Reader Interactions

Komentarze

 1. Alexandra

  Świetnie trafiłaś z tym wpisem. Czytałam już kiedyś o cukrach występujących naturalnie w owocach, później chciałam odświeżyć temat, nie umiałam jednak już znaleźć tego artykułu :)
  Wielu moich znajomych uznaje zasadę, by nie jeść węglowodanów po 15. Osobiście uważam to za bujdę, ale są ponoć jakieś naukowe wyjaśnienia z dobowym wydzielaniem hormonów, czy cykliczną pracą układu trawienia. Spotkałaś się może kiedyś z takim założeniem?

  • Magdalena Olszewska

   Tej zasady nie znam, muszę zgłębić temat :) Moja najważniejsza zasada, której przestrzegam to nie jeść owoców po posiłku, zawsze na pusty żołądek. Wówczas trawią się błyskawicznie.

 2. Eliza

  A co z sokami oczywiście świeżo wyciskanymi? One już nie zawierają błonnika jak koktajle, a wiem, że z pewnością są bardzo zdrowe. Ostatnio usłyszałam opinię lekarza, aby nie przesadzać z sokami właśnie ze względu na cukier…no po prostu nie wierzę, że można przesadzić ze świeżo wyciskanym sokiem…

  • Magdalena Olszewska

   Ja uwielbiam soki, co nie oznacza że nie sięgam również po owoce i warzywa w całości /czy zblendowane w postaci koktajli. Szczególnie słodkie są soki owocowe, warto więc wyciskać soki z warzyw i zielonych liści z dodatkiem owoców, będą równie smaczne a za to mniej kaloryczne i mniej słodkie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu
Search
„Kuvings

Send this to a friend

może zainteresuje Cię artykuł: Czy zdrowy cukier istnieje? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/zdrowy-cukier/