Wyciskarka Kuvings C9500 i Kuvings B6000. Co je różni i którą wybrać?
Czy Kuvings C9500 jest lepszy od wyciskarki B6000, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników? Dowiedz się, czy warto dopłacić trochę więcej do najnowszego modelu wyciskarki Kuvings.
» Przeczytaj też recenzję najnowszej wyciskarki Kuvings Revo830
Kuvings C9500 to wciąż ten sam mocny 240 watowy silnik oraz szeroki wlot na warzywa i owoce, który znacznie skraca czas przygotowywania soku. Model C9500 ma nieco zmieniony wygląd. Jest smuklejszy i prezentuje się bardziej nowocześnie. Z zewnątrz wydawałoby się, że to wciąż ta sama wyciskarka co poprzedni model, jednak większe zmiany widoczne są podczas wyciskania.
Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Kuvings B6000 i jej następca Kuvings C9500 to wyciskarka jednoślimakowa, pionowa i moim zdaniem wyjątkowa, ponieważ wyposażona w „big mouth” czyli duży otwór na warzywa i owoce. Nie ma więc konieczności krojenia owoców i warzyw na bardzo drobne kawałki. Średniej wielkości jabłko wpada do niej w całości :) Kuvings B6000 oraz najnowszy model Kuvings C9500 pozwala zaoszczędzić czas i sprawia, że wyciskanie soku jest jeszcze przyjemniejsze i prostsze.
Przez 2 lata bardzo intensywnie używałam Kuvingsa B6000. Jednak, gdy tylko pojawił się nowy model C9500 postanowiłam go kupić. W tym wpisie znajdziesz wyczerpującą recenzję wyciskarki B6000 oraz jej porównanie z wyciskarką C9500, którą użytkuję (w tej chwili głównie używam wyciskarki Sana Supreme 727)
Wyciskarka Kuvings B6000
ZALETY wyciskarki Kuvings B6000
- wyjątkowo duży, bo aż 7,5 centymetrowy otwór wsadowy na składniki mieszczący średniej wielkości jabłko czy pomarańczę
- ślimak wykonany z wysokiej jakości tworzywa ULTEM.
ULTEM, jest 8 razy mocniejszy niż inne tworzywa dlatego świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu (stosowany w chirurgii, bardzo bezpieczny).
- wolnoobrotowe wyciskanie soku – przy prędkości 60 obrotów na minutę ogranicza proces utleniania soku (dla porównania sokowirówka pracuje z prędkością 6000 do nawet 12000 obrotów/min. w zależności od modelu).
Czy wysokość obrotów ma duże znaczenie dla jakości soku? Wolnoobrotowe wyciskarki dzięki wolnym obrotom nie napowietrzają tak soku jak szybkoobrotowe sokowirówki, które poprzez bardzo szybkie obroty zwiększają styczność soku z powietrzem. W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych nie ma większego znaczenia czy ślimak obraca się z prędkością 50 obrotów na minutę czy 70.
- mocny, wydajny silnik o mocy 240W (jeden z najbardziej wydajnych silników w swojej klasie).
- wyjątkowo cicha praca sprzętu
To dla mnie niezwykle ważny parametr, ponieważ wstaje najwcześniej i nie chciałabym nikogo budzić, a dzień bez soku to dzień stracony :) Wyciskarka Kuvings B6000 obracając się w wolnym tempie 60 obrotów na minutę, wytwarza około 40 do 50 decybeli (jest to np. poziom hałasu generowanego przez szelest papieru lub padającego deszczu). To najcichsza wyciskarka na rynku, jaką znam.
- długi, bo aż 10 letni okres gwarancji(przy wyborze wyciskarki sprawdzaj czy dany producent daje również gwarancję na inne części niż silnik, Kuvings daje)
- wyposażony w dodatkowe akcesoria ułatwiające czyszczenie
W komplecie z wyciskarką znajduje się dodatkowo obrotowa szczotka czyszcząca, która wraz ze standardową szczoteczką (przypominającą trochę szczotkę do mycia zębów) nieco ułatwia czyszczenie sita. Sprawdza się one jednak głównie przy wyciskaniu mniej łykowatych warzyw. Ja używam jej rzadko. Przez tyle lat znalazłam już swój sposób na szybkie czyszczenie sitka.
