Reader Interactions

Komentarze

 1. Ona

  U mnie suplementacja melatoniną skróciła czas zasypiania z 4-5 godzin do 0,5-1,5 godziny. Po 20 latach nocnego męczenia się najpierw z zasypianiem, a później z przebudzeniami co chwilę dziś sypiam wreszcie jak normalny człowiek. Dodam, że wcześniej podczas snu często zaciskałam szczękę, co prowadziło do bólu zębów. Teraz minęło. Melatonina odmieniła moje życie na lepsze.

 2. maciej

  No nie wiem, dziwne te wszystkie badania. Ja stosuję melatoninę od około miesiąca i uważam, że działa znakomicie. Po prostu po wzięciu 5mg za pół godzinki już czuję senność i po godzinie śpię jak bobas, a od lat miałem problemy z zaśnięciem. Kładem się koło 24.30 a usypiałem najwcześniej po 01.00. Teraz melatonina bardzo pomaga mi w ustawieniu zdrowszego rytmu dnia, o 23.00 biorę a o 24.00 chrapię. Sen jest o wiele głębszy. Lepiej się wysypiam. Ja osobiście każdemu polecam wypróbować.

 3. Bartek

  Czas snu nie jest tak ważny jak jakość snu. Przez jakość rozumiemy ilość pobudek oraz sumaryczna długość głębokich faz snu.
  Krótszy sen, lepszej jakości daje większy wypoczynek. To jest pominięte. Udowadnianie , że melatonina słabo działa, bo wydłuża sen o kilka minut jest nieprawidłowym sposobem pomiaru jej efektywności. Jak porównywanie obiętości dwóch przedmiotów, zamiast ich wagi. Mamy więcej żelaza w kowadle czy pierza w poduszce?

  Stosowałem melatoninę i przy podobnym czasie snu (ok 7h) miałem więcej faz głębokich i średnio było to 3-3.5h! Gdy nie stosuję metaloniny mam średnio 2 -2.5h snu głębokiego na 7h snu.

 4. marian

  Jak widzę słowa „expert” czy „naukowiec” od razu mam ochotę wyjść z artykułu. Po co przytaczać te wszystkie badania? – przecież 99% z nich są sponsorowane przez farmację. Kto próbował znaleźć niezależne badania na jakikolwiek temat medyczny wie o czym mówię.
  Tylko LEKI są jedynie słuszne i bezpieczne, bo przeszły „badania naukowe”, a suplementy są nic nie warte i „oszukane” – tylko dlaczego każdego roku wycofuje się z użycia multum leków, które poważnie zaszkodziły ludziom mimo tych restrykcyjnych badań???

 5. óscar

  Badziewie powoduje zmiany w mózgu i nie pozwala zasnąć-nie polecam!~!

 6. Vio

  Odradzam łykanie, lepiej postawić na higienę snu: spać regularnie, nie jeść za dużo, wietrzyć pokój, nie pić alkoholu na sen. No i ograniczyć stres, chociaż to jest najtrudniejszy do zrealizowania z tych punktów. Polecam poczytać o tych sprawach na portalu Zdrowy Kręgosłup: https://www.zdrowykregoslup.pl/czynniki-wplywajace-na-architekture-snu/

 7. Krysia

  Nie od dziś wiadomo, że ruch jest zdrowy dla kręgosłupa, ale nie wiedziałam, że zakup nowego materaca piankowego, na którego zakup zdecydowałam się ostatnio będzie taką świetną inwestycją Polecam każdemu, kto boryka się z problemami z bólem pleców. Ja swój kupiłam na

 8. Krystyna

  Witam, dziekuje za wszystkie info dot. melatoniny. Piękne wiadomosci, cenne, przydatne, pouczajace. P{ozdrawiam Krystyna

  • Magdalena Olszewska

   Dziękuję za miłe słowa:) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
„Kuvings
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Melatonina to nie pigułka na sen. Jak działa? Gdzie ją znaleźć? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/melatonina/