Reader Interactions

Komentarze

 1. monikaaaa

  Miałam nawyk picia kawy jak tylko otworzyłam oczy, to nic że bolał mnie żołądek i zbierało na wymioty- kawa musiała być. Od niedawna przerzuciłam się na herbatę konopną CBG faktycznie wpływa dodatnio: żadnego uczucia zmeczenia, bólu żołądka itp. A pierwsza kawa ok 11 i to dla smaku bo nie jest mi niezbędna. Niestety przerzuciłam się na herbatę dopiero jak poczułam że organizm tego potrzebuje najlepsza herbate kupuje na konopiafarmacja pl

 2. Magda

  mam pytanie?
  10 łyżeczek kurkumy w proszku
  czy to chodzi o zwykłą przyprawę kurkuma np firmy K..is czy musi to byc jakiś rodzaj kurkumy eko?
  będę zobowiązana za odpowiedź :)
  pozdrawiam M

  • Magdalena Olszewska

   Witaj Magdo, chodzi o kurkumę w proszku, czyli również taką jaką można kupić w sklepie w dziale z przyprawami. Ja jednak używam wersji eko, do czego zachęcam:)

 3. Iwona Kotłowska

  Koniecznie muszę wypróbować kurkumową latte. Z kawy zrezygnowałam. Uważam, że pomimo badań, które również znam, nie każdemu ona służy. Dzięki za przepis :)

 4. Piotr

  Trzeba tu trochę sprostować. Coraz więcej badań mówi o tym, że kawa ma pozytywny pływ na organizm i zaleca się picie przynajmniej 2-3 filiżanek dziennie, bo wpływa to korzystnie na wiele aspektów. Co więcej podejrzewam, że taka mała czarna będzie miała znacznie mniej kalorii niż wspomniane wyżej zamienniki.

  • Magdalena Olszewska

   Witaj Piotrze, tak jak wspomniałam w poście ja też lubię kawę :) Znam badania, o których piszesz i dlatego nie napisałam, że trzeba rezygnować z kawy, a zachować umiar w jej piciu. Znam osoby które cały dzień piją tylko kawę, nawet 6-7 kubków…i wcale nie uważam że to zdrowe.
   Co do kaloryczności. Oczywiście, jeśli do przygotowania napoju zamiast wody wykorzystamy mleko, dodamy świeżego daktyla i kakao to wartość kaloryczna będzie wyższa. Zgadzam się. Jednak nie skupiam się na ilości kalorii jeśli są zdrowe:) pozdrawiam

 5. Marzena

  Nawet nigdy nie słyszałam o kurkuma latte, muszę to spróbować bo wygląda naprawdę ciekawie!

 6. Renata

  Ciekawe pomysły na zastąpienie kawy.

  • Magdalena Olszewska

   i smaczne:)

 7. Bartek

  Chętnie spróbowałbym czekoladę z maca. Musi być pyszna :)

  • Magdalena Olszewska

   Oj tak:) Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share via
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Co zamiast kawy? Kurkuma latte czy gorąca czekolada? z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/co-zamiast-kawy/