- wyposażony w zatyczkę ułatwiająca precyzyjne dozowanie soku i pełniąca funkcję „niekapka”
- elementy wykonane z tworzywa są wolne od bisfenolu – BPA free(często producenci wyciskarek podają hasło BPA free, ale nie dotyczy ono wszystkich elementów, warto zwracać na to uwagę)
- zajmuje mało miejsca
Oprócz poziomu hałasu to kolejny ważny czynnik dla takich osób jak ja. Jeśli podobnie jak ja masz ograniczoną powierzchnię na blacie kuchennym to wyciskarka Kuvings B6000 będzie idealna. Wymiary: 8.97 “x 17.63″ x 8.18” (szerokość x wysokość x głębokość) – więc jest trochę większa od czajnika. Waży około 14,7 kg, więc całkiem sporo ale dzięki temu jest stabilny
WADY wyciskarki Kuvings Big Mouth B6000
- wyższa cena w stosunku do sokowirówki (jednak nie jest to dobre porównanie ze względu na inną jakość soku – więcej o tym w moim wpisie sokowirówka czy wyciskarka do soków)
- sok z mikrodrobinkami (sok nie jest tak klarowny jak sok z sokowirówki ale to w niczym nie przeszkadza). Kuvings C9500 wyciska znacznie klarowniejszy sok niż model B6000
- mimo dużego otworu wsadowego niektóre składniki należy pokroić (włókniste warzywa jak np. seler naciowy czy bardzo twarde warzywa jak marchew o grubej średnicy)
Z czego można wyciskać sok w wyciskarce Kuvings B6000 Big Mouth?
Właściwie ze wszystkiego. Kuvings dobrze radzi sobie z większością świeżych owoców i warzyw. Nieważne czy są to twarde składniki jak buraki czy marchew, miękkie jak ananas, jabłko czy zielone liście (moje ulubione) jak jarmuż, szpinak, a nawet trawa pszeniczna.
Warto pamiętać, że w przypadku bardzo włóknistych składników jak seler naciowy czy jarmuż o ich pokrojeniu na drobniejsze kawałki, żeby nie zawinęły nam się wokół ślimaka i nie zakłóciły jego pracy. Oczywiście nie można wrzucać do wyciskarki tak twardych składników jak pestki awokado czy moreli, ponieważ mogą uszkodzić wyciskarkę. Natomiast tak drobne pestki jak pestki jabłek, cytryny nie stanowią żadnego problemu, dlatego te owoce można spokojnie wrzucać w całości.
Na co warto zwrócić uwagę?
Wyciskarka Kuvings Big Mouth B6000 to wyciskarka wolnoobrotowa i trzeba wkładać do niej składniki jeden po drugim, nie wszystkie na raz – ponieważ zbyt duża ilość produktów na raz może zaburzyć pracę wyciskarki. Kuvings B6000 to nie tylko wyciskarka.
Oprócz wyciskania soku z owoców i warzyw można za pomocą specjalnego dodatkowego sita przygotować w niej koktajle, sorbety, mleko roślinne a nawet masło orzechowe. Sito umożliwiające przygotowywanie koktajli, sorbetów czy masła roślinnego trzeba dodatkowo dokupić. Niestety nie miałam okazji tej funkcji przetestować (mam już blender do koktajli).
Do kompletu dołączona jest pięknie wydana książka z przepisami na soki oraz desery.
Cena wyciskarki Kuvings B6000
Cena wyciskarki Kuvings B6000 Big Mouth to 1650 zł (obecnie to Kuvings B600 Plus – ulepszony model ze wzmocnioną górną pokrywą). Do każdej wyciskarki dystrybutor firmy Kuvings – firma Vimedlux dodaje książkę z przepisami na soki oraz bestseller – książkę Dr Cabot na temat soków i ich wpływu na zdrowie gratis.
Dostawa jest bezpłatna i ekspresowa (sama przetestowałam).
Podsumowując
Bardzo wydajny i mocny silnik, duży otwór wsadowy na składniki, łatwość obsługi, szybkość czyszczenia wyciskarki i niezwykle cicha praca to wszystko sprawia, że sama jej używam i mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim tym, którzy chcą dbać o swoje zdrowie i czuć się codziennie lepiej. Sok z wolnoobrotowej wyciskarki to pełnowartościowy, esencjonalny, bogaty w smak i składniki odżywcze oraz enzymy eliksir zdrowia.
Kuvings C9500 vs B6000 – porównanie modeli
Aktualizacja (6.06.2016) – kilka dni temu kupiłam najnowszy model wyciskarki Kuvings, który właśnie pojawił się w Polsce. Jest to Kuvings C9500 następca recenzowanego wcześniej modelu Kuvings B6000. Postanowiłam uzupełnić post o różnice pomiędzy obydwoma modelami nie pisząc kolejnego postu, gdyż w wielu miejscach (np. użyte materiały, silnik, parametry czy dodatki) sprzęty te są takie same.
