieru pomidorowego czy też sito w zestawie do smoothie wystarczy (czasami w opisie sita smoothie wymienia się także przeciery)?
Cześć Marcin, jeśli chcesz robić przeciery pomidorowe to sito przecierowe się napewno przyda. Podstawowe sito do klarownych soków szybko się zapcha w przypadku pomidorów…Alternatywą jest wykorzystanie sita do koktajli, ale warto pamiętać o tym że to sito ma zamknięty wylot pulpy, więc pomidory trzeba byłoby wcześniej obrać ze skórki :( pozdrawiam
Czy to sito do przecierów faktycznie dobrze się sprawuje przy przecierach z pomidorów (ew. malin) i nie wypuszcza pestek?
Witam Ewo, niestety nie miałam okazji testować tego sita. Ale może ktoś z Czytelników?
Dzięki za artykuł, dzięki niemu zdecydowałem się na zakup.
Niestety kod “Surojadek” już nie działa :(
Cześć Adam, sprawdziłam i jak najbardziej kod działa.
Tak, mój błąd. Przepraszam za zamieszanie.
Kupiona z kodem – dzięki Jaram się
Czy podczas wyciskania cała misa też Ci się lekko rusza / pracuje? Nasila się to jak włączam wsteczny. To normalne czy źle trafiłem?
Cześć Paweł, to normalne, można powiedzieć że to taka amortyzacja w wyciskarce :)
Witam
Od kilku miesięcy mamy w posiadaniu wyciskarkę EVO 820 soki wychodzą pyszne. Wyciska dokładnie, pulpa jest sucha lecz
– produkty włókniste np. seler naciowy, botwinka – zapycha się nawet kiedy seler jest pokrojony na kawałki
– produkty np twarde jabłka – pulpa przylepia się na wałku i wyciskarka zatyka się
marchew, buraki – bez zastrzeżeń
– produkty miękkie plus sito do przecierow np. pomidory – bez zastrzeżeń.
Witam
Jak wyciskarka Evo820 radzi sobie z pomidorami? Ile czasu potrzeba żeby przecisnąć 20 kg pomidorów i czy przy takiej ilości trzeba robić przerwy żeby wyciskarka “odpoczęła”?
Pozdrawiam :)
Cześć Ewa, z tego co wiem do takich składników jak pomidory przyda się dodatkowe sito do soków przecierowych. Klasyczne sito do klarownych soków będzie się raczej zapychać. Limit pracy wyciskarki to 30 minut. pozdrawiam serdecznie
Witam,ponowię pytanie bo zniknęło
Jak daje sobie radę z ziołami i zieleniną?
Brałam pod uwagę jeszcze sana 707 i sana supreme 727,czy mogłabym prosić o porównanie z kuvings
Evo820 jak najbardziej daje radę również z zieleniną, ale nie tak dobrze jak Sana 727, która do zieleniny/ selera naciowego jest stworzona :) Tak jak w Kuvingsie nie trzeba kroić owoców na kawałki tak w Sana nie trzeba kroić włóknistych, zielonych składników. Dodatkowo w Sana Supreme 727 jest system dociskania pulpy, co wpływa na lepszą wydajność. Podsumowując do soków bardziej owocowych polecam EVO820 natomiast do zielonych zdecydowanie Sana Supreme.pozdrawiam
Witam,jak sprawuje się w wyciskaniu zieleniny i ziół?
W wyciskaniu warzyw i owoców czy możesz podać procentowo +- ile wyciska soku?
Czy jest jakieś porównanie do sana EUJ-707 i sana supreme 727?
Witam. Jeszcze nie robiłam takiego porównania, ale przygotowuję test modelu Sana Supreme 727. Wówczas porównam wydajność Kuvings Evo i Sana 727 (niestety nie mam możliwości porównania modelu Sana 707, ale być może uda mi się zdobyć do porównania model Sana 606). Pozdrawiam
Mam pytanie, bede wdzieczna za odpowiedz. Nie mieszkam w polsce i u siebie gdzie mieszkam mam dostepna wyciskarke z rodziny kungvis ale oznaczona jest C9620DG Vitt , dziwne mi sie wydaje ze nie moge znalezc informacji na jej temat, , wygodniej bylo by dla mnie kupic tu gdzie mieszkam, i dlatego chce zapytac czy orientujesz sie co to jest za wyciskarka Magdaleno ?
