open menu
open search bar

Reader Interactions

Komentarze

 1. Eliza

  A co z sokami oczywiście świeżo wyciskanymi? One już nie zawierają błonnika jak koktajle, a wiem, że z pewnością są bardzo zdrowe. Ostatnio usłyszałam opinię lekarza, aby nie przesadzać z sokami właśnie ze względu na cukier…no po prostu nie wierzę, że można przesadzić ze świeżo wyciskanym sokiem…

  • Magdalena Olszewska

   Ja uwielbiam soki, co nie oznacza że nie sięgam również po owoce i warzywa w całości /czy zblendowane w postaci koktajli. Szczególnie słodkie są soki owocowe, warto więc wyciskać soki z warzyw i zielonych liści z dodatkiem owoców, będą równie smaczne a za to mniej kaloryczne i mniej słodkie:)

 2. Alexandra

  Świetnie trafiłaś z tym wpisem. Czytałam już kiedyś o cukrach występujących naturalnie w owocach, później chciałam odświeżyć temat, nie umiałam jednak już znaleźć tego artykułu :)
  Wielu moich znajomych uznaje zasadę, by nie jeść węglowodanów po 15. Osobiście uważam to za bujdę, ale są ponoć jakieś naukowe wyjaśnienia z dobowym wydzielaniem hormonów, czy cykliczną pracą układu trawienia. Spotkałaś się może kiedyś z takim założeniem?

  • Magdalena Olszewska

   Tej zasady nie znam, muszę zgłębić temat :) Moja najważniejsza zasada, której przestrzegam to nie jeść owoców po posiłku, zawsze na pusty żołądek. Wówczas trawią się błyskawicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
„Kuvings
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Czy zdrowy cukier istnieje? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/zdrowy-cukier/