A jakie są różnice pomiędzy modelem B6000, a wyciskarką Kuvings C9500? Z pozoru niewielkie. Ale w praktyce podczas użytkowania ulepszenia są mocno wyczuwalne.
Wygląd. Najnowszy model wyciskarki C9500 z zewnątrz wygląda bardzo podobnie do B6000. Nieco wysmuklał. Moim zdaniem wygląda ładniej. Korek niekapek zmienił swój wygląd na bardziej nowoczesny i teraz wydaje się bardziej solidny.
Przycisk włącz/wyłącz znalazł się w bardziej intuicyjnym miejscu z boku wyciskarki. Również wentylator zmienił swoje miejsce i znajduje się z boku nad przyciskiem włącz/wyłącz. Tyle jeśli chodzi o wygląd. Nie ma się co rozpisywać.
Wnętrze. Tutaj wprowadzono kilka nowych rozwiązań, które wpłynęły na jeszcze lepszą pracę wyciskarki. Serce wyciskarki, to ten sam bardzo mocny, solidny, 240 watowy silnik. Najmocniejszy silnik wśród wyciskarek pionowych (zresztą to Kuvings wprowadził na rynek szeroki wlot i połączył go z mocnym silnikiem).
Zmianie uległ ślimak, który jest teraz znacznie lżejszy poprzez wydrążenie jego dolnej części, w której teraz gromadzi pulpa. W B6000 pulpa zostawała w misie razem z sokiem do momentu znalezienia ujścia. Zdarzało się jednak tak, że część tej pulpy dostawała się do soku (tzw. mikrodrobinki). Kształt ślimaka został nieznacznie zmodyfikowany.
Dolny otwór w sitku w modelu C9500 został uszczelniony. Dzięki takiej zmianie sok nie wydostaje się na zewnątrz wyciskarki co czasami mogło zdarzyć się w modelu B6000 przy zbyt szybkim wkładaniu składników.
Dolna misa nie zawiera już gumowej zatyczki regulującej ilość pulpy w soku. I jest to dobre rozwiązanie wpływające na klarowność soku bez potrzeby regulacji pulpy, która nie zawsze działała tak jak trzeba w modelu B6000. W przypadku B6000 w zależności od jakości składników, pulpy w soku czasami było więcej. Misę czyści się teraz szybciej (mniej elementów do czyszczenia), a składanie wyciskarki jest jeszcze prostsze.
Ile czasu zajmuje czyszczenie wyciskarki Kuvings C9500?
W moim przypadku maksymalnie 2-4 minut (w zależności co wyciskam – jeśli są to twarde warzywa jak marchew czy burak czyszczenie jest szybsze, warzywa bardziej włókniste jak jarmuż powodują, że czyszczenie wymaga nieco więcej czasu, ale nadal mycie wyciskarki Kuvings jest szybkie). Wprawdzie producent nie zaleca zmywania części wyciskarki w zmywarce, ale jest to tak proste i szybkie, że zmywarka nie jest w ogóle potrzebna.
Jeśli wyciskasz sok kilka razy w ciągu dnia, nie musisz jej myć za każdym razem – wystarczy że przelejesz ją wodą (wystarczy włączyć sprzęt i wlać 2-3 szklanki). Ważne by nie pozwolić na zaschnięcie soku i pulpy wewnątrz wyciskarki, wtedy trudniej się ją czyści. Oczywiście najlepiej jest myć sprzęt na bieżąco, aby naturalny osad i minerały z warzyw i owoców nie zasychał na silikonowych i plastikowych częściach, które po dłuższym czasie mogą zacząć wydawać lekko piszczące dźwięki.
To co jest na plus to możliwość wymiany poszczególnych elementów wyciskarki. Jeśli po dłuższym czasie uznasz, że misa “zaszła” zbyt mocno osadem, możesz wymienić ją na nową. Cena uszczelek, pokrywy dolnej lub górnej to wydatek od 30zł do 150zł (w zależności od wymienianej części).
Czy warto wydać trochę więcej na wyciskarkę C9500?
Model B6000 użytkowałam ponad 2 lata. Bardzo intensywnie – przepuściłam przez niego kilkaset kilogramów marchwi i jeszcze kilka innych produktów:) Jest to bardzo udany model przy właściwym użytkowaniu.
