open menu
open search bar

Reader Interactions

Komentarze

 1. Patrycja

  Przy opisie wapnia wdarł się błąd:
  27 mg nasion chia nie może zawierać 300 mg wapnia;)
  Dziękuję za fajny wpis. Dopiero zaczynam swoją przygodę z dietą roślinną, A raczej powoli rezygnuje z produktów zwierzęcych.
  Będę częściej wpadać na Twój blog ;):)

 2. Eliza

  Świetny blog, bardzo przyjemny artykuł. Zastanawiam się jednak jak sobie radzisz z jakże cenną witaminą B12, której źródłem są produkty pochodzenia zwierzęcego i na próżno szukać jej w roślinach…czy niezbędna jest suplementacja?

 3. Eliza

  A co z witaminą B12, której głównym źródłem jest mięso oraz nabiał? Niestety w roślinach na próżno jej szukać…więc co faszerować się suplementami? Jak sobie z tym poradzić?

 4. Patrycja

  czy algi nie kumulują metali ciężkich?

  • Magdalena Olszewska

   Algi bardzo dobrze wiążą metale ciężkie, dlatego są często używane w odtruwaniu organizmu z nagromadzonych metali ciężkich (w szczególności chlorella, która zawiera dużą dawkę antyoksydantów i chlorofil). Algi łącząc się z toksynami (w tym z metalami ciężkimi) wspomagają organizm w oczyszczaniu. Algi same w sobie jeśli są produkowane lub wyławiane z zanieczyszczonych wód mogą zawierać metale ciężkie dlatego należy wybierać jak najczystszą postać alg (organiczne, ekologiczne, certyfikowane). Wówczas mamy pewność, że otrzymujemy produkt wspomagający nasz organizm w oczyszczaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via
„Kuvings
Send this to a friend
może zainteresuje Cię artykuł: Dieta wegańska. 4 mity dotyczące diety wegańskiej. z bloga surojadek.com
link: https://surojadek.com/dieta-weganska-i-wegetarianska/