Cześć Izabela,
model Kuvings C9620DG Vitt to nic innego jak odpowiednik Kuvings C9500, który dystrybuowany jest m.in. w Polsce. Witt by Kuvings to wyciskarki Kuvings sygnowane logo Witt. Produkowane są one na rynek skandynawski. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat wyciskarki C9620DG zapraszam do mojej recenzji wyciskarek Kuvings C9500 i B6000.
Dziekuje za odpowiedz, wole kupic nowszy model , dziekuje
Witam. Zastanawiam się nad zakupem wyciskarki Evo, ale ostatnio natknęłam się też na prezentację wyciskarki firmy Zepter MoreJuicePress. Czy Surojadek mógłby może wypowiedzieć się również odnośnie tego produktu? Jakieś doświadczenie?
Dziękuję z góry:)
Kasiu, nie widziałam tej wyciskarki, ale porównując chociażby moc silnika czy okres gwarancji, to zdecydowanie wygrywa EVO. EVO to 10 lat gwarancji i i 240W mocy, natomiast Zepter MoreJuicePress to 150W i 2 lata gwarancji. W Evo jest szeroki wlot, w Zepterze go brak. Wygląda na to, że MoreJuicePress jest dosyć lekki (4,7 kg), to może wpływać na mniejszą stabilność pracy… Ostatni argument to kraj produkcji. Kuvings produkuje swoje wyciskarki od A do Z we własnych fabrykach w Korei, wyciskarka Zeptera powstaje w Chinach. Ale wybór należy do Ciebie:) pozdrawiam
Słoneczne dzień dobry Surojadku :D
Dzięki Twoim wskazówkom dokonałem słusznego wyboru i od kilku dni jestem posiadaczem Evo.
Wcześniej używałem sokowirówki, która spełniała swoje funkcje więcej niż przyzwoicie, ale odkąd natknąłem się na Twojego bloga poprostu o niczym innym nie myślałem jak tylko o tej wyciskareczce :D
Solidna recenzja która rozwiała wszystkie moje wątpliwości.
Solidna konstrukcja, łatwość montażu i mycia, dźwięk pracy przyjemny dla ucha i przede wszystkim to co można zrobić za jej pomocą. Soki rewelacja, mam do przetestowania jeszcze sita do koktajli i sorbetów, ale na razie delektuję się pysznymi kolorowymi sokami.
Pozdrawiam ciepło i jeszcze raz dziękuję
Bardzo się cieszę:) Owocnego wyciskania!
Hej Magdo! Śledzę od niedawna Twojego bloga i powiem szczerze, że zachęciłaś mnie do zakupu tej wyciskarki! Na pewno użyję Twojego kodu, co jeszcze bardziej mnie zachęca do zakupu:)
Ale mam pytanko – w wersji D9900 można dokupić osobny tzw. Squeezer do cytrusów i pomarańczy. W wersji Evo820pl nie widze w żadnym sklepie dedykowanego squeezera… czy ten z starej wersji – dedykowany dla D9900 będzie pasował również do Evo820pl? Nie wiem bo jest to przecież już inna konstrukcja… a domniemam że jest on przydatny, bo nie zawsze są chęci i czas obierać te pomarańcze itd i czasami wolałbym przekroić je na pół i wycisnąć za pomocą takiego squeezera… kurczę :/ Wiesz może coś na ten temat?