Porównując Kuvings C9500 do wyciskarki B6000 uważam, że wprowadzone zmiany w najnowszym modelu są na plus. Sok jest bardziej klarowny, pulpa jest bardziej sucha, a dzięki powyższym zmianom sprzęt myje się jeszcze szybciej (chociaż B6000 myje się naprawdę szybko – mam porównanie do kilku innych wyciskarek pionowych, poziomych oraz prasy Norwalk). Producent zapewnia też, że nowy Kuvings jeszcze efektywniej wyciska sok, szczególnie z zieleniny. Rzeczywiście radzi sobie dużo lepiej niż model B6000.
Czy warto dopłacić trochę więcej do nowszego modelu wyciskarki? Moim zdaniem warto.
Dystrybutor marki Kuvings udostępnił czytelnikom Surojadka kod rabatowy na najnowszy na rynku model wyciskarki Kuvings EVO820 (sprawdź moją najnowszą recenzję tego modelu) oraz na blender próżniowy Kuvings Vacuum.
Co zrobić, aby skorzystać z promocji? Wystarczy na stronie oficjalnego dystrybutora, firmy Vimedlux.pl przy zamówieniu wpisać kod rabatowy: Surojadek, aby cena uległa zmianie.
Opinie na temat wyciskarek Kuvings C9500 i B6000
Zanim zdecydowałam się na zakup wyciskarki Kuvings B6000 prześledziłam opinie użytkowników, zarówno w kraju (np. Opineo, Ceneo, fora internetowe) jak i za granicą (Amazon). Przekonały mnie. Kuvings C9500 posiada równie dobre, jeśli nie lepsze opinie. Obecnie w mojej rodzinie jest są 3Kuvingsy: 2x C9500 oraz 1 Kuvings EVO, który kupiłam w marcu 2018 roku. Jak dotąd wszyscy użytkownicy są bardzo zadowoleni.
Dostępne kolory
Ja wybrałam białą (perłową), ale wyciskarka Kuvings B6000 (podobnie jak nowy model C9500) występuje jeszcze w dwóch innych kolorach – srebrnym i burgundowym.
Jak długo można przechowywać świeżo wyciśnięty sok?
Oczywiście im szybciej wypijesz sok, tym więcej składników odżywczych trafi do organizmu, ale jeśli chcesz przechować sok dłużej to w związku z tym iż Kuvings C9500 i B6000 jest wolnoobrotową wyciskarką, można taki sok przechowywać dłużej. Wg producenta jest to max. 72h, oczywiście pod warunkiem że sok jest odpowiednio przechowywany (w lodówce, w szczelnie zamkniętym – najlepiej napełnionym do pełna – pojemniku).
I na sam koniec – bardzo ważną zasadą przy wyciskaniu soku zarówno w modelu B6000 jak i w wyciskarce C9500 (dotyczy to też innych wyciskarek) jest powolne wrzucanie składników jeden po drugim. Na przykład po wrzuceniu marchewki czekamy, aż zostanie ona całkowicie wyciśnięta zanim wrzucimy kolejną. Dzięki temu pulpa będzie wypychana w optymalny sposób, a sok uzyska klarowność. To cały sekret dobrego, klarownego soku.
Więcej artykułów na temat » Wyciskarki do soków. Baza artykułów.
Gdzie znajdę instrukcję do wymiany uszczelki- korka w modelu b6000, czy ktoś wie?
Pani Grażyno najszybciej byłoby zapytać w sklepie, w którym kupiła Pani wyciskarkę :)
Czy ktoś poratuje zdjęciami instrukcji obsługi w języku polskim do kuvings c9500?
Dzień dobry, czy w związku z wyjściem nowego modelu rabat na dotychczasowe przestał działać? Sprawdziłam i niestety na stronie nie wchodzi, za to do EVO jak najbardziej. Pozdrawiam :)
Witam, z tego co mi wiadomo ceny wcześniejszych modeli zostały obniżone wiec kod rabatowy działa tylko na najnowsza wyciskarkę i blender. Pozdrawiam
Proszę o radę wyciskarka kuvings 9500 kupiłam kilka dni temu wszystko było w porządku i nagle przy wyciskaniu soku zaczęła piszczeć wyć nie wiem co zrobić
Pani Bożeno, nie bardzo wiem co to znaczy że wyciskarka “wyje”. Ja mam ten sprzęt ok 1.5 roku i słychać czasami coś w rodzaju “świszczenia” w przypadku takich składników jak np. burak. To normalne, tak się dzieje w każdej wyciskarce pionowej. Jeśli jednak przez kilka dni było inaczej i nagle coś się zmieniło warto zadzwonić do sklepu, w którym Pani kupiła wyciskarkę i wyjaśnić ten problem. pozdrawiam
Zachęciła mnie Pani :) Chyba wykorzystam rabat, bardzo fajny artykuł.
