Reader Interactions

Komentarze

 1. Piotr

  07/04/2016 at 7:20 pm

  Świetny artykuł. Praktycznie nikt nie zwraca uwagi na niedobór magnezu do momentu pojawienia się pierwszych objawów jego niedoboru. Zaskakująca informacja na temat magnezu i coli. Mało kto o tym pisze. Czytałem, że dobrym źrodłem magnezu jest tez czekolada (pewnie ta mniej słodka). Co o tym sadzisz?

  • Magdalena Olszewska

   07/04/2016 at 8:45 pm

   Dziękuję:) Jeśli czekolada to z pewnością gorzka będzie zdecydowanie lepszym wyborem, im więcej kakao tym oczywiście lepiej (są takie które mają nawet 99% kakao). Cała czekolada (100g) o zawartości min 70% kakao zapewnia ok. 58% dziennego zapotrzebowania na magnez, jednak jedzenie aż tak dużej porcji czekolady codziennie to niezbyt dobry pomysł:)

 2. Daniel

  02/06/2016 at 1:48 pm

  Świetny artykuł, nie wiedziałem, że słodycze obniżają poziom magnezu. Zdecydowanie muszę je ograniczyć. Dzięki również za spis produktów bogatych w magnez, na pewno się przyda :)

 3. Basia

  05/06/2017 at 10:30 am

  Jakiś czas temu zauważyłam u siebie objawy braku magnezu, byłam ciągle zmęczona, osowiała, nie mialam apetytu. Do diety wprowadziłam więcej szpinaku i pasty z awokado, które uwielbiam oraz z niewielkiej ilości uzupełniam magnez suplementami.Teraz jest o wiele lepiej, za jakiś czas zostanę tylko przy naturalnych składnikach bogatych w magnez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend

może zainteresuje Cię artykuł: Niedobór magnezu dotyczy aż 60% Polaków. Czy Ciebie też? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/niedobor-magnezu-w-organizmie/