A i kolejna rzecz – teraz jest dostępny model Motiv1 – który wygląda identycznie jak Evo820 ale ma wbudowany jakiś miernik i jakąś aplikację do analizy składu ciała i pomaga dobrać odpowiednie soki… po prostu wypełnia się w apce na telefon swoją wagę itd. i na tej podstawie aplikacja podsuwa gotowy przepis na sok dla nas np. redukujący wagę czy coś…
Ale taki bajer kosztuje już aż 2900 zł i nie ma na niego kodu bo jest tylko w jednym sklepie (chyba że się mylę). No i nie ma sitek gratis, więc dodatkowe +200 zł do ceny :( chyba nie warto ? A może się mylę? Lubię kupować dobre, porządne sprzęty, także jeśli trzeba i warto to mogę doplacić. Ale czy jest w tym przypadku sens – w co wątpię – dopłacić tak naprawdę prawie 900 zł do tego Motiv’a1? Może to po prostu taki bajer, który znudzi się po 2 tygodniach i potem nie będzie się z niego korzystało, tak jak z większości apek na telefonie? No i dodam, że mam iPhone – a na niego nie widzę żadnej aplikacji Kuvingsa w App Store… :/ Bo Evo820pl wyniesie mnie z Twoim kodem ok. 2200 zł i w tym są te sitka do lodów i koktajli… no i chciałbym kupić też ten squeezer, ale nie wiem czy mogę, skoro nie jest on chyba do tego modelu? :/
Pozdrawiam!
Dawid
Cześć Dawid, dziękuję za miłe słowa :)
Jeśli chodzi o squeezer to ja nie mam tej nakładki, ponieważ nie jest mi potrzebna, kilka lat temu kupiłam elektryczną cytrusarkę i zbierała tylko kurz w szafce :) Zasada działania nakładki jest identyczna jak w cytrusarce elektrycznej. Jeśli jesteś fanem soku z cytrusów to oczywiście możesz dokupić taką nakładkę, innym rozwiązaniem może być dokupienie elektrycznej cytrusarki np. Philipsa za ok. 60 zł-100 zł. Ja cytrusy wyciskam w Evo820 bez nakładki.
Czy nakładka do cytrusów z D9900 pasuje do EVO? Tak. Model D9900 to połączenie starszego modelu C9500 z EVO820. Dolna cześć modelu D9900 jest taka sama jak w C9500, natomiast górna taka sama jak w EVO, a więc wszystkie akcesoria i nakładki będą takie same zarówno w D9900 jak też w EVO.
Jeśli chodzi o model Kuvings Motiv1 to mam okazję go testować. Szczerze mówiąc z aplikacji i funkcji mierzenia wody/tkanki tłuszczowej etc skorzystałam z ciekawości tylko raz… Nie wiem dokładnie jaka będzie cena tego modelu w Polsce, ale porównując ceny za granicą cena zakupu Motiv1 będzie wynosić około 2900 zł. Moim zdaniem nie warto dopłacać takiej kwoty, ale to oczywiście moje subiektywne zdanie. Poza tym w takie funkcje jak mierzenie tkanki tłuszczowej czy zawartości wody w organizmie wyposażona jest większość wag łazienkowych, dostępnych na rynku. Póki co raczej zostanę przy EVO.
Witam.
Jestem posiadaczem wyciskarki EVO od kilkunastu dni i nie sprawdziłem jeszcze wszystkich jej możliwości. Co do jakości soku nie mam zastrzeżeń – jest rewelacyjny, jednak mam pytanie? Czy u Pani przy robieniu soku z miękkich owoców (np. miękkie jabłka, banan,kiwi) pulpa jest mokra i mam wrażenie, że zostaje w niej połowa soku (tak ma być czy Ja coś źle robię?). Pozdrawiam Sławek
Witaj Sławku, generalnie zasada robienia soku z jabłek jest taka że używamy twardych, soczystych jabłek, czyli typowych jabłek sokowych. Z miękkich jabłek powstanie mus, a nie sok :) Podobnie jest z owocami takimi jak banan, mango, awokado czy kiwi – to składniki zdecydowanie bardziej nadające się na koktajl a nie na sok. Jeśli chodzi o suchość pulpy to w przypadku owoców jak jabłka czy cytrusy pulpa zawsze będzie bardziej wilgotna niż w przypadku np. marchwi. pozdrawiam serdecznie
Dziękuję za odpowiedź. Potwierdziła Pani moje przypuszczenia. Pozdrawiam
Witam
Od 3 lat używam “Kuvings Big Mouth C9500”, poza drobnym pęknięciem na misie (które nie specjalnie w czymś przeszkadza) wyciskarka sprawuje się świetnie.