Dziękuję za recenzję i rabat na zakup wyciskarki :) 300 zł w kieszeni :)
Cieszę się, że się rabat się przydał:)
Eitam, mam pytanie: chciałabym przy pomocy wyciskarki w lecie zrobić przecier pomidorowy na zimę i sok malinowy. Czy wyciskarka sprawdzi się do tyc zadań? Przecier wolałabym gęsty, choć bez pestek i skórek. I co z sokiem malinowym – wiem, że nie będzie klarwny – ale czy będzie to sok czy mus? Pozdrawiam,
Bardzo prosiłabym o odpowiedź…
Pani Maju,
Można wyciskać sok z pomidorów czy malin, ale sok będzie przypominał bardziej mus. Nie próbowałam nigdy wyciskać soku z malin, ale myślę że taki miękki składnik sprawdzi się bardziej jako składnik sorbetu czy koktajlu. Moim zdaniem trudno byłoby w wyciskarce wolnoobrotowej zrobić sok z malin.
Wyciskarka Kuvings B6000, a co mówić model wyżej. Doskonały do wyciskania:
Twardych warzyw, owoców, korzeni: buraka, rzepy, imbiru…
Miękkich warzyw i owoców: jagód, malin…
Ziół, traw, kiełków: pokrzywy, mniszka, trawy pszenicznej…
Dziękuję za informację. A czy testowala Pani wyciskarke Ronic? Bądź może ma Pani informacje o wyciskarkach tej firmy?
Pani Moniko, niestety nie znam tej firmy.
A jak z wydajnością? Czy pulpa jest mokra czy sucha po wyciśnięciu ?
Ile potrzeba np. marchwi na szklankę soku?
I czy wtcisnie miękkie jabłka?
Pytam ponieważ znajoma ma wtciskarke innej firmy i z tych powodów jest niezadowolona.
Pani Moniko, zacznę od jabłek. Żadna wyciskarka, niezależnie czy jest to wyciskarka pionowa czy pozioma, nie wyciśnie soku z bardzo miękkich jabłek. Powstanie coś w rodzaju musu, więc miękkie produkty nadają się bardziej do koktajli niż do soków. Natomiast w przypadku twardych jabłek jak np. Ligol Kuvings wyciska sok bardzo dobrze. Co do wydajności to z 6 średnich marchewek wyciskam ok. 1 szklankę soku (oczywiście zależy to od rodzaju marchewki, sposobu i długości jej przechowywania itp). Jeśli chodzi o pulpę to zrobiłam mały test polegający na ściśnięciu z całej siły pulpy marchewkowej w ręku. Po długim i mocnym ściskaniu pojawiła się jedna mała kropelka soku, to moim zdaniem dobry wynik jak na wyciskarkę pionową. pozdrawiam
Dzięki za opis i porównanie działań. Zachęciłam się do 9500 :) Mam nadzieję, ze rabat jeszcze żyje :) Pozdrawiam
I ja też się skuszę na 9500:) od 6 miesięcy szukam, czytam, i nareszcie nadszedł ten dzień mam nadzieję, że rabat nadal jest aktywny.
Pozdrawiam i dziękuję za suuuper recenzję
Cieszę się że recenzja się przydała:) pozdrawiam
Mam pytanko czy kuvings planuje wprowadzić w przyszłym roku nowszy model wyciskarki? Planuje kupic c9500 ale jeśli ma pojawić się jakiś hit to mogę zaczekać. Zreszta po wprowadzeniu nowszego modelu starszy może spasc z ceny. Juz sama nie wiem. I czy różni się c9500 od c9500s i c9500i??
Witam, trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, bo nie jestem dystrybutorem :) Jeśli chodzi o model C9500 to jest tylko jeden, ale występuje w trzech kolorach stąd trochę inne oznaczenia :) pozdrawiam
Mam pytanko czy kuvings planuje wprowadzić w przyszłym roku nowszy model wyciskarki? Planuje zakup c9500 ale jeśli ma pojawić się jakiś hit to mogę zaczekać. Zreszta po wprowadzeniu nowszego modelu starszy może spasc z ceny. Juz sama nie wiem. I czy różni się c9500 od c9500s i c9500i??
