Reader Interactions

Komentarze

 1. flamenco88

  Narobiłaś mi smaku. Ostatnio zamiast słodyczy racze się czekoladą 81%, ale może powinnam dodawać surowe kakao :). Bardzo różni się w smaku od normalnego?

  • cleoesme

   Trzeba bacznie sprawdzać tabele BTW bo gorzkie czekolady od dłuższego czasu mają taką samą ilość cukru co zwykłe. A takie 34g cukru w „gorzkiej” czekoladzie to wciąż za dużo. Z takich sklepowych gorszej jakości to pozwalam sobie na Wawel 90% albo Lindt 99% (polecam spróbować) :)

 2. m

  Masowe Czekolady, szczególnie te które kosztują do 5 zł w ogóle nie mają kakao. jakby miały nie potrzebowały by aromatów i barwników. w miazdze kakaowej, zamiast kakao znajduje się wtedy proszek kakaowy, a są to np. odpadki, skorupki, łupiny itp.

 3. imp7609

  a tego ze ta skorupka to duża dawka czegos jeszcze cenniejszego jak resveratrol , to nie wiedzieliście…tak jak otoczka w tzw orzeszkach ziemnych, tak jak skórka winogrona, borówki, jagód…o korzeniu rdestu który rozsiał się po całej polsce w obrebie rzek nie ędę wspominał…..

 4. WAniek

  A skąd macie surowe kakao ? bo te by Ann jest surowe tylko z nazwy , zawiera 11 % tłuszczu, co oznacza że jest odtłuszczone , a odtłuszczenie kakao odbywa się po mocnym nagrzaniu zmielonego ziarna kakao, nie dajcie się nabić w butelkę !

 5. GG

  dziwne że praktycznie ten sam tekst jest autorstwa niejakiego eksperta żywienia Tomasza Piotrowskiego na stronie myprotein.pl
  Ciekawe kto jest rzeczywistym autorem a kto wykonał pracę copy-paste?

 6. Królik

  Dzień dobry!
  Czy można zdjąć łupinkę bez uprzedniego prażenia ziaren? Wysoka temperatura niszczy wiele cennych składników.

Trackbacks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend

może zainteresuje Cię artykuł: Surowe kakao - 6 zaskakujących właściwości z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/surowe-kakao/