Mam pytanko, czy misa z serii EVO pasowała by do podstawy C9500?
Cześć Marcin,
musiałbyś wymienić całą “górę” łącznie ze ślimakiem. W Kuvings EVO820 zastosowane są nieco inne rozwiązania (np. 4 zaczepy zamiast 3, zupełnie inna konstrukcja ślimaka, inna budowa misy, etc). Jeśli wymienisz wszystkie elementy poza silnikiem to powinno być OK, ale to chyba niezbyt ekonomiczne rozwiązanie. Może warto zastanowić się nad sprzedażą C9500 (ja tak zrobiłam) i zakupieniem EVO820.
Pozdrawiam,
Magda
Witaj
Mam pytanie z uwagi na to że jestem leniwym stworzeniem. Ile zajmuje umycie evo i czy jest to czynność bardzo uciążliwa?
Cześć Michał, mi to zajmuje 4-5 minut. Oczywiście zależy to głównie od wprawy i składników z jakich wyciskasz sok (jeśli są włókniste lub jeśli używasz świeżej kurkumy to może zająć Ci to chwilę dłużej). pozdrawiam
Zamówiłam wyciskarkę kuvings D9900 (wcześniej posiadałam model c9500). Moim zdaniem starsza wersja wyciskała więcej soku. Przy kuvings D9900 pulpa jest nieco wilgotna i przy ściśnięciu wypływa kilka kropel. Z przykrością muszę stwierdzić, że przy modelu C9500 tego nie było. Pulpa wychodziła sucha i nie było możliwości wyciśnięcia z niej żadnej ilości soku… Owszem sok jest bardziej klarowny. Przy wyciskaniu jabłek nie tworzy się piana.. Choć szczerze, akurat powstająca piana w niczym mi nie przeszkadzała. Będę musiała zrobić test. Starszego modelu jeszcze nie sprzedałam, więc po wypróbowaniu obu z tą samą gramaturą owoców okaże się czy miałam rację:) Kolejna różnica na moje oko, zarówno pojemnik jak i pokrywa w Kuvings c9500 jest solidniejsza i “grubsza”, natomiast nowy model posiada te części lżejsze. Nie ulega wątpliwości, że Kuvings d9900 jest cichszy i szybszy.
Zastanawiam się jak wygląda wyciskanie soków w EVO820. Magdziu, proszę napisz jaka jest Twoja opinia w tej kwestii:) Pozdrawiam:)
Witaj Alu. Ja z modelu Evo jestem bardzo zadowolona. W przypadku EVO producent zamienił pokrywę na grubszą/mocniejszą w porównaniu do C9500, żeby byla bardziej wytrzymała i ja nie miałam z nią żadnego problemu. Podobnie z ilością soku…moim zdaniem EVO bardzo dobrze sobie radzi z wyciskaniem soku jak na wyciskarkę pionową. Co do modelu D9900 to nie miałam okazji go testować, ja postawiłam Evo ze względu na kilka różnic między tymi modelami Kuvingsa ( więcej na ten temat w recenzji Evo). Pozdrawiam z Mazur
swietny blog i w detalach opracowane szczegoly porownan, bardzo mi pomoglas przy podejmowaniu decyzji, ponadto przejrzalam filmy na youtubie o roznych wyciskarach testy i po tygodniu bylam pewna decyzji tylko Kuvings evo820. Mieszkam w Irlandii wic kupilam tutaj za kwote 569 euro wraz z sitkami do lodow i sorbetow a w gratisie deseczka do krojenia, noz i ksiazka o sokach. uzywam ju ztydzien jestem zaachwycona. Teraz juz wiem dlaczego wyciskarki maja wyzszosc nad sokowirowkami. smak nie d porownania, szeroki spektrum owocow i warzyw. dluzszy okres przechowywania w lodowce. mycie raz dziennie. podoba mi sie funkcja szerokiego wlotu oraz fakt ze moge wyciskac “bez konca” tylko wyjmuje dzbaek z sokiem badz z pulpa i daje nastepny zestaw warzyw. w Huromie wszytsk osie kreci w tym samym bebenku i balabym sie przeladowania. dla mnei zaleta jest ze mozna na biezaco dorzucac skladniki w miedzyczasie czyszczac kolejne. reasumujac super zakup i przebolalam wydatek bo warto. moj hit to sok z kapusty jablka i grejruta – orzezwiajacy i cytrusowy no marzenie, pozdrawiam cieplo.