Wahałam się pomiędzy 9500 a 6000. Teraz upewniam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłam wybierając nowszy model :-)
Zamówiłam i czekam na 9500 biały i nie mogę się doczekać :)
Doczekałam się :) Błyskawicznie dotarła do nas a teraz testujemy razem z córkami różne kombinacje soków. Wyciskarka jest bardzo cicha. Czasami coś zgrzytnie lub zaskrzypi ale to w momencie gdy wrzucimy np twardy korzeń selera, który jednak trzeba na mniejsze kawałki pokroić lub namoczyć wcześniej jak pisze w książce.
Książki pełne wspaniałych przepisów. Mam wrażenie, że w naszej lodówce jest teraz o wiele więcej warzyw, które wcześniej pomijaliśmy przy zakupach. Wyciskarkę rzeczywiście szybko się “rozbiera” i myje. Zagościła na naszym blacie kuchennym w głównym miejscu. Cieszymy się, że mogliśmy sobie na nią w końcu pozwolić. Świadomość zdrowego odżywiania w naszym domu jest bardzo ważna a trudno jest przekonać małe dzieci do jarmużu czy szpinaku a teraz wiem, że to otrzymują :) Mam nadzieję, że długo będzie nam służyć :).
Mam pytanie czy Pani ją oddaje do serwisu na jakieś przeglądy bo wiem, że np roboty kuchenne się oddaje do serwisu co jakiś czas na przegląd? Pozdrawiam i dziękuję za pomocną rekomendację! Adriana
Miło usłyszeć, że udało się zachęcić również małe dzieci do sięgania po takie warzywa jak jarmuż, szpinak czy seler. Życzę owocnego wyciskania soków!
Jeśli chodzi o przeglądy to nie ma takiej potrzeby. Ja korzystam z serwisu bardzo rzadko, tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Ze względu na to, iż wyciskam duże ilości soków mniej więcej raz na rok wymieniam uszczelki na nowe (warto zwrócić uwagę na to by je dokładnie myć, to przedłuża ich żywotność). pozdrawiam
Mam 9500 od ok. miesiąca i wyciskam z niej “siódme poty”. Pracuje dużo, codzienni po 3-4 pojemniki soku – dopóki nie nacieszymy się sokami nie pijemy niczego innego. W wyciskarce ląduje niemal wszystko – owoce i zielenina, najmniej smakował mi sok z kapusty – trzeba pić natychmiast, po chwili robi się gorzki. Bardzo żałuję, że na wyciskarkę zdecydowałam się dopiero teraz, ma tylko jeden problem – pod dolną misą wycieka mi sok. Coś pewnie robię źle (wszystko wrzucam bardzo powoli) albo uszczelka jest zła, choć nie widzę żadnych uszkodzeń. Macie jakiś pomysł.
Myślę, że wystarczy wymienić uszczelkę i po sprawie (warto pamiętać o ich dokładnym myciu to wydłuża ich żywotność). Polecam skontaktować się w tej sprawie ze sklepem. Napewno pomogą:)
Dziękuję
Pani Magdo dziękujemy za świetną recenzję produktów marki Kuvings, oraz za kod rabatowy. Niebawem w naszej kuchni pojawi się model c9500. Pozdrawiamy.
Owocnego blendowania:)
Bardzo dobre porównanie. Dziękuję za szczegółową recenzję. Chciałabym kupić sobie na dniach jakąś porządną wyciskarkę tak więc wszystkie informacje są dla mnie ważne. Biorę pod uwagę głównie Kugingsa :)
Aktualnie jestem posiadaczką sokowirówki, ale nie mogę napisać tutaj,zebym była z niej jakośc szczególnie zadowolona. Jest bardzo problematyczna w czyszczeniu i to mi się w niej głównie nie podoba :(
dziękuję!
