Reader Interactions

Komentarze

 1. Alexandra

  31/08/2015 at 5:50 pm

  Haha, nieźle to ugryzłaś. Połowaz tych rzeczy sprawdza się poprostu w zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Kupiłaś mnie tym ograniczeniem picia kawy :). Nie piję jej zbyt dużo. Jedna dziennie obowiązkowo. Na tym wolałabym skończyć. A zdarza się, że wypijam 2. Czasem zastępuję zieloną herbatą. Ale zielone koktajle brzmią nadzwyczaj smacznie :)

 2. Łucja

  10/03/2017 at 10:30 am

  Uwielbiam zielone koktajle, inne owocowe również, ale ostatnio nie piję ich wiele, ponieważ bardzo wychladzają organizm. Nie wiem co robić, czekać do lata? Pić, ale sporadycznie? Wypowiedz się na ten temat, będę wdzięczna

  • Magdalena Olszewska

   10/03/2017 at 10:55 am

   Zdaniem dr Hankiewicz „Nie surowizny, lecz nabiał wychładzają organizm. Energia jest w surowym jedzeniu. Jabłko pięknie grzeje, banan może trochę mniej, ale wcale nie wychładza. Powinniśmy jeść to co u nas rośnie. Ale nawet banan w porównaniu ze zwykłym chlebem jest jak nektar bogów – zdrowy i bezpieczny. Patrząc na gotowane pożywienie rozgrzeszyłam nawet cytrusy. Uważam, że późne owoce – jabłka i gruszki są doskonałym pokarmem na zimę. Są w stanie nas tak wspaniale ogrzać i dać nam tyle energii potrzebnej na przetrwanie zimy.”
   Ja koktajle piję przez cały rok :) Nie wyobrażam sobie ani jednego dnia bez porcji surowych owoców i warzyw. A w sezonie zimowym polecam dodawanie do zielonych koktajli i soków naturalnie rozgrzewających super dodatków jak imbir, kurkuma czy cynamon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send this to a friend

może zainteresuje Cię artykuł: 7 powodów dla których nie powinieneś pić zielonych koktajli z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/7-powodow-dla-ktorych-nie-powinienes-pic-zielonych-koktajli/