Dziękuję Ewo za przemiłe słowa:) pozdrawiam
Witam
Interesuje mnie z jakiego materiału zbudowany jest model Evo, czy na pewno jest to materiał, który nie szkodzi naszemu zdrowiu? Czy producent umieścił gdzieś taką informację. Ostatnio dużo się naczytałam na temat negatywnego wpływu niektórych plastików na nasze zdrowie. I drugie pytanie czy kod rabatowy jest nadal aktualny? Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam Justyna
Wszystkie materiały są BPA free. Dostawcą części jest znana firma Eastman, która produkuje kielichy dla takich marek jak Blandtec czy Vitamix. Kod jest aktualny :) pozdrawiam
Witam,
Bardzo solidna recenzja. Długo szukam właściwej dla mojej rodziny wyciskarki, mam wrażenie, że przeszukałam internet do dna;-). Dzięki Twojej opini zdecydowałam się na właśnie ten model – dziękuję Ci bardzo:-)
Czy rabat jest dalej aktualny?
Pozdrawiam serdecznie
Agata
Bardzo pomocny artykuł, już prawie kupiłam :) ale jeszcze się zawahałam; czy jesteś w stanie powiedzieć czym się rożnią evo i d990 ?
Witaj Asiu, mimo, że oba modele pojawiły się w tym samym czasie to jest kilka różnic. Po pierwsze różnią się wyglądem, co widać już na pierwszy rzut oka. Kuvings D9900 ma obudowę silnika odziedziczoną po starszym modelu -czyli C9500. EVO820 ma nowy kształt obudowy, matowe wykończenie/inne kolory. Po drugie Evo ma trochę inny układ górnej części wyciskarki co ma właśnie związek z zastosowaniem obudowy z poprzedniego modelu (w D9900 klapa na składniki otwiera się z lewej strony co oznacza, że wrzucanie składników prawą ręką stojąc na przeciwko wyciskarki jest nieco utrudnione. Natomiast w EVO820 otwiera się na wprost – a więc i dla osób lewo i praworęcznych takie samo:). Po trzecie EVO posiada 2 dodatkowe wyloty powietrza chłodzące silnik (a więc lepsze chłodzenie a tym samym lepsza wydajność). pozdrawiam
Dzień dobry. Czy ma może Pani doświadczenia lub porównanie z wyciskarką marki Hurom? Zarówno Kuvings i Hurom wydają się atrakcyjne i warte uwagi. Pozdrawiam
Witam. Myślę, że obie firmy są bardzo solidne i godne polecenia.Sama miałam kilka lat temu dylemat którą z nich wybrać. Wybrałam Kuvingsa głównie ze względu na szeroki wlot i mogę polecić :)
Czy w tej wyciskarce można wyciskać także owoce jagodowe np. maliny?
I czy wg pani można soki z tej wyciskarki stosować w terapii Gersona?
Witam, takie owoce jak maliny czy truskawki nadają się bardziej na koktajl lub sorbet niż sok, ponieważ maja dużo miąższu. Z takich owoców nie wyjdzie klarowny sok a bardziej mus. Jeśli chodzi o terapie Gersona to najlepiej sprawdzi się prasa do soków ewentualnie wyciskarka pozioma Angel 8500s. Pozdrawiam
czy zatem do koktajli lub sorbetów potrzebne jest jakieś dodatkowe wyposażenie?
Tak, do sorbetów i koktajli są specjalne sita i trzeba je dokupić. Ja ich akurat nie mam, bo korzystam z blenderow ;)
Pani Magdaleno,
rozumiem, że specjalne sito, przy owocach miękkich pozwoli oddzielić pestki od soku i miąższu np. z malin? czy tak?