Ja też właśnie zamówiłam model C9500:) dziękuję za porady i kod, no i czekam z niecierpliwością na wyciskarkę:)
bardzo proszę:)
Witaj. Mam wyciskarkę Kuvings 6000 :) używam jej jak potrzebuję na raz dużej ilości soku do pasteryzacji na zimę. Mam mnóstwo owoców czeremchy, jednak one mają spore pestki. Zastanawiam się czy to dobry pomysł aby sobie ułatwić życie i wycisnąć je w wyciskarce czy istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu w tym wypadku…
Cześć Iwona, zainteresowałaś mnie tą czeremchą, muszę koniecznie spróbować takiego soku:) Ja zazwyczaj wyciskam w Kuvings-ie twarde warzywa i owoce (zawsze bezpestkowe). Ze względu na pestki w tych owocach raczej nie ryzykowałabym. pozdrawiam
Tu https://www.youtube.com/watch?v=BtJ0qfTypA4 wyciskany jest sok z granatów.Też z pestkami. Daje radę.
od tygodnia zastanawiałam się nad wyciskarka kuvings ale dzięki Tobie podjełam decyzje i właśnie zamówiłam :)
aaa dziekuję za kod rabatowy przyznam,że jest całkiem przyzwoity !!
pozdraiwam
Bardzo się cieszę, że kod się przydał :) pozdrawiam
Iiiiiii……… stało się!!!! Zakupiłam 9500!! Bardzo dziękuję za profesjonalną i cudowną recenzję. Bardzo pomogła mi w podjęciu decyzji. Dziękuję także za rabat. Nie mogę się doczekać dostawy!! Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam gorąco
Super. Cieszę się, że kod się przydał :)
Dziękuję, dziękuję, dziękujęęę! Cudowna recenzja,któraostatecznie przekonała mnie do zakupu wyciskarki:)+ duży rabat-dziękuję jeszcze raz:)
BArdzo się cieszę:) Owocnego wyciskania!
Ja też dziękuję za recenzję i rabacik :) Kupiłam C9500 :) W dodatku teraz dodają gratis sitko do smoothie i przystawkę do lodów :) Będę zaglądała na Twój blog :)
Cieszę się i zapraszam:) pozdrawiam
fajnie, że rozwiałaś wszystkie wątpliwości :-) dziękuję za obszerną recenzję i rabacik :-)))))
Właśnie zastanawiałam się nad wyborem sokowirówki lub wyciskarki. Dzięki Twojej recenzji wiem, że lepiej wydać więcej pieniędzy i kupić wyciskarkę, której właściwości są sporo lepsze. Dzięki :)
Justyna, to nie chodzi o to, żebyś kupiła wyciskarkę, tylko żeby to była wyciskarki Kuvings.
Dziś zamówiliśmy z żoną Kuvings C9500 z przystawką do lodów i smoothie, nie ukrywam że byliśmy zainspirowani Twoim wpisem. Na pewno będziemy tu wpadać częściej a za rabat pięknie dziękujemy :-)
Owocnego wyciskania:)
Tadam! zakupiłam/zamówiłam Kuvings C9500. Oj będzie się działo :-)
dziękuję Magda za rekomendacje i kod rabatowy !!!
miłego wyciskania:)
A ja mam pytanie z innej beczki, czy czasem Polski produkt eldom pj1000 nie jest kopią kuvingsa? Cena bardzo atrakcyjna bo 2x tańsza. Z chęcia zobaczyłbym jakieś porównanie. Pozdrawiam
Nie miała okazji testowania jeszcze wyciskarki Eldom, więc trudno mi się odnieść. Z doświadczenia jednak wiem (a testowałam wiele urządzeń), że nawet materiały, pomimo że w opisie nazywają się tak samo (np. ultem), w praktyce zachowują się zupełnie inaczej. Niedawno testowałam wyciskarkę, której ślimak zrobiony został z ultemu (podobnie jak w wyciskarce Kuvings C9500 i w większości innych wyciskarek). Po wyciśnięciu kurkumy, na ślimaku pozostało bardzo dużo charakterystycznego dla kurkumy osadu i bardzo trudno było mi odczyścić ślimak. Zarówno w Kuvingsie jak i testowanej wyciskarce ślimak wyglądał podobnie i był zrobiony z ultemu. Niby taki sam materiał, a jednak inny.
Z założenia każda wyciskarka wyciśnie sok. Różnica będzie tkwiła w wydajności wyciskarki (ile soku wyciśnie z tej samej ilości produktu), jakości soku (czy w soku będzie dużo drobinek), trwałości materiałów oraz samym użytkowaniu (mycie, czas wyciskania, jakość spasowania elementów, etc). Warto też zwrócić uwagę na okres i zakres gwarancji.
Witam, czy rzeczywiscie w Kuvings c9500 mozna wyciskac cale produkty?
Tak, można. Jest jednak pewna zasada, której warto się trzymać.
