open menu
open search bar

Reader Interactions

Komentarze

 1. Lila

  Jak zwiększyć poziom glutationu w organizmie?
  Glutation to związek chemiczny, który musi zostać wyprodukowany w organizmie. W postaci czystej nie jest przyswajalny, nie można go tak po prostu suplementować, a jego ilość maleje wraz z wiekiem. Na obniżenie poziomu glutationu mają także wpływ: stres, nieprawidłowa dieta (zawierająca produkty wysoko przetworzone, konserwanty, emulgatory i inne substancje chemiczne), zanieczyszczenia środowiska, choroby i urazy, ekspozycja na niekorzystne promieniowanie. Do jego produkcji potrzebna jest cysteina i to właśnie ją należy dostarczać organizmowi w diecie, aby zwiększyć poziom glutationu. Jednym z najlepszych źródeł cysteiny jest białko serwatkowe WPC 80. Jest ono coraz bardziej doceniane nie tylko ze względu na dużą wartość odżywczą i świetną przyswajalność, lecz przede wszystkim właśnie z uwagi na zawartość cysteiny, niezbędnej do produkcji glutationu.

 2. norika

  Glutation to naprawdę cudowny antyoksydant. Podobno przy jego pomocy nawet komórki rakowe skutecznie bronią sie przed chemią :) To chyba najlepiej świadczy o jego sile. Glutation doskonale nas odtruwa i podnosi odporność całego organizmu. Jest tylko jedno „ale”, o czym zazwyczaj nie mówią firmy sprzedające preparaty z tą substancją. Glutation jest bardzo trudno przyswajalny przez nasz organizm. Podany doustnie wchłania się w naprawdę znikomym stopniu. Dlatego najlepiej jest go przyjmować w formie liposomowej. Liposomy pełnią rolę cząsteczek, które chronią swój ładunek, czyli w tym wypadku glutation przed strawieniem w żoładku. Na szczęście, są już firmy, które produkują glutation w formie liposomowej. Należy do nich amerykańska firma Let’s Talk Health. Glutation liposomowy można już dostać w Polsce.

  • Ewelina

   Niestety liposomalny glutation też nie jest przyswajalny, wszystko w jelitach jest strawiane. Jedyne rozwiazanie to przyjmowanie glutationu w postaci wlewów, oczywiście po konsultacji lekarskiej. Są preparaty dostepne w formie wlewnej i na prawdę czynią cuda w organiżmie. Większość sportowców przyjmuje wlewy glutationowe aby zregenerować organizm przy ciezkich treningach przygotowawczych. Nie wierzcie w liposomalne glutationy czy jakiekolwiek inne formy glutationy w formie tabletki- strata kasy. Tylko forma wlewna lub domieśniowa daje efekty.

   • Jacenty

    należy stosować glutation rozkładalny & trawiony w jelitach, najlepiej w mikrokapsułkach (otoczkowany) ? Zna ktoś taką formę ?

 3. przemek

  mówiąc o glutationie zapominacie o najważniejszym źródle czy też stymulatorze produkcji, czyli o miodzie, propolisie, to on zwiększa jego ilośc w wątrobie stabilizuje jej prace i zbijat ALAT czy stan zapalny wątroby. Miód ze względu na glutation jej zalecany przy chorobach wątroby, propolis z kolei działa bardziej antywirusowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
„Kuvings
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Glutation. Antyoksydant, który działa jak lep na toksyny z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/glutation-potezny-antyoksydant/