Tak można, trzeba mieć tylko trochę cierpliwości:) Maliny mają małe pestki, które mogą zatykać drobne sito dedykowane do soków. A więc jeśli sito w trakcie wyciskania zatka trzeba je oczyścić i można kontynuować wyciskanie. pozdrawiam
Jeszcze wracając do diety Gersona. Czy rzeczywiście wg pani jest znacząca różnica terapeutyczna soków z wyciskarki pionowej? Dopytuję, bo z powodów czasowych i organizacyjnych,mimo wszystko chciałabym korzystać z urządzenia w miarę szybkiego i łatwego w obsłudze.
Pani Aniu wprawdzie w terapii Gersona można stosować wyciskarki pionowe i poziome, jednak w przypadku pacjentów z chorobami nowotworowymi instytut Gersona zaleca jedynie prasę do soku (jak np. Norwalk czy Pure Juicer). Taką informację można znaleźć na stronie instytutu jak też w książce Charlotte Gerson. Dlaczego prasa? Instytut opiera się w tym przypadku na własnych doświadczeniach twierdząc, że prasa jest w stanie wycisnąć więcej enzymów z pulpy i jest tym samym bardziej skuteczna.
Jeszcze jedno pytanie… czy zestaw zawiera separator piany na pojemnik na sok?
Na innych rynkach jest ono w standardzie…
Malgorzata
Pani Małgosiu, ja takiego separatora nie otrzymałam w zestawie kupując Evo, a więc myślę że nie jest on dodawany do wyciskarek :)
Czy Kuvings Evo w wersji dedykowanej na rynek polski moze wyciskać orzechy, ziarna sezamu czy ciecierzycy? Chodzi mi o mozliwosc robienia tofu, mleka sojowego czy np. hummusu!
W anglojęzycznej instrukcji na czerwono jest podkreślone, iż takie składniki są zabronione i groza nawet zepsuciem wyciskarki?!
To dość dziwne, bo starsze modele innych marek robią takie rzeczy bez problemu….
Z góry Dziekuje za odpowiedz :)
Pozdrawiam
Malgorzata
Pani Małgosiu, nie miałam okazji próbować żadnych innych funkcji niż wyciskanie soku, ponieważ nie mam dodatkowych sit. Nie dokupowałam ich, bo nigdy nie były mi potrzebne. Mam bardzo dobre blendery i one są do takich potraw jak masło orzechowe, mleko roślinne czy hummus stworzone. W wyciskarce zależy mi przede wszystkim na wydajności, łatwej obsłudze i dobrej jakości soku. pozdrawiam
Czy to jest ten sam model co D9900?
Pani Anito, mimo że oba modele miały swoją premierę w tym samym czasie to nie są to takie same modele. Model D9900 można powiedzieć, że jest ulepszoną wersją starszego modelu C9500 z 2016 roku (podstawa silnika jest taka sama, a jedynie górna część została zmieniona). Natomiast model EVO820 producent zaprojektował całkowicie od nowa i znacznie rożni się wyglądem od swoich poprzedników – posiada inny kształt, matowe wykończenie obudowy imitujące skórę oraz nową kolorystykę.
Warto zwrócić uwagę jeszcze na mały detal, który wpływa na komfort użytkowania. W D9900 producent zmienił tylko górną część wyciskarki a otwór wlotowy na składniki usytuowany jest tak, że zamontowana w nim klapka otwiera się z boku z lewej strony (a nie z przodu jak w EVO820). Krótko mówiąc wkładanie składników do D9900 będzie wygodne dla osób leworęcznych. W EVO820 klapka w otworze wlotowym otwiera się na wprost użytkownika, a więc wkładanie składników będzie tak samo wygodne dla osób prawo- jak i leworęcznych.
Oprócz tego EVO20 w porównaniu z D9900 posiada np. o 2 otwory wentylacyjne więcej, co przekłada się na lepszy system chłodzenia silnika. Jako ciekawostkę dodam, że na głównej stronie producenta https://kuvings.com nie ma modelu D9900, ten model dostępny jest w wybranych krajach i nie ma go w sprzedaży np. w USA czy na rynku niemieckim.
Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Już prawie zamówiłam model D9900. A teraz zastanawiam się, czy warto… To dla mnie koszt ogromny, więc proszę o radę – czy warto ten model zamówić? Albo model starszy C9500. Może nie ma różnicy w jakości soku (a w cenie jednak jest…). No i jeszcze jedna bardzo ważna dla mnie sprawa. Otóż mam obecnie tanią wyciskarkę Eldom. Moim dzieciom przeszkadza jednak często konsystencja soku – niezależnie z czego jest zrobiony, zawsze pływają w nim drobinki warzyw czy owoców. Właśnie z tego powodu myślę o inwestycji w droższą wyciskarkę, by jakość soku, jego konsystencja była taka przyjemna, jedwabista… Czy tak właśnie jest????? Trochę boję się eksperymentować przy takich kosztach, szczególnie, że jakąś tam wyciskarkę już mam i jest całkiem sprawna… Dziękuję za radę :)
Pani Anito, ja jestem z tego modelu zadowolona. Jeśli chodzi o drobinki to w wyciskarkach pionowych się mogą zdarzyć to sok zupełnie inny niż np z sokowirówki gdzie takich mikrodrobinek nie ma. Jednak w porównaniu ze starszym modelem Kuvingsa b6000 model Evo ma ich dużo mniej. W mojej ocenie soki z tego urządzenia są dosyć klarowne. Jeśli jednak nawet małe ilości mikrodrobinek zniechęcają do picia soków może warto czasami spróbować przelać sok przez sitko ;)
Bardzo dziękuję :) Zawsze można na Panią liczyć! A sam blog… REWELACJA! Uwielbiam czytać i korzystam stale :)
Dzien Dobry,
Zastanawiam się nad kupnem dobrej wyciskarki.
Czy mogła by Pani porównać Kuvings EVO820 do Muke2?
Jak wypada w ogolnym rozrachunku i którą warto wybrac?
pozdrawiam
Panie Adrianie, niestety nie korzystam z wyciskarek Muke.
Cieszę się, że mając ogromny problem z wyborem wyciskarki (od roku podchodziłam do tego tematu i nie mogłam się zdecydować;), trafiłam do Surojadka. Brałam pod uwagę przeróżne wyciskarki, zaczęło się od Kuvingsa, bo moja siostra hurtowo nim wyciska w sklepie i nigdy nie było problemów. Ale wydawała mi się za droga. Przebrnęłam przez setki stron, opinii i porównawczych filmów. Ostatecznie na mojej decyzji zaważyła opinia Surojadka i skończyło się na Kuvings Evolution;)- okazuje się, że tak długo zwlekałam z zakupem, że firma zdążyła wypuścić kolejny model;) Skorzystałam z kuponu oferowanego powyżej i .. rabat naliczył się również na zestaw 2 sit!! Tzn, że mam najnowszą i najlepszą wyciskarkę z dodatkami gratis! Polecam!
Bardzo się cieszę Aga:)
Proszę podpowiedzieć jaki model tej najnowszej wyciskarki bo właśnie chcialabym zamówić te najnowsza
Witam .Czy kod rabatowy jeszcze jest ważny ?Proszę o szybką odpowiedż bo zamawiam sprzęt:))
Witam, kod powinien jak najbardziej działać. pozdrawiam
Czy wiecie moze czy zestaw dodatkowych sitek do smoothies i sorbetow od modelu C9500 pasuje tez do modelu EVO820?
tak, to te same sita :)
Myślę o kupnie wyciskarki, ale nie znalazłam różnicy w D9900 i EVO820 (oprócz nieznacznej w wymiarach na korzyść tej pierwszej). Zastanawiam się również nad wyciskarką Kalorik FE3000. Jaka jest różnica między nimi. Czy to jest tak jak porównać Ferrari do Fiata? Pozdrawiam Sylwia
Cześć Sylwia, nie miałam okazji testować wyciskarki Kalorik. Myślę jednak, że trudno porównywać te sprzęty. Na cenę urządzenia wpływa przede wszystkim jakość wykorzystanych materiałów, kraj produkcji, długość gwarancji czy jakość serwisu. Warto o tym pamiętać. Więcej na ten temat możesz znaleźć w moim poście http://surojadek.com/wyciskarki-do-sokow-czy-sokowirowki/
Jeśli chodzi o Kuvingsa D9900 i EVO820 to serce w nich bije takie samo:) Obie maszyny powinny wyciskać sok podobnie. Mi jednak zdecydowanie wygląd EVO bardziej skradł serce, a jego praca dzięki nowemu kształtowi wydaje mi się nawet bardziej stabilna. pozdrawiam
O Cudownie :) <3
2 tygodnie temu kupiliśmy Evo.. (wczesniej sezonowo używaliśmy sokowirówek). Soki pyszne ale mam jedno pytanie- czy to normalne, że przy pierwszym owocu (przeważnie pomarańcza/ grapefruit) do pojemnika z pulpą leci trochę soku?