Bardzo twarde/włókniste lub warzywa o dużej średnicy (np. gruba marchew) najlepiej przekroić wzdłuż lub wszerz, aby zbytnio nie obciążać niektórych części wyciskarki. Silnik i ślimak poradzi sobie nawet z grubą marchewką, jednak części wykonane z tworzywa przy dużym obciążeniu mocno pracują. Warto im ułatwić pracę nie tylko po to, aby je odciążyć, ale też po to, aby wydobyć więcej soku. Wówczas wyciskarka będzie służyła długie lata.
Poza tym w większości przypadków zarówno Kuvings C9500, jak też B6000 z dużą łatwością wyciska całe warzywa i owoce (o ile zmieszczą się w otworze :).
Komentarz do Ryś
Nie wiem jakim cudem Twoja wyciskarka tak długo wytrzymuje wyciskanie soków z twardych warzyw i to w tak intensywnej eksploatacji. Ja mam wyciskarkę KUVINGS B6000 od półtora roku. Z sokami z miękkich owoców i warzyw radzi sobie dobrze. Ale z selerów korzeniowych, pietruszki i buraków już gorzej. W tym czasie już dwa razy musiałam wymienić górną obudowę, bo wyłamały się zaczepy. A przyznam, że robię soki dla dwóch osób i tylko co drugi dzień. Dobrze, że na ten sprzęt jest dziesięcioletnia gwarancja.I tu przyznać muszę, że serwis jest super. W ciągu 2 dni mam w domu nową obudowę. Jednak producent powinien przemyśleć nad poprawą konstrukcji zaczepów w górnej obudowie.
DSam rozwiązanie jest proste. Bardzo włókniste i łykowate rośliny (seler naciowy, jarmuż, burak, pietruszka) kroimy na kilka mniejszych kawałków i ważne wkładamy jeden po drugim, nigdy na raz, bo silnik w kuvings ma dużą moc i ślimak będzie przeciskał warzywa, ale sitko nie nadąży ich przetrawić. Ja tak robię i nie miałem problemów z wyciskaniem. Co prawda mam Kuvingsa C9500, ale zasada powinna być ta sama. Jeśli masz bardzo grubą marchewkę to lepiej też ją przekroić na pół, mniejsze bez problemu można wrzucać w całości.
Pozdrawiam
Ryszard
Mam B6000 od dwóch lat i mam wrażenie, że im twardszy owoc tym lepiej wyciska, fakt, wprawa też dużo zmienia, zdecydowanie wkładanie powoli i czekanie aż jedno się porządnie wyciśnie jest kluczowe! i jednak preferuję krojenie na mniejsze kawałki.
Ja też używam w/w wyciskarka. Myślę że Pr uczynią urywania zaczepow jest za szybkie wkłada nie kolejnych kawałków. Maszyna powinna każdy kawałek wycisnąć pojedynczo. Kiedyś też położyłem kilka kawałków jeden za drugi. Efekt maszyna stanęła a górnej części nie mogłem swobodnie zdjąć. Dlatego-pośpiech złym doradca
Długo zastanawiałem się którą wyciskarkę wybrać, padło na Kuvingsa. Wyciskarkę Kuvings mam już kilka miesięcy i muszę przyznać, że przeszła w mojej rodzinie solidny test. Wyciskam dużo (4 osobowa rodzina), a soki robię prawie codziennie. Głównie wrzucam twarde warzywa jak marchew i buraki. Smak soków jest nieporównywalny do gotowców ze sklepu, to zupełnie inny smak. Jest jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, a mianowicie warto wkładać składniki powoli, jeden po drugim (jak wyciśnie się sok z pierwszego składnika wkładam dopiero drugi). Wtedy mam wrażenie, że wyciskarka wyciska jeszcze więcej soku. Pozdrawiam.
Zainwestowałem w wyciskarkę wolnoobrotowa ponad rok temu. Muszę powiedzieć, ze to chyba najlepsza inwestycja w zdrowie jakiej dokonałem. Na początku piłem głównie owocowe soki, jednak z czasem zacząłem sięgać po coraz większe ilości warzyw. Moje ulubione soki to soki zielone. Odkąd regularnie piję soki mam dużo więcej energii. Nie ma mowy o żadnym przeziębieniu czy grypie. Tak, dobre wyciskarki kosztują, ale często wydajemy więcej pieniędzy na zbędne rzeczy. Moim zdaniem zakup dobrej wyciskarki wolnoobrotowej to najlepsza inwestycja w zdrowie. Przetestowałem to ma własnej skórze ;) Dziękuje za inspirujące przepisy. Oby więcej blogów takich, jak ten!