Basiu, tak się dzieje w każdej wyciskarce, ale to tylko kilka kropli:)
Dzięki za szczegółowe opisy – czy do Evo820 nie można kupić sitka do smoothie oraz przystawka do cytrusów od D9900? sitka smoothie są na polskim rynku z oznaczeniem dla EVO i D9900 więc może będą pasować tak jak przystawka do cytrusów?
Pytałam o sitka i powinny być już wkrótce dostępne (misa w wyciskarce D9900 jest taka sama jak w EVO więc przystawki będą również takie same).
Widzę, że poczułaś wiosnę w swojej kuchni :) Ale taka wyciskarka to bardzo dobra inwestycja :)
Od ponad roku używam wyciskarki znanej i dobrej firmy, ale z wąskim wlotem przez co przygotowanie soku zajmuje sporo czasu.. Soki robi bardzo klarowne i smaczne. Czyszczenie jest ok, ale muszę wszystko kroić na bardzo drobne kawałki. Postanowiłam zainwestować w Evo bo szeroki wlot zdecydowanie usprawnia robienie soków. Mam tylko jedno pytanie czy W tym modelu można dokupić sita do koktajli ?
Moniko, z tego co udało mi się dowiedzieć dodatkowe sita będą dostępne już niedługo. pozdrawiam
My póki co używamy wyciskarki wolnoobrotowej ślimakowej :) ale ciułamy pomału na pionową, z dużym otworem :)
Czesc,
świetna recenzja, chcialam kupic D9900 ale po artykule chyba jednak zdecyduję się na EVO! :)
Jednak nigdzie nie moge znalezc dodatkowych przystawek dla Evo do lodów i musów… czy moze wiecie cos na ten temat? Z gory dzieki za odpowiedz :)
Paula, też o nie pytałam i z tego co się dowiedziałam będą w ofercie już niedługo:)
Dzięki za odpowiedz, to pozostaje czekać. :)
Korzystam z tego poprzedniego modelu.Może to drobiazg, ale mnie nieco irytuje to wieko w górnej pokrywie ( narysowane kłódeczki) które samo się otwiera pod wpływem wibracji.Czy miałaś Magdo u siebie taki problem? Ciekawa jestem czy w tym nowym modelu zacisk jest na tyle mocny że się sam nie otworzy. Planuję zmianę wyciskarki w tym roku stąd naszło mi to pytanie.Pozdrawiam :)
Witaj Moniko. To dziwne, mi nigdy pokrywa sama się nie otwierała, a korzystam z C9500 dosyć intensywnie od ponad 1,5 roku. Jeśli miałaś taką sytuację powinnaś to zareklamować.Jeśli chodzi o EVO to zarówno dolna misa jak i pokrywa są masywniejsze niż C9500, a w dodatku połączone jednym zaczepem więcej. To robi dużą różnicę, nawet przy grubszych kawałkach marchwi pracuje bez żadnego wysiłku. Zamknięcie jest bardzo solidne i nie ma opcji żeby cokolwiek się samo otworzyło. Jeśli zastanawiasz się nad nową wyciskarką to z pewnością warto wziąć pod uwagę EVO. pozdrawiam
Witaj
Czy masz jakakolwiek wiedzę i doświadczenie w pracy z wyciskarka Ninja cold press. Będę wdzięczna za odpowiedz.
Niestety nie znam tej wyciskarki.